Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Wybór anteny do CB-Radia


neever

Rekomendowane odpowiedzi

tak mi powiedział facet co robi przy CB od 18lat.

liczy sie jakość cewki , uziemienie coby auto było także anteną i miejsce cewki , im wyżej tym lepiej

no i strojenie, mi przyciął z 1,5 cm anteny i udało mu sie ustawić że na kanale 1 i 40 mam coś tam takie same , ale nie wiem co , wiem że ma być mniejsze od 2 i mam 1,5 tu i tu więc jest super :naughty:

szerokości kolego :kox:

Najlepszym miejscem dla anteny jest środek dachu i nie mówimy tu o magnesie tylko o umocowaniu na stałe, czyli dziura w dachu (pewnie ten gostek z tak długim stażem Ci to mówił),tylko ze takie praktyki miały miejsce w latach 90-ych,nie było podstaw magnesowych i ludziska wiercili dziury w swoich fiacikach coby mogli sobie pogadać,a wtedy CB miało niewiele osób więc te odległości miały duże znaczenie.Tak więc,czy zdecydował by sie ktoś z nas przewiercic srodek dachu w swojej niuni tylko po to by mieć większy zasieg? Dzisiaj co trzecie auto osobowe mijane w trasie ma CB więc nie ma potrzeby słyszeć kogos 20 km dalej.

Kezor, to cos co Ci ustawiał strojąc antene to SWR. Mówisz że masz 1.5,jest dobrze acz nie tak super jak piszesz..antena typu ML 145 stroi sie pieknie na 1.2 i to bez ucinania promiennika,no chyba że miałes nie ori to Ok.

Nie zgodze się równiez z tym że krótka antena,powiedzmy ta słynna Florida będzie szła lepiej od kazdej jednej ML-ki,lub innej o dł.ok 1.5m,chocby nawet Floride na stałe przywalić to i tak nie pójdzie lepiej,sprawdzone ;)

Apropos dziury w dachu- montowaliśmy facetowi w E klasie antene na srodku dachu,a że było mu mało to doszła do tego dopałka,efektem był zasięg ok ponad 30 km(oczywiscie odbiór i nadawanie,auto-baza) ale wygląda to tragicznie,zaje...ta antena na srodku dachu przywalona na stałe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kezor, to cos co Ci ustawiał strojąc antene to SWR. Mówisz że masz 1.5,jest dobrze acz nie tak super jak piszesz..antena typu ML 145 stroi sie pieknie na 1.2 i to bez ucinania promiennika,no chyba że miałes nie ori to Ok.

mam ori presidenta new alaska , ale była źle zrobiona wtyczka to troche kabla poszło na zrobienie wtyczki, to może przez to ?

i mówiłem przecież że mówił że im wyżej cewka tym lepiej :P czyli wypada na środek dachu , chyba że ktoś ma mega spojler :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam Presidenta Florydę już prawie rok i śmigam na niej jak trzeba, jestem bardzo zadowolony, ponieważ jest mała, chowam ją do kuferka bez najmniejszych problemów, a co najważniejsze odbiera super, może nie tak jak te wszystkie baty co autko wygląda z nimi jak trolejbus, ale jak już powiedziałem dla mnie super, nie muszę gadać z kimś kto kilkadziesiąt kilometrów ode mnie... Poza tym bezpieczniejsza jest rozmowa przez CB z kimś kogo się widzi, przynajmniej mam pewność, że to nie bawią się misiaczki, co już raz mi się zdarzyło :bicz2: A tak widzę jakiegoś tirolota i pytam jak dróżka, jak widzę że bierze gruszkę w łapę i coś mówi to raczej mi odpowiada :P Szerokości mobilki :a4fan::hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam Presidenta Florydę już prawie rok i śmigam na niej jak trzeba, jestem bardzo zadowolony, ponieważ jest mała, chowam ją do kuferka bez najmniejszych problemów, a co najważniejsze odbiera super, może nie tak jak te wszystkie baty co autko wygląda z nimi jak trolejbus, ale jak już powiedziałem dla mnie super, nie muszę gadać z kimś kto kilkadziesiąt kilometrów ode mnie... Poza tym bezpieczniejsza jest rozmowa przez CB z kimś kogo się widzi, przynajmniej mam pewność, że to nie bawią się misiaczki, co już raz mi się zdarzyło :bicz2: A tak widzę jakiegoś tirolota i pytam jak dróżka, jak widzę że bierze gruszkę w łapę i coś mówi to raczej mi odpowiada :P Szerokości mobilki :a4fan::hi:

i tu kolego dobrze napisałeś,najważniejsze to być zadowolonym i wiedzieć co na ścieżce się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie muszę gadać z kimś kto kilkadziesiąt kilometrów ode mnie... Poza tym bezpieczniejsza jest rozmowa przez CB z kimś kogo się widzi, przynajmniej mam pewność, że to nie bawią się misiaczki, co już raz mi się zdarzyło :bicz2: A tak widzę jakiegoś tirolota i pytam jak dróżka, jak widzę że bierze gruszkę w łapę i coś mówi to raczej mi odpowiada :P Szerokości mobilki :a4fan::hi:

ja latam takimi ścieżkami które są jednak mniej ruchliwe... przydaje się dłuższy bacik... na razie latam z Huslerem ale na dniach pewnie sirio ml145

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie muszę gadać z kimś kto kilkadziesiąt kilometrów ode mnie... Poza tym bezpieczniejsza jest rozmowa przez CB z kimś kogo się widzi, przynajmniej mam pewność, że to nie bawią się misiaczki, co już raz mi się zdarzyło :bicz2: A tak widzę jakiegoś tirolota i pytam jak dróżka, jak widzę że bierze gruszkę w łapę i coś mówi to raczej mi odpowiada :P Szerokości mobilki :a4fan::hi:

ja latam takimi ścieżkami które są jednak mniej ruchliwe... przydaje się dłuższy bacik... na razie latam z Huslerem ale na dniach pewnie sirio ml145

Kiedyś miałem midlanta ml145 i :thumbdown: w tej chwili mam presidenta ml145 i zasięg jest bardzo ładny (15-20km) Ale w nidługim czasie i tak kupuje floride bo.... bat jest krótki. :> :tongue4:

Ps. Co do Tirolotow to też stosuje taką opcję jak rafalekx :) Zdarzyło się że słyszałem misiaków na radiu. Dobrze wiem gdzie w moim mieście są ustawione radary a gość mowi że nie ma. Ja się na to odezwałem że są w tych i tych miejscach i gosc nagle zmienił zdanie. hehe

pozdro :audi::th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem midlanta ml145 i :thumbdown: w tej chwili mam presidenta ml145 i zasięg jest bardzo ładny (15-20km) Ale w nidługim czasie i tak kupuje floride bo.... bat jest krótki.

Zachwalasz Ml Pressidenta tak jakby niewiadomo jak był lepszy od Ml Midlanda :P ,a w praktyce to te same anteny,o tych samych osiagach różniące sie wyglądem i przede wszystkim cena która w przypadku Presidenta jest za wysoka.No ale tak juz się przyjeło że każdy zachwala to co ma,pewnie Twoja Florida jak ją zakupisz tez bedzie "szła" na 20 km :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za to uważam, że wszystkie anteny Presidenta są przereklamowane i zdecydowanie za drogie.

Radia są ok - sam mam Presidenta Jacksona i nie narzekam, a radio ma kupę lat.

Lepiej zakupić coś z Alana albo Sirio i za mniejsze pieniądze będziecie mieli coś równorzędnego jak nie lepszego - sam mam Sirio i jest super.

Na wstęgach (USB) w sobotę słyszałem Włochy, Hiszpanię i Francję bez problemu - była dobra propagacja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i właśnie dziś zdjąłem huslerka i założyłem sirio ml145 - pierwsze wrażenia to takie że w radiu nie słychać zakłóceń od zamykania szyb itp... co niestety było słychać na huslerze... w terenie dopiero będę testował.... ale w pierwszych chwilach już słyszałem na morenie koło carefur'a jak mobile pytali o wjazd do gdańska przez przejazdowo... a to jest kawałek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i właśnie dziś zdjąłem huslerka i założyłem sirio ml145 - pierwsze wrażenia to takie że w radiu nie słychać zakłóceń od zamykania szyb itp... co niestety było słychać na huslerze... w terenie dopiero będę testował.... ale w pierwszych chwilach już słyszałem na morenie koło carefur'a jak mobile pytali o wjazd do gdańska przez przejazdowo... a to jest kawałek...

Kupiłem dokładnie taką samą - fajnie pracuje i naprawdę widzę, że się będzie sprawdzać.

W Warszawie na razie testuję, ale to duże miasto i jest dużo userów, którzy nakładają się na siebie i niestety robi się kocioł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja stoję przed zakupem antenki krótkiej... Posiadam radio Alan 100, z czasem je zmienię lecz póki co chce krótką antenę... ale już sam nie wiem którą, może ktoś używa takiego lub radia o podobnych parametrach i krotkiej anteny i napisze jak się ona spisuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam unidena 520xl + hustler ic 100 i srednio jestem zadowolony z anteny, teraz kupuje do busa Wilsona Little Will, podobno z krotkich anten jest jedna z lepszych, cena dwa razy wieksza, ale warto zaryzykowac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamiar na antene przeznaczyć jakieś 150 pln, po czym ewentualnie zbierać na radyjko :)

Za 150 zł to juz można znależc coś dobrego, z krótkich Sirio AS100,President Ohio lub Georgia,choć ta ostatnia osiagami nie powala na kolana :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamiar na antene przeznaczyć jakieś 150 pln, po czym ewentualnie zbierać na radyjko :)

Sirio ML-145 - bardzo dobra antenka, która naprawdę się sprawdza z każdym radyjkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 150 zł to juz można znależc coś dobrego, z krótkich Sirio AS100,President Ohio lub Georgia,choć ta ostatnia osiagami nie powala na kolana

jonny,można znaleźć też na Allegro Missouri Presidenta ,co prawda używka ale jest spoko :gwizdanie: Ostatnio kupiłem na busa legendę Presidenta- New Mexico lub UFO jak kto woli,rewelacja-zasięg 25 km odbiór/nadawanie :thumbup:

Pochwale Ci się jutro :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...