Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Wybór anteny do CB-Radia


neever

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem tylko Floryde na testy ale z tego co wyczytałem na cb-radio.pl Georgia nie nadaje się do niczego. Floryda zato super się u mnie sprawdziła. Jak na taką małą antenke ma bardzo przyzwoie osiągi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z tego co wyczytałem na cb-radio.pl Georgia nie nadaje się do niczego.

Bez przesady,uzywam Georgii przeszło rok i nigdy nie mialem problemu z odsłuchem/nadawaniem, zasięg do 5 km w zupełności wystarcza na trasy.Floryda nieco lepszy zasieg ,acz rewelacji też nie ma.Jedyna jaj zaleta to to, ze nie rzuca sie zbytnio w oczy ;)

Missouri jest fajna,wizualnie i technicznie,przyzwoite osiągi jak na swoje wymiary tylko ta cena :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się floryda jest lepsza więc chyba ją wezme :P pozdro a co do długiej to teraz mam president ml 145 i mi dobrze ściąga tylko że ma troche długi bat i denerwuje mnie to że podczas wjeżdzania do garażu musze ją zawsze ściągać :confused4:

pozdro :audi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

denerwuje mnie to że podczas wjeżdzania do garażu musze ją zawsze ściągać

ja mam presidenta new alaska zasięg jest wyśmienity (nie wiem jak sprawdzić na jaką odległość łapie hehe)

i cioram nią o garaż :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

denerwuje mnie to że podczas wjeżdzania do garażu musze ją zawsze ściągać

ja mam presidenta new alaska zasięg jest wyśmienity (nie wiem jak sprawdzić na jaką odległość łapie hehe)

i cioram nią o garaż :kox:

najlepiej pogadać z kimś kto np jedzie w przeciwnym kierunku,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

denerwuje mnie to że podczas wjeżdzania do garażu musze ją zawsze ściągać

ja mam presidenta new alaska zasięg jest wyśmienity (nie wiem jak sprawdzić na jaką odległość łapie hehe)

i cioram nią o garaż :kox:

najlepiej pogadać z kimś kto np jedzie w przeciwnym kierunku,

i pytać o słupeczki ;)

a co do anten Florida kosztuje ok 130 zł .. za mniej możesz kupić IC Hustler ..w miare dobra antenka a już troszke dłuższa.. a z dłuższych to za ok 140 zł masz coś z ML 145( ok 160 cm ) .. a wtedy zasięg rzędu 20 km to miła zaleta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z dłuższych to za ok 140 zł masz coś z ML 145( ok 160 cm ) .. a wtedy zasięg rzędu 20 km to miła zaleta

talib1990 , właśnie takową kolega posiada(tylko Presidenta a one sa nieco drozsze niz 140 zł) a chce mieć krótszą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie takową kolega posiada(tylko Presidenta a one sa nieco drozsze niz 140 zł

to Midland Ml 145

a chce mieć krótszą wink

no to napisze w takiej kolejności

President Florida

Hustler IC 100

President Georgia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze mam takie pytanie: Co w antenach odpowiada za jakość odbioru i zasięg anteny? (bat? cewka? )

pozdro :audi: :th:

wielkość "bata" i cewki zapewne też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze mam takie pytanie: Co w antenach odpowiada za jakość odbioru i zasięg anteny? (bat? cewka? )

pozdro :audi: :th:

wielkość "bata" i cewki zapewne też.

Dokładnie tak jest,ilość zwojów cewki odpowiada długości promiennika(bata). Czesto bywa że ludzie nieświadomie przycinaja długiego bata anteny na krótki,a później dziwią się że antenka nie bangla :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem dziś u faceta , który sie zajmuje CB radiami od 89roku i mi co nieco uświadomił :

-długość bata ma znaczenie powyżej 270cm

-jeżeli dł. bata jest mniejsza od 270cm wtedy jest to antena krótka.

-dlatego anteny krótkie mają cewki , żeby wydłużyć tak jakby antene , na chłopski rozum

-i w praktyce długość bata stosowanego w samochodzie nie ma znaczenia , bo liczy sie jakość i miejsce zamontowania oraz zestrojenie

-im wyżej cewka tym lepiej

-montowanie na stałe jest najlepszym rozwiązaniem , bo antena ma wtedy super uziemienie , przy magnesie gorzej i może odfrunąć

-ilość decybeli na opakowaniu anteny to jest sranie w banie

i małe OT: Uniden 520XL jest do zestrojenia w Polsce bez przeróbek jak to niektórzy straszą

i drugie małe OT: teraz wiem że niepotrzebnie kupowałem 145cm anteny :foch:

i ostatnie małe OT: słychać mnie teraz z kosmosu :dance::naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mi powiedział facet co robi przy CB od 18lat.

liczy sie jakość cewki , uziemienie coby auto było także anteną i miejsce cewki , im wyżej tym lepiej

no i strojenie, mi przyciął z 1,5 cm anteny i udało mu sie ustawić że na kanale 1 i 40 mam coś tam takie same , ale nie wiem co , wiem że ma być mniejsze od 2 i mam 1,5 tu i tu więc jest super :naughty:

szerokości kolego :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...