Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Wybór anteny do CB-Radia


neever

Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie są dwa kryteria kupowania radyjek pierwsze stan portfela i drugi komfort w aucie ten kto nie ma kasy kupuje coś taniego tzw szumofor i ciągle musi gałkować i korygować ustawienia radyjka a ci co zainwestują w coś z wyższej półki maja w aucie cisze bez żadnych szumów wystarczy jedno ustawienie radyjka i ma się optymalny zasięg i komfort podróżowania. Zresztą na pewno nie tylko ja jechałem z żoną i miałem kiepskie radyjka i jak wjeżdżałem do miasta było marudzenie wyłącz te szumy :polew: od dłuższego czasu zainwestowałem w komfort w aucie cisza i zona nie marudzi jak ze mną jedzie :polew: :polew: :polew: :polew:. A morał z tego taki im tańsze radyjko tym więcej zakłóceń ściąga i jest podatniejsze na zakłócenia z instalacji samochodu :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie są dwa kryteria kupowania radyjek pierwsze stan portfela i drugi komfort w aucie ten kto nie ma kasy kupuje coś taniego tzw szumofor i ciągle musi gałkować i korygować ustawienia radyjka a ci co zainwestują w coś z wyższej półki maja w aucie cisze bez żadnych szumów wystarczy jedno ustawienie radyjka i ma się optymalny zasięg i komfort podróżowania. Zresztą na pewno nie tylko ja jechałem z żoną i miałem kiepskie radyjka i jak wjeżdżałem do miasta było marudzenie wyłącz te szumy :polew: od dłuższego czasu zainwestowałem w komfort w aucie cisza i zona nie marudzi jak ze mną jedzie :polew: :polew: :polew: :polew:. A morał z tego taki im tańsze radyjko tym więcej zakłóceń ściąga i jest podatniejsze na zakłócenia z instalacji samochodu :>

To nieprawda co napisałeś, chyba że masz na myśli samo radio. Ale temat jest odnośnie anteny. Antena na stałe kosztuje ok 70 zl (krótka) i masz dużo lepszą jakość niż na magnesie za 70 zł. Nie wiem co ludzie widzą w tych magnesówkach, są droższe i gorsze, rysują podstawą blachę, potrafią się przewrócić podczas jazdy, a jeszcze podczas zakładania nie idzie tego zestroić. Dopiero się przekonują jak założą antenę na stałe, a dopóki mają magnes nie dadzą sobie wytłumaczyć.

Żeby zamontować antenę na stałe to niestety troszkę trzeba ingerencji w blachę, ale to jest do zabezpieczenia, żeby rdza nie atakowała, no i nie ma rysowania lakieru magnesem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ludzie widzą w tych magnesówkach

Żeby zamontować antenę na stałe to niestety troszkę trzeba ingerencji w blachę, ale to jest do zabezpieczenia, żeby rdza nie atakowała, no i nie ma rysowania lakieru magnesem.

Powody dla których mam magnesówke:

1. nigdy w życiu nie wywierce dziury w mojej niuni dla paru metrów lepszego zasięgu,

2. nie używam CB na codzień wyciągam je tylko na trasy czyli raptem kilka razy w miesiącu węc antena na stałe jest bez sensu, magnesowka jest wygodniejsza

3. Zdażało mi się nie raz że się musiałem przesiąść z CB do innego samochodu - stała antena odpada

4. nauczony złymi doświadczeniami nie lubię uwidaczniać wyposażenia swojego samochodu, dlatego magnesówka która moge schować do bagażnika i nikogo nie gryzie w oczy znowu wygrywa.

Przestańcie psioczyć na magnesówki, jak wszystko mają swoja wady i zalety, a skoro większość ludzi decyduje się na magnes to znaczy, że zalet jest więcej niż wad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odp: :)

1. To nie jest parę metrów tylko parę kilometrów, dziurę można zabezpieczyć przed korozją, w A4 jest przewidziany otwór przez Audi na antenę prętową do radia , więc raczej w tym miejscu blacha jest wzmocniona (chyba),

2 i 4. To nie jest problem, anteny na stałe są montowane za pomocą motylków i w każdym momencie można ją odkręcić, a CB można tak u mnieścić żeby można było łatwo wyjąć, w weekend zamieszczę mój montaż pod podłokietnikiem,

3. Tu plus dla magnesówki,

Dla mnie jest tylko jeden plus że można przełożyć do innego auta, ale zauważyłem że nikogo nie przekonam jeżli ktoś sobie nie porówna użytkowania jednego rozwiązania i drugiego, widzę to po moich klientach, którzy później wracają żeby im założyć na stałę, a wraca ok 70-80%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. nie chodzi o zabezpieczenie dziury bo to nie problem, chodzi o to że ja wogóle nie che żadnej dziury mieć

2,4. Anteny stałej nigdy nie zdemontujesz w 100%

dodałbym jeszce jeden punkt:

5. przy sprzedaży samochodu może byc problem bo nie każdy chce mieć zdalnie sterowany samochodzik :tongue4: a jak zamontujesz antene na stałe to juz nie ma odwrotu.

Nikogo na siłe nie przekonasz, każdy ma jakieś swoje wymagania i kryteria do których dostosowuje sprzęt.

Ja np nie rozumiem ludzi którzy kupuja samochody z silnikiem 1.1 przecież to wogóle nie jedzie a jazda w trasie to męka ale im widocznie to wystarcza.

Pomimo tego iż się zgadzam że anteny stałe są pod wieloma względami lepsze to i tak jak bedę chciał miec większy zasięg czy lepszy odbiór to sobie kupie lepszą magnesówke :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest tylko jeden plus że można przełożyć do innego auta, ale zauważyłem że nikogo nie przekonam jeżli ktoś sobie nie porówna użytkowania jednego rozwiązania i drugiego, widzę to po moich klientach, którzy później wracają żeby im założyć na stałę, a wraca ok 70-80%.

To albo mają naprawdę lipne te magnesówki albo trochę tych procentów dołozyłeś bo u nas tych powrotów do stałych jakoś nie zauważyłem :cool1: No chyba że piszesz o autach ciężarowych gdzie montuje sie prawie wszystko na stałe.

Tak czy inaczej klient nasz Pan, podczas uzytkowania sam ocenia co dla niego lepsze ale w dzisiejszych czasach przewagę maja magnesówki,przynajmniej jesli chodzi o auta osobowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest tylko jeden plus że można przełożyć do innego auta, ale zauważyłem że nikogo nie przekonam jeżli ktoś sobie nie porówna użytkowania jednego rozwiązania i drugiego, widzę to po moich klientach, którzy później wracają żeby im założyć na stałę, a wraca ok 70-80%.

To albo mają naprawdę lipne te magnesówki albo trochę tych procentów dołozyłeś bo u nas tych powrotów do stałych jakoś nie zauważyłem :cool1: No chyba że piszesz o autach ciężarowych gdzie montuje sie prawie wszystko na stałe.

Tak czy inaczej klient nasz Pan, podczas uzytkowania sam ocenia co dla niego lepsze ale w dzisiejszych czasach przewagę maja magnesówki,przynajmniej jesli chodzi o auta osobowe.

A montujesz czy sprzedajesz CB??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mily sprzedawałem, montowałem i naprawiałem a teraz robi to mój brachol :wink4: Teraz czasami przy okazji zamawiajac swój towar u chinoli zamawiam i dla niego jakieś paczuszki ze sprzętem CB :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, mam nadzieję że się nikt tu nie obrazi i nie dostanę po głowie, zauważyłem że jak kupuje radio klientowi to w sklepie mi od razu wciskają magnes (niektórzy bardzo nachalnie) jak odmawiam i proszę o antenę na stałe to mają kwaśne miny. Wydaje mi się, że sprzedawcy celowo sprzedają magnesówki, bo wiedzą że część klientów się wróci i kupi na stałe. Podwójny zysk. Zobacz na allegro jest pełno zestawów z antenami magnes, a prawie żadnej montowanej na stałe. Większość magnesówek jakie mi wpychają to są totalne szroty za 50-100 zl. Klient się nabierze, ale mnie nie przeroluje.

Uważam że antena na stałe za 50-100 zl działa wiele lepiej niż magnes w tych samych pieniążkach. Jeżeli ktoś chce dorównać antenie na stałe, anteną magnesową musi wydać minimum 200 zl na magnes.

Ja nie chcę robić fuszerki, a klient chce mieć zamontowane CB dobrze i tanio. Podliczmy po najniższych kosztach (przy podobnej jakości odbioru):

Radio - 200 zl (np Uniden 510),

Antena stała - 80 zl magnes - 200 zl

Robocizna - 50 zl

Suma z antena na stałe 330 zl, magnes 450 zl

Czyli klient musi zapłacić o 120 zl więcej z magnesem przy podobnej jakości odbioru i nadawania, co jest o 1/3 więcej.

Co do tego ile klientów wróciło to wyszło mi dokładnie 56% faktycznie trochę zawyżyłem, ale strzelałem na oko.

Myślę, że część użytkowników nie ma porównania, dlatego nie wracają, albo im nie przeszkadza odbiór jaki mają.

Takie jest moje zdanie. Kończę odpowiedzi na ten wątek, bo nie chcę się kłócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że antena na stałe za 50-100 zl działa wiele lepiej niż magnes w tych samych pieniążkach. Jeżeli ktoś chce dorównać antenie na stałe, anteną magnesową musi wydać minimum 200 zl na magnes.

I wszystko jasne :decayed:

Również proponuje zakończyc ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w końcu ktoś przyznał że magnesówka może dorownać stałej antenie, a jednak :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w końcu ktoś przyznał że magnesówka może dorownać stałej antenie, a jednak :polew:

Tak ale jak kupisz antene na stałe za 200 zl to już żadna magnesówka nie dorówna, ja porównuje najgorszą antenę na stałe z dobrej klasy anteną magnesową, bo wtedy zasięg jest podobny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale powiedzmy że taka antena stała o długości ok 100 cm do bardzo dobrej magnesówki o takiej samej dlugości jak duża różnica będzie, tylko obiektywnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w cenie, a w jakości podobnie, trzeba by było konkretne modele porównać w rzeczywistości, ale myślę że dał bym też plusa dla stałej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W konkurencjach terenowych sądzę że stała zawsze trochę lepiej wypadnie.

Wniosek końcowy z tej dyskusji jest chyba taki, że dobry magnes nie jest zły :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh Pany, widze że od nowa ta dyskusja :kwasny: Trzeba sobie określic po co komu to CB potrzebne, dzisiaj co drugie auto jeździ z CB , po to by zapytac o sciechę wystaczy zasięg 3-4 km a do takiego spokojnie magnesówka dł do 1m, jezeli chcę gadac na jakies znaczne odległosci to wiadomo, czym dłuższa tym lepsza a najlepsza na stałe. Mi osobiście wystarcza magnesówka 30cm Presidenta, uzywam jej tylko na trasach i jestem z niej mega zadowolony :good: Fakt faktem ze radyjko mam porządne :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy swoje chwali :naughty: .Chyba temat wyczerpany bo się już robią niepotrzebne kłótnie :cool1: Wiec :closed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaz radia pod podłokietnikiem:

http://www.a4-klub.pl/smf/warsztat_zrob_to_sam/all_b5_montaz_cb_i_oswietlenie_podlogi-t66418.0.html;msg722510

Opis powstał przy pomocy patrykbor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...