Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Wybór anteny do CB-Radia


neever

Rekomendowane odpowiedzi

Ehhh Pany, widze że od nowa ta dyskusja :kwasny: Trzeba sobie określic po co komu to CB potrzebne, dzisiaj co drugie auto jeździ z CB , po to by zapytac o sciechę wystaczy zasięg 3-4 km a do takiego spokojnie magnesówka dł do 1m, jezeli chcę gadac na jakies znaczne odległosci to wiadomo, czym dłuższa tym lepsza a najlepsza na stałe. Mi osobiście wystarcza magnesówka 30cm Presidenta, uzywam jej tylko na trasach i jestem z niej mega zadowolony :good: Fakt faktem ze radyjko mam porządne :naughty:

no właśnie! kolega tutaj nie ma zbyt dobrego radyjka, więc lepiej by było jak by zainwestował w dłuższą antenę np: ML 145 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam pytanko mam antenke magnesowke midlanda ML 145, chcialem zapytac czy da sie ja przerobic jakims uchwytem zeby zamocowac na stale??

Da się.

Chciałem tylko jeszcze dodać jedno sprostowanie do czyjegoś posta z pierwszej strony.

CTE, to żaden zamiennik Lemm'a.

Lemm, to Lemm. Sirio, to Sirio. CTE, to CTE.

CTE International to nic innego jak Midland, czy Alan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak a Uniden to Uniden, President to President. Audi to Audi a VW to VW.

Anteny CTE posiadają kable Lemm i konstrukcja jest taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item579553791_lemm_at_1700_cte_antena_cb_radio_import_francja.html

To powino rozstrzygnąć, więc jak nie masz pojęcia ...

CTE i Lemm przez jakiś czas współpracowali ze sobą, a ich antenki różliły się tylko obudową. Jak sobie rozbierzesz CTE ten typ:

http://www.allegro.pl/item584874109_uwaga_antena_cb_cte_ap1700_sklep_warszawa.html

To na podzespołach jest napisane wyraźnie Lemm (dokładnie na cewce i kablu), a tak wygląda odpowiednik:

http://www.allegro.pl/item597648200_antena_cb_lemm_at_1700_wtyk_uhf.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Kolego.

Ostatnio Ford wypuścił na rynek nowy model Ka, skonstruowany razem z Fiatem. Czy to znaczy, że nowy Ka, to zamiennik 500??

Skoro jesteś taki obcykany, to wyjaśnij mi jedną rzecz.

Model ML 145 produkuje trzech uznanych w świeci producentów (nie licząc podróbek). Chodzi o Sirio, Midland i President.

Wyjasnij mi z łaski swojej, dlaczego mimo takiej samej konstrukcji, w działaniu zachowują sie inaczej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że produkują to o niczym nie świadczy. Mają inne parametry (np Sirio jest słabsza od Midlanda o 100W), co świadczy o tym że nie mają jednakowych cewek. A te które ja Ci przedstawiłem mają takie same parametry i pracują identycznie, ceny też są podobne. Każda firma współpracuje z innymi firmami i często jest tak że wypuszczają identyczne produkty pod różnymi logo. Taki już jest świat ekonomii i biznesu.

Firma chce sprzedać swój produkt, nie ważne kto to kupi, czy zwykły klient czy konkurencja. Często jest też tak że firma produkująca coś dobrego sprzedaje konkurenji podobny produkt ale okrojony. Lemm sprzedał swój produkt w całości CTE. Ale to nie znaczy że Lemm współpracuje tylko z CTE.

Wszystko zależy od strategi konkretnej firmy i tego co chce uzyskać.

Żeby stwierdzić czy jest to zamiennik czy nie trzeba rozebrać jedną antenę i drugą i zobaczyć na jakich jest podzespołach. Czy Skoda jest zamiennikiem Audi?? Przecież wiele części pasuje, ale wiele też nie pasuje. Podobnie z antenami które napisałeś, mają inne parametry co oznacza że nie mogą mieć tych samych cewek więc nie jest to to samo (mimo że nazywają się tak samo). W przypadku CTE i Lemm (tego konkretnego modelu o którym mówie) podzespoły są te same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Skoro Kolega taki wszechwiedzący, to ja nie zamierzam się wymądrzać.

Kiedyś, jak będziesz we Włoszech, zapraszam do siebie. Zabiorę Cie na wycieczkę do Sirio i CTE.

W lemm'ie niestety nikogo nie znam.

Tam bardzo mili Panowie Ci opowiedzą mniej więcej jak to wygląda.

Aczkolwiek Twoje teorie albo sobie sam wymyśliłeś, albo ktoś Ci bzdur naopowiadał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Wilsona Little Wil i radyjko Johnny II polecam zestaw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy strojenie anteny ma jakiś wpływ na zasięg i jakość nadawania lub odbioru? Czy antenę stroi sie tylko po to, żeby nie spalić radyjka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma znaczenie. SWR jest to współczynnik jaka część fali zostanie wysłana w eter, a falą która wraca. Czyli kiepski SWR to dużo wraca na auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo. Teraz wiem że gostek który mi stroił antenę chyba nie bardzo wie co robi. Zastanawia mnie jeszcze to, jak mi stroił antenę. Mianowicie, podłączył reflektometr tylko do kabla antenowego. Spojrzał na wskaźnik, uciął 20cm anteny, potem jeszcze 10 cm i skasował mnie 30 zł. Chyba powinien jeszcze podłączyć radio i sprawdzić SWR podczas nadawania. :mysli: Chyba, że ja się mylę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja wczoraj założyłem antenkę President Indiana (antena helikalna) radio mam uniden 520 XL i powiem wam że pięknie zbierała slychać mnie było na okolo 20 km. a ja odbierałem sygnały od mobili oddalonych o prawie 25 km ode mnie :).

polecam ta antene.. 125 cm długości. solidnie wykonana :)

jest 1 maly minus jej, ma kabel 3,5 m na styk wystarczył mi tylnego prawego błotnika do schowka pod kierownica. ale działa. obawiam sie jedynie tego że ktoregoś dnia wstane i zobacze ze nie ma mojej anteny.. opis jak ja zamocowałem dodam później.. jeszcze muszę to przemyśleć, może zmienię trochę koncepcję i całe zamocowanie. na bezpieczniejsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo. Teraz wiem że gostek który mi stroił antenę chyba nie bardzo wie co robi. Zastanawia mnie jeszcze to, jak mi stroił antenę. Mianowicie, podłączył reflektometr tylko do kabla antenowego. Spojrzał na wskaźnik, uciął 20cm anteny, potem jeszcze 10 cm i skasował mnie 30 zł. Chyba powinien jeszcze podłączyć radio i sprawdzić SWR podczas nadawania. :mysli: Chyba, że ja się mylę .

:blink: kolego to spartaczył ci antene . Powiedz jaka to jest antena i czy majstrował coś przy kablu ? Tylko anteny z niskiej półki stroji sie za pomocą skracania promiennika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo. Teraz wiem że gostek który mi stroił antenę chyba nie bardzo wie co robi. Zastanawia mnie jeszcze to, jak mi stroił antenę. Mianowicie, podłączył reflektometr tylko do kabla antenowego. Spojrzał na wskaźnik, uciął 20cm anteny, potem jeszcze 10 cm i skasował mnie 30 zł. Chyba powinien jeszcze podłączyć radio i sprawdzić SWR podczas nadawania. :mysli: Chyba, że ja się mylę .

Wskaźnik nic nie pokazuje jak podłączył pod samą antenkę,

uciął promiennik czy kabel?? Domyślam się że 30 cm promiennika, masz przez to na pewno krótszy zasięg. Jeżeli już coś jest nie tak to ucina się po 1 cm promiennika a nie 10 cm.

Teraz zostaje Ci kupno promiennika i dopasowanie go (czyli niestety cięcie, ale po 1 cm a nie po 20-30 cm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak się tutaj dużo ludzi zna na CB to ja proszę o pomoc, co mam zrobić :confused4:

kupiłem radio alan 101 z anteną midland ml 145, jak wiadomo antena na magnes, dosyć długa, radio odbierało dosyć dobrze, tak że to co chciałem to usłyszałem, miałem ją na klapie, wkurzało mnie to że musiałem ją co chwile ściągać, na parkingach podziemnych i tego typu miejscach, ogólnie pod magnesem na karoseri miałem sporo rys i wyblakłe koło lakieru

sprzedałem i kupiłem na stałe, uchwyt sf40 też do klapy, antena SIRTEL S90, podoba mi się, czarna i ogólnie fajna, ALE od uchwytu na klapie znać mi miejsca przykręcenia uchwytu, czyli dwa malutkie punkty, to ujdzie, ale na tej antenie nic nie słysze, gość nie umiał jej zestroić, swr ciągle na max, myślał że to antena padła, dał na próbe taką samą tylko nową z jego sklepu, to samo, ja coś tam słyszałem, mnie ludzzie nie słyszeli, natomiast momentami słyszałem w radiu obroty silnika

niewiem Panowie co zrobić, podobno może być tak że antena nie pasuje do radia, nie potrzebuje super sprzetu, bo jeżdze mało w trasach, myślałem żeby też tą antene sprzedać, kupić coś z presidenta, bo na takiej wszystko słyszałem, ten co mi stroił założył na próbę presidenta, taką małą na magnes, odbiór extra, mało szumów

co mam zrobić, dodam że podłącze najpierw radio pod akum, teraz mam pod zapalniczke, z alternatorem problemów niemam, a podobno te zakłócenia są od niego

ratujcie

sorki że tak chaotycznie to opisałem ale chyba każdy zrozumiał :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena Sirtel to nic innego jak kawał drutu (!) tzw Szit . Pozbądź się tej anteny jak najpredzej i nie kupuj presidenta , no chyba że chcesz mieć zardzewialy gwint od prommienika i cewke . Jeżeli będziesz zdecydowany na zakup nowej antemy to powiedz jaka cię będzie interesować : Jaka ma być jej długość i ewentualnie ile możesz wydać na nią to coś ci sie doradzi .

Co do zakłóceń to prawie każdy silniczek elektryczny może to stwożyć : wycieraczki , elektryczne szyby itd

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda, ona poprostu nie ma masy. Masą bierze z bagażnika, a bagażnik nie ma masy (częsta przypadłość). Podjedź do dobrego elektryka, to sobie z tym poradzi.

Może też być tak że uchwyt który kupiłeś jest plastikowy (też już miałem takie przypadki).

Zasięg jaki powinieneś na niej uzyskać to koło o promieniu ok 10 km (czysty, na trasie, bo w mieście wiadomo)

[br]Dopisany: 13 Maj 2009, 08:11_________________________________________________Aha i nie ma takiej opcji że antenka nie pasuje do radia, wszystko da się zestroić, jak się wie jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...