Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Wybór anteny do CB-Radia


neever

Rekomendowane odpowiedzi

Nie prawda, ona poprostu nie ma masy. Masą bierze z bagażnika, a bagażnik nie ma masy (częsta przypadłość). Podjedź do dobrego elektryka, to sobie z tym poradzi.

Może też być tak że uchwyt który kupiłeś jest plastikowy (też już miałem takie przypadki).

Zasięg jaki powinieneś na niej uzyskać to koło o promieniu ok 10 km (czysty, na trasie, bo w mieście wiadomo)

[br]Dopisany: 13 Maj 2009, 08:11_________________________________________________Aha i nie ma takiej opcji że antenka nie pasuje do radia, wszystko da się zestroić, jak się wie jak.

Zgadzam się z kolegą. odkręć ftyk przy radiu od anteny i sprawdź miernikiem czy jest masa. miernik przy wtyku do ekranu a w aucie do zamka lub stacyjki i sprawdz czy obwód jest zamknięty, jeśli nie to doprowadz mase do anteny, uchwytu i sprawdz ponownie, jak bedzie masa powinno wszystko smigac prawidłowo.

Jeśli chodzi o anteny to ja kupiłem antene president indiana (jest to antena helikalna), polecam ta antene jest naprawde swietna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się czaję na Sirio Turbo 800PL, bardzo mi się podoba wizualnie, antenki z tej serii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się czaję na Sirio Turbo 800PL, bardzo mi się podoba wizualnie, antenki z tej serii.

Też spoko antenka w domu taka mam i powiem że świetnie się sprawuje :)

a polukaj sobie na anteny Midlanda z tego co mi wiadomo sa to najlepiej wykonane anteny, ja jednak poszedłem w presidenta. w niedługim czasu wybieram się w trase do domu (okolice Lublina) więc będę miał okazję porządnie wytestować sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem tą antene tam gdzie kupowałem ten pierwszy zestaw, mówiłem gościowi że chce jakąś do metra, najlepiej na stałe, i żeby nie stracić na zasięgu, odrazu pokazał tą sirtela i mówił że będzie wporzo! ja tam na CB się nie znam, chce poprostu słyszeć co się dzieje przedemną jak jadę w trase :)

to co mam jechać do elektromechanika, i powiedzieć mu że nie mam masy na klapie, ale najpierw sam sprawdzę czy tak jest :good:

dodam że wystroić tą antene chciałem w innym miejscu niż kupiłem, dlatego też tydzień po tym jak dowiedziałem się że ta antena nie pasi do tego radia pojechałem tam, powiedziałem co jest grane i sprzedawca potwierdził że musi się dać i że napoewno to się da zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena Sirtel to nic innego jak kawał drutu (!) tzw Szit .

No weź mnie nie rozbrajaj. Używam Sirtel Santiago 1200. Powiedz mi, że to "Szit" :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma lepszej antenty niż sirio 5000 w tej gamie i napewno nie działaja identycznie :shocked::blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma lepszej antenty niż sirio 5000 w tej gamie i napewno nie działaja identycznie :shocked::blink:

No weź...

Przecież Ci piszę, że posiadam obie i obie porównywałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma lepszej antenty niż sirio 5000 w tej gamie i napewno nie działaja identycznie :shocked::blink:

No weź...

Przecież Ci piszę, że posiadam obie i obie porównywałem.

Sirio jest mocniejsza, ale w użytkowaniu tego nie zauważysz, która ściąga lepiej i która lepiej działa (za duży kaliber, zarówno jednej jak i drugiej).

truckmaniac ma rację że nie widzi różnicy.

Kierownik jeżeli uważasz że Sirtel to lipa, to to samo musisz powiedzieć o Turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma lepszej antenty niż sirio 5000 w tej gamie i napewno nie działaja identycznie :shocked::blink:

No weź...

Przecież Ci piszę, że posiadam obie i obie porównywałem.

Sirio jest mocniejsza, ale w użytkowaniu tego nie zauważysz, która ściąga lepiej i która lepiej działa (za duży kaliber, zarówno jednej jak i drugiej).

truckmaniac ma rację że nie widzi różnicy.

Kierownik jeżeli uważasz że Sirtel to lipa, to to samo musisz powiedzieć o Turbo.

Jeśli chodzi Ci o dobry zasięg i krótkiego bata to polecam anteny helikalne, są naprawdę dobre. ja mam helikalna dł 125 cm i zbiera mi z około 25 km a mnie słychać na 20 :) [br]Dopisany: 14 Maj 2009, 20:13_________________________________________________cenowo wcale one nie sa drogie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego truckmaniac powiedz mi na jakim radiu testowałeś owe anteny

mily tak sie sklada że bardzo długi czas jeździłem z turbo 5000 a przez to że mój kuzyn ma serwis CB porównywałem wiele innych anten takich jak np Sirtel , President , lemm itd i musze powiedzieć że 5000 to najlepsza antena w przedziale 2 m , 6 dB zysku itp Nie mówie konkretnie że Santiago 1200 to Szit bo jest owiele lepsza niż President :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radii Ci u mnie dostatek. Na którym konkretnie nie pamiętam. Najprawdopodobniej na Magnum s9, ale juz nie pamietam, takze nie chce wprowadzać w błąd. W każdym razie obie były "osłuchane" na tym samym radiu i jak mi powiesz, że potrafisz usłyszeć różnice, to bardzo mnie rozbawisz.

A co do podanego przez Ciebie zysku, to skąd masz takie dane?? Jakim miernikiem dysponuje Twój kuzyn?

Tak na marginesie powiem Ci, że taki zysk NIE JEST MOŻLIWY dla takiej anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie jest w stanie określić tej różnicy . Skad mam informacje a np ze strony firmowej sirio , aukcji internetowych a nawet portali zwiazanych z tematyką CB . A jeżeli chodzi o miernik to nie widzę sęsu abym podawał jego nazwę :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie jest w stanie określić tej różnicy . Skad mam informacje a np ze strony firmowej sirio , aukcji internetowych a nawet portali zwiazanych z tematyką CB . A jeżeli chodzi o miernik to nie widzę sęsu abym podawał jego nazwę :>

Ech. Szkoda. Myslałem, że poważnie pogadamy, a Ty mi tu takie farmazony piszesz.

Po pierwsze. Sirio nie podaje zysku dla anten.

Po drugie. Na aukcjach ludzie mogą sobie pisać co im sie rzewnie podoba, aczkolwiek nie jest to poparte zadnymi pomiarami.

Po trzecie. Pytałem o miernik, ponieważ myślałem iż podając zysk dla tej anteny dokonałeś z kuzynem jakichś pomiarów, z tym, że nie zrobi sie tego żadną typową SWR miarką. Nawet tą z tych droższych.[br]Dopisany: 14 Maj 2009, 21:20_________________________________________________A to jeszcze dla wglądu, jakbys tam nie zagladał:

http://www.sirioantenne.it/prodotti_ant.php?idc=1008171255&idg=1008171169&idp=1144670713

Gdzie tam jest zysk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego truckmaniac powiedz mi na jakim radiu testowałeś owe anteny

mily tak sie sklada że bardzo długi czas jeździłem z turbo 5000 a przez to że mój kuzyn ma serwis CB porównywałem wiele innych anten takich jak np Sirtel , President , lemm itd i musze powiedzieć że 5000 to najlepsza antena w przedziale 2 m , 6 dB zysku itp Nie mówie konkretnie że Santiago 1200 to Szit bo jest owiele lepsza niż President :)

Nikt tu nie mówił że nie jest najlepsza, ale jest na równi z Santiago i tego nie można zaprzeczyć, co do tego zysku, to jest tylko teoria firm, żadna antenka nie uzyska 5-6dB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem były dokonywane pewne pomiary ale już niestety nie przezemnie tylko przez kuzyna . Co do miarki to ja nie napisalem że jest to reflektometr . Używamy Analizatora Antenowego , ale moja wiedza narazie nie sięga aż tak daleko , lecz to tylko kwestia czasu . Dlaczego byśmy mieli nie pogadać poważnie , po to jest forum aby dowiadywać się nowych rzeczy i opini :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam zestawik Johnny II + SIRIO AS-100. ogolnie jestem zadowolony ale jezdzac na ASC czesto ucina mi koncowki slow... czesto tez nagle zaczynaja sie wkradac szumy :confused4:

kiedys slyszalem o dostrajaniu w tych radyjkach ASC wlasnie ze wzgledu na ucinanie slow ale co z tym szumem?? antenke chce miec na magnesie ze wzgledu na zadkie wypady w trase i czesta potrzebe przelozenia radyjka do innego auta.

ustawienie: HI CUT - OFF, RF GAIN - godzina 13, SQL na ASC i czasami slychac szumy buczenie piski... jakby sie kilka osob na siebie nakladalo :kwasny:[br]Dopisany: 15 Maj 2009, 17:15_________________________________________________antena zawsze stoi na dachu :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...