Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ALG] Ubezpieczenie aut na włoskich tablicach


Rekomendowane odpowiedzi

witam,kupilem auto sprowadzone z wloch.Auto nie ma tablic rejestracyjnych.Widzialem czesto auta z tablicami wlasnej produkcji nr napisane pisakiem itp.Chcialem zapytac czy mozna samemu zrobic takie tablice i wtedy na te nr wykupic ubezpieczenie oc np na miesiac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, tylko zazwyczaj to tych "wypisanych" tablic sa papiery. a Ty chcesz zrobic konkretna lewizne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam umowe kupna sprzedazy i oczywiscie dowod rejestracyjny.A gdzie mozna zamowic takie tablice,w wydziale komunikacji?Rozmawialem dzisiaj z gosciem ktory sprowadza auta i mowil ze takie ubezpieczenie mozna wykupic tylko na miesiac po uplywie miesiaca nie mozna ponownie wykupic na nastepny miesiac.A jezeli oplace auto i zarejestruje w polsce i sprzedam je przed uplywem pol roku to bede musial w skarbowce poniesc jakies dodatkowe oplaty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, ubezpieczenie tzw. graniczne tylko na 30 dni bez możliwości przedłużenia, ale...

Nie pamiętam które TU - wystawia na obce tablice roczną polisę na nr VIN i ważne badanie techniczne.

Jeśli sprzedaż za wyższą kwotę niż w umowie "pierwotnego" zakupu, to należy uiścić w US podatek od różnicy.

Pozdrawiam

arielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem z tablicami. Kupiłem auto z Francji z uszkodzonym zderzakiem i nie ma przedniej tablicy rej. (tylnia jest) teraz potrzebuje przejechać tym autem 250 km W dowodzie nie mam daty wymeldowania tylko datę sprzedaży. Czy po zrobieniu przeglądu i opłaceniu oraz dorobieniu jakies prowizorycznej tablicy do przodu jest szansa ze nikt się nie przywali do mnie??? Bo wolał bym wydać 500zl na jakieś inne cele niż mandat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...