Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVF] Czy wymienić płyn chłodzący?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Kilka miesięcy temu stałem się posiadaczem A4 B6.

Na początku oczywiście robiony był kompletny rozrząd + pompa wody.

Trochę przegapiłem sprawę termostatu, bo można było za jednym zamachem wymienić, ale trudno.

Przy wymianie rozrządu dolewany był awaryjnie płyn chłodniczy z marketu.

Do tego nie wiem jaki tam był płyn wcześniej wlany.

Teraz po analizie logów zapadła decyzja o wymianie termostatu. Znowu trzeba będzie płyn dolewać, nawet mi trochę zostało tego marketowego;]

Ale tak się zastanawiam, czy nie wymienić tego płynu całego.

Chciałbym zapytać ile płynu wchodzi do AVF? Ile muszę koncentratu G12 zakupić?

No i jeszcze jak spuścić płyn całkowicie, bo przy wymianie termostatu wszystko chyba nie zejdzie?

Pozdrawiam,

Opublikowano

Podjedź do mechanika i niech Ci sprawdzi przy ilu zamarza i sobie sam odpowiesz czy trzeba go wymienić czy nie ;)

Opublikowano

Przy wymianie termostatu zejdzie najwięcej bo z bloku zejdzie plyn zostanie tylko w nagrzewnicy ale spóścić z nagrzewnicy to nie takie proste trzeba by wydmuchac powietrzem. Co do plynu to powinno starczyc 3L koncentratu G12++ i woda destylowana 3L Powinien być w chlodnicy korek spustowy jezeli nie to najniższym przewodem w chłodnicy.[br]Dopisany: 02 Listopad 2010, 19:09_________________________________________________wymien na g12++ i bedziesz miał spokuj z płynem do nastepnego rozrzadu a w razie dolewek to wiesz co masz!

Opublikowano
  • Autor

Tak też zrobię. A wiesz może ile 1,5l G12++ w ASO kosztuje?

Opublikowano

Tak też zrobię. A wiesz może ile 1,5l G12++ w ASO kosztuje?

W AUDI 33 zł za 1,5 L butelkę a w SKODZIe jkaieś 25 zł za 1 L

Opublikowano

jezeli dolewales supermaketowy plyn chlodzacy, to poswiec te 50 zeta na 3 L koncentratu i wode destylowana i wymien plyn.

powinno sie wymieniac go co 3 lata.

Opublikowano

Musashi - a czemu płyn /koncentrat /mieszac z wodo destylowaną a nie zwykłą z kranu ? :hi:

pozdro.

Opublikowano

Zwykła z kranu zostawia Ci osad, kamień. Natomiast destylowana nie.

Opublikowano
  • Autor
W AUDI 33 zł za 1,5 L butelkę a w SKODZIe jkaieś 25 zł za 1 L

No to wychodzi że płyn Skody jest droższy???

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.