Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy sprawdzał ktoś czy na Wikipedii nie ma błędów o Audii A4 ?


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie

Czy sprawdzał ktoś czy na Wikipedii nie ma błędów o Audii A4 ?

Sprawdź tu http://pl.wikipedia.org/wiki/Audi_A4[br]Dopisany: 07 Październik 2007, 20:34 _________________________________________________na samym dole jest link do naszego klubu :notworthy::thumbup: :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak wszedłęm na Wiki i poczytałem o Audi A4 to zastanowiło mnie jedno. jak to jest, że silnik 1,8 Turbo spala na 100 mniej niż zwykły 1,8? Hmm????

To akurat mnie nie zdziwiło, wystarczy logiczne rozumowanie, iż w 1,8 bez turbo marnowana jest moc wylatujących spalin - natomiast w 1,8 turbo ta moc nie jest marnowana lecz napędza "dmuchawę" wtłaczającą powietrze do komory spalin - jak w kuźni kowalowi miechy wtłaczają w palenisko powietrze co by lepiej siem hajcowało.

Wyobraź sobie że cylinder jest strzykawką lekarską - jak zwiększysz przepływ i szybkość zasysania i wydalania płynu przez strzykawkę ? Możesz po pierwsze zrobić dodatkowe dziurki na przedniej ściance strzykawki - wówczas szybciej płyn nabieszesz odciągając tłoczek w strzykawce i szybciej usuniesz płyn. Po drugie możesz wodę wtłaczać pod ciśnieniem do strzykawki, a najlepiej jak jednopczesnie zrobisz dodatkowe dziurki w strzyklawce i jednocześnie pod ciśnieniem wtłoczysz płyn...

I tu dochodzimy do czegoś co wymyślono w silniku 1,8 turbo bo jednocześnie zwiększono liczbę dziurek (pięć zaworów na cylinder) i jednocześnie powietrze wtłaczane jest do cylindra pod ciśnieniem :audi::a4fan:,

Oczywiście jak 1,8 T będziesz wykorzystywał do jazdy bardziej sportowej niż turystycznej to 1,8 T spali więcej od 1,8 bez turbo, ale przy zwykłej jeździe turystycznej 1,8 turbo spali mniej z powodów o których pisałem powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale te spalanie w 1.8T to chyba troche zaniżone. 8,2l / 100km to moje audi w trasie jara. Średnie spalanie mierząc ciężarem mojej nogi to jakieś 9,3l / 100km (mowa o B6), czyli jakiś 1l wachy więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...