Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ABC] Po wymianie sondy na nową ten sam problem

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam kolegów dzisiaj kupiłem nową sondę BOSCH i wstawiłem w miejsce starej (druga sonda w porządku) Po podłączeniu pod vaga sonda zaczyna pracować równo z drugą od wartości 128 wzwyż I dobija aż do wartości 255 po czym zatrzymuje się na tej wartości i nie pracuje.Druga sonda oscyluje normalnie i cały czas pracuje.Co ciekawe to gdy zmieniłem z powrotem na starą to też się tak zachowuje i wyskakuje błąd: regulacja lambda poza specyfikacją - wartość górna - bŁĄd sporadyczny.Jest tak na nowej i na starej sondzie.Podejrzewam,że stara sonda nie była uszkodzona i na darmo kupiłem nową.Dlaczego podbija do tak dużych wartości?Auto ma instalację gazową 4 generacji.

Opublikowano

Witam

Myślę że prowadzisz obserwacje sondy w niewłaściwym polu lub bloku.Oscylacja sondy podawana jest Voltach i w granicach 0,000 do 0,975 i zdarza się że przekracza 1Volt.

STAM /min % V %

0,41 890 -3,1 0,775 8,6

1,72 880 -3,1 0,795 8,6

2,86 1150 -2,3 0,405 6,3

3,72 1790 -1,6 0,065 3,9

4,6 1810 5,5 0,085 3,9

5,63 1780 7 0,66 3,9

Oscylacja sondy to trzecie pole.(blok 9)

Pozdrawiam

Opublikowano

cały czas jedzie na bogato

auto duzo pali sieczki czy normalnie ?[br]Dopisany: 11 Listopad 2010, 13:23_________________________________________________

Witam kolegów dzisiaj kupiłem nową sondę BOSCH i wstawiłem w miejsce starej (druga sonda w porządku) Po podłączeniu pod vaga sonda zaczyna pracować równo z drugą od wartości 128 wzwyż I dobija aż do wartości 255 po czym zatrzymuje się na tej wartości i nie pracuje.Druga sonda oscyluje normalnie i cały czas pracuje.Co ciekawe to gdy zmieniłem z powrotem na starą to też się tak zachowuje i wyskakuje błąd: regulacja lambda poza specyfikacją - wartość górna - bŁĄd sporadyczny.Jest tak na nowej i na starej sondzie.Podejrzewam,że stara sonda nie była uszkodzona i na darmo kupiłem nową.Dlaczego podbija do tak dużych wartości?Auto ma instalację gazową 4 generacji.

podjedz do mnie na diagnostyke to zobaczymy co nie halo

dla klubowiczów duze znizki !!!!!!!

nr masz na dole

Opublikowano
  • Autor

cały czas jedzie na bogato

auto duzo pali sieczki czy normalnie ?[br]Dopisany: 11 Listopad 2010, 13:23_________________________________________________

Witam kolegów dzisiaj kupiłem nową sondę BOSCH i wstawiłem w miejsce starej (druga sonda w porządku) Po podłączeniu pod vaga sonda zaczyna pracować równo z drugą od wartości 128 wzwyż I dobija aż do wartości 255 po czym zatrzymuje się na tej wartości i nie pracuje.Druga sonda oscyluje normalnie i cały czas pracuje.Co ciekawe to gdy zmieniłem z powrotem na starą to też się tak zachowuje i wyskakuje błąd: regulacja lambda poza specyfikacją - wartość górna - bŁĄd sporadyczny.Jest tak na nowej i na starej sondzie.Podejrzewam,że stara sonda nie była uszkodzona i na darmo kupiłem nową.Dlaczego podbija do tak dużych wartości?Auto ma instalację gazową 4 generacji.

podjedz do mnie na diagnostyke to zobaczymy co nie halo

dla klubowiczów duze znizki !!!!!!!

nr masz na dole

Dzięki kolego za zaproszenie ale nie mam kompletnie czasu a jeśli chodzi o spalanie to LPG spala od 10 do 15 litrów a na benzynie tylko rozgrzewam (auto jest w 5-ciostopniowym automacie.[br]Dopisany: 11 Listopad 2010, 17:12_________________________________________________Zamieszczam screny z vaga.Chodzi o żółte pole regulacja cylindrów 1-3 podchodzi do 255 i stoi,natomiast pole niebieskie regulacja cylindrów 4-6 pracuje co widać na niebieskiej linii wykresu.http://img560.imageshack.us/img560/6310/screenshot015f.jpg http://img560.imageshack.us/img560/5082/screenshot016e.jpg
Opublikowano

a pali Ci ta cholera na wszystkie gary ?

Opublikowano
  • Autor

a pali Ci ta cholera na wszystkie gary ?

Pali na wszystkie.
Opublikowano

A jestes pewny ze sprawdzasz prawidłowe grupy pomiarowe bo Polski VAg ma duzo błedów i są źle opisane grupy. Podłacz Vaga typowego i tedy sprawdz wskazania sond.

Opublikowano

Witam

Jakiego masz Vag-a 2,5 czy 4,9 ?

Pozdrawiam

Ps. z czystej ciekawości sprawdziłem na których blokach powyższe Vag-i podają oscylacje sondy.

Kanał(blok) 7 pole 2 ,oraz kanał 9 pole 3 oczywiście opis jest inny (Aktualne obciążenie silnika) ale wartość jest w Voltach.

Nie wiem jak to się odnosi do V-ek.

I myślę że jeżeli chodzi o spalanie to autko mieści się jak najbardziej w normie,a to że sonda łapie błąd świadczy o niewłaściwej regulacji gazu(no nie do końca niewłaściwej)W określonych warunkach sonda wychodzi poza granice normy i wtedy łapie błąd.

Opublikowano
  • Autor

Witam

Jakiego masz Vag-a 2,5 czy 4,9 ?

Pozdrawiam

Ps. z czystej ciekawości sprawdziłem na których blokach powyższe Vag-i podają oscylacje sondy.

Kanał(blok) 7 pole 2 ,oraz kanał 9 pole 3 oczywiście opis jest inny (Aktualne obciążenie silnika) ale wartość jest w Voltach.

Nie wiem jak to się odnosi do V-ek.

I myślę że jeżeli chodzi o spalanie to autko mieści się jak najbardziej w normie,a to że sonda łapie błąd świadczy o niewłaściwej regulacji gazu(no nie do końca niewłaściwej)W określonych warunkach sonda wychodzi poza granice normy i wtedy łapie błąd.

Mam vaga 4.9 full wersja,a jaki jest najlepszy vag?
Opublikowano

Witam

Vag 4,9 dla BP nie jest taki zły ,ale trzeba wiedzieć czego się szuka.Bo jak widzisz sam nie ma do tego instrukcji obsługi i każdy typ sterownika,oraz rocznik ma znaczenie.Lepsze i bardziej czytelne są chociażby VAG COM 208 w polskiej wersji itd .

Polecam dział http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?board=24.0 -Kopalnia wiedzy!

Pozdrawiam

Opublikowano

mam ori VCDS-a, nr masz ponizej. Pojezdzimy z godzine to znajdziemy przyczyne.

Opublikowano
  • Autor

mam ori VCDS-a, nr masz ponizej. Pojezdzimy z godzine to znajdziemy przyczyne.

Dzięki dobry kolego jak znajdę czas to na pewno wpadnę

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.