Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Po wymianie sondy na nową ten sam problem


marcinusss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów dzisiaj kupiłem nową sondę BOSCH i wstawiłem w miejsce starej (druga sonda w porządku) Po podłączeniu pod vaga sonda zaczyna pracować równo z drugą od wartości 128 wzwyż I dobija aż do wartości 255 po czym zatrzymuje się na tej wartości i nie pracuje.Druga sonda oscyluje normalnie i cały czas pracuje.Co ciekawe to gdy zmieniłem z powrotem na starą to też się tak zachowuje i wyskakuje błąd: regulacja lambda poza specyfikacją - wartość górna - bŁĄd sporadyczny.Jest tak na nowej i na starej sondzie.Podejrzewam,że stara sonda nie była uszkodzona i na darmo kupiłem nową.Dlaczego podbija do tak dużych wartości?Auto ma instalację gazową 4 generacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Myślę że prowadzisz obserwacje sondy w niewłaściwym polu lub bloku.Oscylacja sondy podawana jest Voltach i w granicach 0,000 do 0,975 i zdarza się że przekracza 1Volt.

STAM /min % V %

0,41 890 -3,1 0,775 8,6

1,72 880 -3,1 0,795 8,6

2,86 1150 -2,3 0,405 6,3

3,72 1790 -1,6 0,065 3,9

4,6 1810 5,5 0,085 3,9

5,63 1780 7 0,66 3,9

Oscylacja sondy to trzecie pole.(blok 9)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały czas jedzie na bogato

auto duzo pali sieczki czy normalnie ?[br]Dopisany: 11 Listopad 2010, 13:23_________________________________________________

Witam kolegów dzisiaj kupiłem nową sondę BOSCH i wstawiłem w miejsce starej (druga sonda w porządku) Po podłączeniu pod vaga sonda zaczyna pracować równo z drugą od wartości 128 wzwyż I dobija aż do wartości 255 po czym zatrzymuje się na tej wartości i nie pracuje.Druga sonda oscyluje normalnie i cały czas pracuje.Co ciekawe to gdy zmieniłem z powrotem na starą to też się tak zachowuje i wyskakuje błąd: regulacja lambda poza specyfikacją - wartość górna - bŁĄd sporadyczny.Jest tak na nowej i na starej sondzie.Podejrzewam,że stara sonda nie była uszkodzona i na darmo kupiłem nową.Dlaczego podbija do tak dużych wartości?Auto ma instalację gazową 4 generacji.

podjedz do mnie na diagnostyke to zobaczymy co nie halo

dla klubowiczów duze znizki !!!!!!!

nr masz na dole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały czas jedzie na bogato

auto duzo pali sieczki czy normalnie ?[br]Dopisany: 11 Listopad 2010, 13:23_________________________________________________

Witam kolegów dzisiaj kupiłem nową sondę BOSCH i wstawiłem w miejsce starej (druga sonda w porządku) Po podłączeniu pod vaga sonda zaczyna pracować równo z drugą od wartości 128 wzwyż I dobija aż do wartości 255 po czym zatrzymuje się na tej wartości i nie pracuje.Druga sonda oscyluje normalnie i cały czas pracuje.Co ciekawe to gdy zmieniłem z powrotem na starą to też się tak zachowuje i wyskakuje błąd: regulacja lambda poza specyfikacją - wartość górna - bŁĄd sporadyczny.Jest tak na nowej i na starej sondzie.Podejrzewam,że stara sonda nie była uszkodzona i na darmo kupiłem nową.Dlaczego podbija do tak dużych wartości?Auto ma instalację gazową 4 generacji.

podjedz do mnie na diagnostyke to zobaczymy co nie halo

dla klubowiczów duze znizki !!!!!!!

nr masz na dole

Dzięki kolego za zaproszenie ale nie mam kompletnie czasu a jeśli chodzi o spalanie to LPG spala od 10 do 15 litrów a na benzynie tylko rozgrzewam (auto jest w 5-ciostopniowym automacie.[br]Dopisany: 11 Listopad 2010, 17:12_________________________________________________Zamieszczam screny z vaga.Chodzi o żółte pole regulacja cylindrów 1-3 podchodzi do 255 i stoi,natomiast pole niebieskie regulacja cylindrów 4-6 pracuje co widać na niebieskiej linii wykresu.http://img560.imageshack.us/img560/6310/screenshot015f.jpg http://img560.imageshack.us/img560/5082/screenshot016e.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jestes pewny ze sprawdzasz prawidłowe grupy pomiarowe bo Polski VAg ma duzo błedów i są źle opisane grupy. Podłacz Vaga typowego i tedy sprawdz wskazania sond.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jakiego masz Vag-a 2,5 czy 4,9 ?

Pozdrawiam

Ps. z czystej ciekawości sprawdziłem na których blokach powyższe Vag-i podają oscylacje sondy.

Kanał(blok) 7 pole 2 ,oraz kanał 9 pole 3 oczywiście opis jest inny (Aktualne obciążenie silnika) ale wartość jest w Voltach.

Nie wiem jak to się odnosi do V-ek.

I myślę że jeżeli chodzi o spalanie to autko mieści się jak najbardziej w normie,a to że sonda łapie błąd świadczy o niewłaściwej regulacji gazu(no nie do końca niewłaściwej)W określonych warunkach sonda wychodzi poza granice normy i wtedy łapie błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jakiego masz Vag-a 2,5 czy 4,9 ?

Pozdrawiam

Ps. z czystej ciekawości sprawdziłem na których blokach powyższe Vag-i podają oscylacje sondy.

Kanał(blok) 7 pole 2 ,oraz kanał 9 pole 3 oczywiście opis jest inny (Aktualne obciążenie silnika) ale wartość jest w Voltach.

Nie wiem jak to się odnosi do V-ek.

I myślę że jeżeli chodzi o spalanie to autko mieści się jak najbardziej w normie,a to że sonda łapie błąd świadczy o niewłaściwej regulacji gazu(no nie do końca niewłaściwej)W określonych warunkach sonda wychodzi poza granice normy i wtedy łapie błąd.

Mam vaga 4.9 full wersja,a jaki jest najlepszy vag?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Vag 4,9 dla BP nie jest taki zły ,ale trzeba wiedzieć czego się szuka.Bo jak widzisz sam nie ma do tego instrukcji obsługi i każdy typ sterownika,oraz rocznik ma znaczenie.Lepsze i bardziej czytelne są chociażby VAG COM 208 w polskiej wersji itd .

Polecam dział http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?board=24.0 -Kopalnia wiedzy!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ori VCDS-a, nr masz ponizej. Pojezdzimy z godzine to znajdziemy przyczyne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...