Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Chciałbym podnieść nieco moją niunie...


Nexen90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Właściwie 2 problemy w jednym. Moje autko jest dość nisko zawieszone i chciałbym je nieco podnieść, bo już kilkakrotnie zdarzało mi się dość mocno zahaczyć podwoziem przy przejazdach przez progi zwalniające bądź na polnych drogach. W tej chwili to wygląda tak:

photo0033wh6.th.jpg

photo0032jn5.th.jpg

A chciałbym, żeby było chociaż 7-8 cm wyżej. Druga sprawa to wymiana sprężyn - przynajmniej z tyłu. Jak mi 2 osoby gdzieś po 70-80 kilo wsiądą do tyłu, to tył "siada" mniej więcej do miejsca, gdzie zaczyna się felga (od góry). Ogólnie to chciałbym wymienić i sprężyny i amorki na przód i tył, tak, żeby prześwit auta zwiększył sie o te 7-8cm.

Jaki sprzęt polecacie? Tak, żeby to mnie wyniosło w granicach 800-1000zł (bez robocizny)

pozdrawiam! :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A chciałbym, żeby było chociaż 7-8 cm wyżej. Druga sprawa to wymiana sprężyn - przynajmniej z tyłu. Jak mi 2 osoby gdzieś po 70-80 kilo wsiądą do tyłu, to tył "siada" mniej więcej do miejsca, gdzie zaczyna się felga (od góry). Ogólnie to chciałbym wymienić i sprężyny i amorki na przód i tył, tak, żeby prześwit auta zwiększył sie o te 7-8cm.

7-8 cm to niemożliwe do osiąnięcia.

Jedyna rada to zakup nowych amortyzatorów i sprężyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moje jest to ori -2cm , jak bym wiedział że pasiło by to do avanta to sam bym od ciebie odkupił spręzynki, ogólnie audi niewiem czy się nadaje na polne drogi bo jak ja miałem serie zawias to udało mi się nawet zachaczyć na progu zwalniającym....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A chciałbym, żeby było chociaż 7-8 cm wyżej. Druga sprawa to wymiana sprężyn - przynajmniej z tyłu. Jak mi 2 osoby gdzieś po 70-80 kilo wsiądą do tyłu, to tył "siada" mniej więcej do miejsca, gdzie zaczyna się felga (od góry). Ogólnie to chciałbym wymienić i sprężyny i amorki na przód i tył, tak, żeby prześwit auta zwiększył sie o te 7-8cm.

7-8 cm to niemożliwe do osiąnięcia.

Jedyna rada to zakup nowych amortyzatorów i sprężyn

Nie nie właśnie absolutnie nie myślę o majsterkowaniu przy zawieszce żeby podnosić, chce podnieść poprzez kupienie nowych części, bo jak pisałem sprężyny są do wyrzucenia, przynajmniej te z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh absolutnie nie mam zamiaru kupować żadnego używanego gówna :P Już raz się spaliłem :( A powiedzcie mi co sądzicie o amortyzatorach firmy KAYABA? Jeden mój znajomy, również posiadacz :a4fan: mówił, że są to jedne z lepszych na rynku... czy np. te sprężyny http://www.allegro.pl/item255558320_audi_a4_tdi_sportowe_sprezyny_zawieszenia_40mm.html w połączeniu z tymi amortyzatorami http://moto.allegro.pl/item255469720_amortyzatory_kayaba_przednie_audi_a4_a6_passat.html (+ podobne na tył)

podniosą mi nieco auto? (Bo wątpię żeby nawet z tymi -40mm jeszcze bardziej obniżyły). Jak to właściwie jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh absolutnie nie mam zamiaru kupować żadnego używanego gówna :P Już raz się spaliłem :(

Ja raz spaliłem się na nowych :rant: oczywiście z Allegro, a miesiąc temu kupiłem oryginalne używki z amorami gazowymi w naprawde dobrym stanie po 80 zł za sztukę i jestem teraz bardzo zadowolony. Auto teraz normalnie się prowadzi a nie jak wóz drabiniasty, robią sprężyny z drutu o złej twardości a później siła jaką generuje sprężyna jest zbyt duża i nawet sprawne amory nie są w stanie jej wytłumić przez co auto zachowuje się dziwnie podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Właściwie 2 problemy w jednym. Moje autko jest dość nisko zawieszone i chciałbym je nieco podnieść, bo już kilkakrotnie zdarzało mi się dość mocno zahaczyć podwoziem przy przejazdach przez progi zwalniające bądź na polnych drogach. W tej chwili to wygląda tak:

photo0033wh6.th.jpg

photo0032jn5.th.jpg

A chciałbym, żeby było chociaż 7-8 cm wyżej. Druga sprawa to wymiana sprężyn - przynajmniej z tyłu. Jak mi 2 osoby gdzieś po 70-80 kilo wsiądą do tyłu, to tył "siada" mniej więcej do miejsca, gdzie zaczyna się felga (od góry). Ogólnie to chciałbym wymienić i sprężyny i amorki na przód i tył, tak, żeby prześwit auta zwiększył sie o te 7-8cm.

Jaki sprzęt polecacie? Tak, żeby to mnie wyniosło w granicach 800-1000zł (bez robocizny)

pozdrawiam! :hi:

7-8 cm oczywiscie ze mozliwe :thumbup: tak jak pisal spedyt - nowy ori zawias.... az poszukam fotek mojego tylu, bo nawet jak teraz mam caly silnik w bagazniku to tak nisko nie siedzi[br]Dopisany: 16 Październik 2007, 00:02 _________________________________________________moja kobyla na starym felunku

7c542098a3f82855.jpg[br]Dopisany: 16 Październik 2007, 00:07 _________________________________________________tam lekko jest 10cm wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam podobny problem. Od miesiąca czytam i szukam czegoś co będzie tanie i dobre. Na dzień dzisiejszy mój wybór: sprężynki JAMEX, amortyzatory BILSTAIN. Macie jakieś doświadczenia? Chcę się zmieścić w 1000zł i widzę, że jest ciężko...:( . Zauważyłem, że warsztaty jednoosobowe za wymianę kompletu 4szt. chcą 160zł, wieloosobowe 320zł a w autoryzowanym nawet nie pytałem... Myślę o powrocie do wersji standardowej. Teraz mam czerwone sprężyny i amory Supersport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam już fotki na serwerowni:

http://www.postimage.org/image.php?v=aV5gOpE9

i drugie:

http://www.postimage.org/image.php?v=aV5gOR4J[br]Dopisany: 12 Styczeń 2008, 16:21 _________________________________________________Wysoko czy tylko mi się zdaje?

Przypominam ,w kodizie wyszło zaieszenie na wyboiste drogi.We Wrocławiu się sprawdza ;)

Zawiecha w B4 wytrzymała mi 6 miesięcy w moim mieście

Przeniosłem twoje zdjęcia, tamten temat dotyczył B6, przy okazji podaj jaki masz kod zawieszenia .

[spedyt][br]Dopisany: 12 Styczeń 2008, 16:23 _________________________________________________1BB czy to mówi panu coś?Czy przy takim zawieszeniu jest tylko podwyższone czy także wzmocnione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...