Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 APU] Połączenie przewodów podciśnieniowych


Ryba2007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebuje pomocy w kwestii:

w jaki sposób powinny być podłączone przewody podciśnieniowe wychodzące z zaworu sterującego turbiną który znajduje się pod kolektorem dolotowym (przykręcony jest od spodu kolektora) są tam trzy przewody.W etce jest słabo pokazane.

-jeśli na vagu pokazuje sporadyczny błąd iż ma brak doładowania co może być uszkodzone turbina czy katalizator?Turbina wydaje mi się że działa prawidłowo bo brzy ostrym gazowaniu rozgrzewa sie do czerwoności(smarowanie jest-sprawdzałem) i otwiera się zawór-jeśli jest za dużo powietrza w układzie.Chodzi o bajpas.

Pozdrawiam i dziękuje za każdą pomoc.

Ryba :wallbash:

oprócz znaczników [ i ] staraj się po ludzku nazywać temat (pomocy jest niedopuszczalne :P )

[pre_pl]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym sie podlaczyc pod temat.

Mam taki sam silnik - i problem z tymi przewodami. Otoz przewod gumowy od zaworu pod

kolektorem ssacym idący do kolektora jest odczepiony. Przy takim układzie silnik pracując na wolnych

obrotach chodzi w miare równo i nie reaguje tak gwałtownie wibracjami na obciązenie.

Jesli doczepię ten gumowy przewód do wystającego króćca przy kolektorze ssącym lub zatkam króciec palcem

to odrazu auto zaczyna sie dławic spadają obroty (po chwili to sie stabilizuje) - ale silnik ma wibracje

i bardzo mozcno reaguje drganiami na obciązenie (np właczenie klimy).

Aha - podczas pracy silnika odłączałem zasilanie od tego zaworu i nie miało to wpływu na prace silnika.

Do czego służy wspomniany zawór i co to ma wspólnego z faloaniem obrotów?

skanowałem vagiem ale nie wykryło błedu.

Dzieki

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...