Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Po wymianie sprzęgła, szarpie przy ruszaniu.


coti

Rekomendowane odpowiedzi

Sprubuj lekko poluzowac wszystkie poduszki silnika i uruchomic auto na chwile po czym zdasic i dokrecic poduszki.

To było robione podczas wymiany poduszek :wink4:

Trochę pojeździłem i kilka razy przypaliłem sprzęgło no i muszę powiedzieć że na moje oko sporo pomogło. Wygląda więc na to że sprzęgło się układa i pewnie z czasem wszystko wróci do normy.

Pozdro

Więc moja rada okazała się troszkę pomocna. Mam nadzieję, że niedługo wszystko wróci do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie więc jak z tą przekładką jest warto to valeo ładować czy nie,bo też mi się dwumas kończy i coś na wiosnę muszę zrobić a teraz skołowany jestem jak ma mi coś szarpać to mam w nosie to,co robić jak uważacie valeo czy normalnie tek jak było dwumas ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda nie mam Valeo i niewiele przejeździłem na swoim zestawie ale wydaje mi się że warto szczególnie przy zwiększonej mocy.

Rusza się inaczej ale przy wprawie różnica jest niezauważalna. Jedynie przy strzale ze sprzęgła widać jak jednomas wyrywa auto :naughty:

Co do trzęsienia to u mnie już prawie nic nie czuć więc tak jak pisałem wszystko musi się ułożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie bo mi przy ruszaniu też szarpie (ADR 1.8 bez turbo) wymienilem całe kompletne sprzęgło też na dwumas i problem nie zniknał już nie wiem co mam robić,ręce opadają, może ktoś ma jakieś pomysły???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie ma to nic wspólnego ze sprzęgłem.

Ja jak ruszam to mam drgania/wibracje i wskazuje to na sprzęgło bo po wymianie się pojawiło ale ostatnio robiłem taki oto test: na ręcznym powolutku puszczałem sprzęgło i wtedy nic mi nie drgało.

Nie znam się na tyle ale wg mnie to coś musi być z przegubami albo innymi elementami ale nie sprzęgłem.

Zauważyłem też że przy tym silnik dosyć mocno podnosi się z przodu co wskazywałoby na przednią podporę/poduszkę bo jej jeszcze nie wymieniałem a nie wiem czy mechanior ją ustawiał po wymianie głównych poduszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załozyłes pełne koło - ok a sprzęgło założyłeś jakie?? piszesz ze pod AFN'a to źle.

skoro koło zamachowe jest pod 1Z to i sprzęgło musisz zamontowac od 1Z. z tego co zrozumiałem sprzegło masz teraz od wersji z 2umasem...?? dobrze rozumiem??

sprzęgło 1z z pełnym kołem różni sie wysokosciami docisku od sprzegła AFN z 2umasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częstą przyczyna szarpania jest zły montaż, dokręcenie docisku.

Jeśli stare będzie montowane to również demontaż.

Demontaż:

Luzować wszystkie śruby kolejno zgodnie z ruchem wskazówek zegara stopniowo o 90° (1/4 obrotu), aż tarcza dociskowa będzie wolna.

Montaż:

Dokręcać kolejno wszystkie śruby zgodnie z ruchem wskazówek zegara stopniowo o 90° (1/4 obrotu), aż obudowa będzie przylegała do koła zamachowego.

Oczywiście odpowiednim momentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jednomas może szarpać?Nie bardzo rozumie jest tyle aut z jednomasem i jakoś nie szarpią a czemu w audi miało by szarpać?Może jakieś negatywne skutki takiej przekładki po czasie wyjdą ale czemu to szarpie to nie łape?Co ma szarpać jak silnik równo ładnie pracuje,przeguby ok półosie,poduszki pod silnikiem to niby co ma powodować szarpanie,chyba tylko zły montaż bądź wadliwa część.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie koledzy...kurcze nie wiem co jest...kto zrobil...ogolnie nie wiem o co kaman...ale szarpanie troche "przygaslo"...wystepuje ale nie w takim stopniu jak bylo po wymianie... :mysli:...ja nic nie ruszalem...moze wplyw miala nietypowa sytuacja....ostatnio troche sie zakopalem...az urwalem oslony....i troche przyjaralo sie sprzeglo... :evil:....ale nie wiem czy mam racje....bede caly czas obserwowal....

pozdrawiam chlopaki... :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym przy jaraniem to już było tu poruszane i rzeczywiście trochę to pomagało,zastanawiam się czemu :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porostu przyslizgał sprzegło i przestało sie kleic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem, własnie po to sie montuje koło dwumasowe zeby nie szarpało przy ruszaniu i zmianie biegów zamiana na jednomas powoduje właśnie szarpanie

A cała gama aut na jednomasie jakoś jeździ i nie szarpie,w tym audi 1z 90ps i też nie szarpie :cool1: a koło dwumasowe montowane jest po ty by tłumić drgania,bardziej w celu ochrony skrzyni a nie po to by auto nie szarpało przy ruszaniu.To że szarpie to raczej coś ze sprzęgłem(docis tarcza,niewiem :mysli:) i uważam że nie ma to nic wspólnego z kołem dwu czy jednomasowm chyba że owe koło ma jakąś wadę,jeden wymienił dwumas bo szarpało wstawił dwumas i nadal szarpie drugi dwumas na jednomas i szarpie a trzeci dwumas na koło z 1Z i mu nic nie szarpie więc jaka w tym logika to skoro ten dwumas taki cudny to po wymianie na jednomas powinno szarpać wszystkim a tak nie jest,i w większości ludzi ok działa,kilku kolegą z forum pech jakiś trafił i im szarpie z powodów niewiadomych puki co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie taka sama sytuacja, a żeby było śmieszniej to sytuacja opisana przez Was u mnie występowała na 2 zestawach Luk i Sachs:) oba dedykowane od 1Z z zamachem również 1z, obecnie jezdzę na Sachs ponieważ u mnie występował(nadal również występuje lecz w mniejszym stopniu) problem ślizgania się sprzęgła co jest niemożliwe przy mocy rzędu 110 km jak na jednomas;/... obecnie szarpanie występuje bardzo często i strasznie męczy, bacznie obserwuje temat może uda się coś zaradzić,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do wymiany sprzęgło i też się zastanawiam na zestawem Valeo z jednomasem. Gadałem ze swoim mechanikiem i odradza z powodu wibracji. W dwóch 1.8T kładł i było kiepsko. Twierdzi że jak nie mam typowych objawów zużycia dwumasy to żebym nie kombinował i wymienił tylko docisk i tarcze. Kurde a tak bym chciał mieć jednomas :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...