Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Po wymianie sprzęgła, szarpie przy ruszaniu.


coti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie moglem znalezc tematu w historii wiec napisalem na forum. Otoz wymienilem dwumase na sprzeglo Valeo. I zaczal sie problem. Podczas ruszania bardzo szarpie samochodem. Sprzeglo zostalo zamontowane nowe, kompletne. Nie wiem co sie dzieje, ruszanie w korkach to jest sztuka. Szarpanie znika po dodaniu gazu przy ruszaniu, ruszanie z 1-biegu bez gazu...zapomnij!!! szarpie jak byk...moze ktos to przerabial, moze ma jakies sugestie, bede bardzo wdzieczny. Pozdrawiam wszystkich uzytkownikow A4...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja dwumase zastapilem wlasnie sprzeglem Valeo tzw. jednomasowe...i kurde szarpie jakby wlasnie sypaly sie sprezyny albo cale sprzeglo... :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed montazem nie szarpalo, komplet jest nowy(typowy pod silnik AFN)...pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są takie gotowe zestawy nowe zmieniające dwumas na jednomas Valeo (żeby nie szukać używek itd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czeka mnie ta sama operacja wymiana dwumasy i myśle o valeo,trochę mnie kolego coti zmartwileś,że po wymianie na jednomas jest lipa,może jakiś wadliwy zestaw trafiłeś masz jakąś gwarancję na ten zestaw valeo?weź to zdemontuj i reklamacja,odezwij się jak się twoja historia z tym szarpaniem zakończyła,nie mam pomysłu co może być nie tak?słyszałem dobre opinie o tym zestawie valeo/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mapelastic...

zdemontowalem caly zestaw, wszystko OK, wyslane do Valeo, oni nie stwierdzili wady zestawu. Wiec nie wiem o co chodzi...i tak jezdze z tym "szajsem"

P.S sprawdzalem na ETCE ori zestaw do AFN kosztuje 1700, wiec 400 drozej od Valeo(jednomasy)... :wallbash: i teraz to mam znowu nerwa :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem nieadwno u mechanika z pękniętym przewodem hamulcowym. Przy okazji gadaliśmy o wymianie sprzęgła. Poruszyliśmy też temat koła dwumasowego. Zapytałem co sądzi o przeróbkach i wsadzaniu jednomasy zamiast dwumasy. Odparł, że mogą być problemy przy ruszaniu, właśnie takie jakie wymienił coti, czyli szarpanie. No i że trzeba się po prostu wprawić w inny sposób ruszania.

Czy miał rację, nie wiem.

Życzę powodzenia w rozwiązaniu tego problemu :wink4:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupoty gadał ten mechanik, nie ma żadnej różnicy przy ruszaniu z jednomasem czy dwumasem. Jeżdże z jednomasem już 2 lata i nie odczułem negatywnych skutków tej zmiany. Ile aut na forum z silnikiem 1Z jest porobionych na 130kM++ i wszystkie te auta śmigają na jednomasie. Zasada jest taka, że w każdym aucie sprzęgło bierze inaczej, inaczej reaguje na gaz i hamulec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem nieadwno u mechanika z pękniętym przewodem hamulcowym. Przy okazji gadaliśmy o wymianie sprzęgła. Poruszyliśmy też temat koła dwumasowego. Zapytałem co sądzi o przeróbkach i wsadzaniu jednomasy zamiast dwumasy. Odparł, że mogą być problemy przy ruszaniu, właśnie takie jakie wymienił coti, czyli szarpanie. No i że trzeba się po prostu wprawić w inny sposób ruszania.

Czy miał rację, nie wiem.

Życzę powodzenia w rozwiązaniu tego problemu :wink4:.

to chyba nie potrafił jezdzic bo ja wymienialem na jednomas juz w 2 autach i jazda wygladala normalnie, podobnie ruszanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Ja wymieniłem na używany jednomas z 1Z który dałem do regeneracji i wzmocnienia u Radzikowskiego no i niestety po założeniu przy ruszaniu strasznie szarpie/telepie na półsprzęgle.

Na wyższych biegach jest to samo ale słabiej.

Mechanior uważa że to wina jednomasa ale jakoś mi się wierzyć nie chce żeby Radzik coś skopał.

Dodam że przy wymianie sprzęgła wymienione zostały wszystkie poduszki silnika i skrzyni na LEMA.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprubuj lekko poluzowac wszystkie poduszki silnika i uruchomic auto na chwile po czym zdasic i dokrecic poduszki.

To było robione podczas wymiany poduszek :wink4:

Trochę pojeździłem i kilka razy przypaliłem sprzęgło no i muszę powiedzieć że na moje oko sporo pomogło. Wygląda więc na to że sprzęgło się układa i pewnie z czasem wszystko wróci do normy.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...