Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B8] Czy to prawda,że w rocznikach 2010 > do chipa trzeba wyjąć ECU


turdzi

Rekomendowane odpowiedzi

Grzebalem troche po necie i natrafilem na informacje ze np: na zremapowania A4 B8 2.0 TFSI roczniki 2010 i mlodsze trzba wyjac ECU , czy jest to prawda i jakie to ma konsekwencje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konsekwencje odkrecenia puszki i przecięcia zabezpiczenia metalowego lub rozwiercenie nitu a następnie ponowne nitowanie. Niekiedy w samochodach np. moim trzeba wyjąc ecu bo przez złacze nie idzie i już :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo to nie wiedzialem a czemu trzba tak robic czemu przez zlacze nie idzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo, trzeba było niestety wyjąć kompa i to do każdej korekty bo przez OBDII niestety nie poszło. Widocznie wiązka w złączu diagnostycznym jest niepełna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie od 03/2009 jesli dobrze pamiętam trzeba pruć kompa. Wprowadzono tak zwany antytuning protection i kiedyś był problem , teraz nie wiem, najlepiej spytać tych co modzą. Sama operacja prucia kompa jest praktycznie bezśladowa, jednak wymaga do ponownego złożenia kompa użycia oryginalnych śrub samozrywalnych i wtedy nie ma śladu ingerencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , ale dowiedziałem się o tym później , bo nie bylem przy modyfikacji. A i jeszcze ważny szczegół, licznik programowań po takim zabiegu wskazuje 0 , co dla ASO podczas trwania gwarancji jest bardzo ważne :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , ale dowiedziałem się o tym później , bo nie bylem przy modyfikacji. A i jeszcze ważny szczegół, licznik programowań po takim zabiegu wskazuje 0 , co dla ASO podczas trwania gwarancji jest bardzo ważne :wink4:

tez dobrze wiedziec :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Od 2009 marzec jest Tuning Protection. Da sie zrobic takie auto ale trzeba wyjac kompa, rozklejac itp stosunkowo duzoooo zabawy a w szczególnosci pochłania to duzooo czasu.

Od modeli rocznikowych 2011 weszło najnowsze TP którego nie obsługuja nawet toole które robiły dotychczasowe sterowniki. Miałem juz 2-3miesieczne VW/Audi u siebie i jak narazie bez wtopy. Ale znajomy miał swieże Volvo 2.4 205PS na modyfikacje i prace zakonczyły sie zakupem mowego ECU do auta..

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od modeli rocznikowych 2011 weszło najnowsze TP którego nie obsługuja nawet toole które robiły dotychczasowe sterowniki. Miałem juz 2-3miesieczne VW/Audi u siebie i jak narazie bez wtopy.

Witku pojechałeś troszkę swoja nomenklatura ktorej ja nie czaję :)

Zapytam wprost czy jak będę miec B8 rocznik 2011 to czy jesteś w stanie zrobić w niej program ( z wyciąganiem kompa czy bez - nie ma znaczenia )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...