Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Szkoda całkowita z OC sprawcy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

często słyszę, że TU ogłaszają szkodę całkowitą. Szukałem w google ale nie znalazłem nic co by mi dokładnie wytłumaczyło co to jest i jak zrobić aby w takiej sytuacji nie stracić auta lub pieniędzy. Czytałem jedynie że TU często na tym oszukują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo polskie nie formułuje definicji pojęcia tzw. “szkody całkowitej”. Art. 363 § 1 k.c. stanowi, iż jeżeli przywrócenie stanu poprzedniego było niemożliwe albo gdyby pociągało za sobą dla zobowiązanego nadmierne trudności lub koszty, roszczenie poszkodowanego ogranicza się do świadczenia w pieniądzu. Określenie progu opłacalności naprawy a tym samym określenia szkody jako całkowitej jest różne w zależności od rodzaju ubezpieczenia (OC lub AC), z którego jest likwidowana szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema.

szkoda całkowita - miałem dwa razy.

Jeśli nie uderzysz przodem to mozna jeszcze na tym zarobic bo sprzedaż silnik itp. jesli pójdzie przód to kaplica , zawsze w plecy.

Polega to na tym ze przyjeżdza pan rzeczoznawca i spisuje co poszło , wycenia szkode na np. 80% i teraz Pani sprawdza bodajze w EUROTAXIE cene takiego auta biorąc pod uwage rocznik itp. płacą ci 80% z tej ceny i zostawiaja wrak.

Na moim przykładzie powiem ci ze kupiłem w zeszłym roku 1.8T za 14.000pln , a w sierpniu po dzwonie wycenili mi na 11.400 i z tego mi wypłacili 80%.

czyli jednym słowem skórwysyństwo i przewaznie lipnie sie na tym wychodzi. ja miałem kupe klamotów włożonych , które sprzedałem , nietknięty , wyposażenie wnętrza itp.

BTW w przypadku szkody całkowitej ZAWSZE zostawiaja wrak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moim przykladzie... pzu

szkoda calkowita..

po pierwsze wyceniaja rynkowa wartosc samochodu- oczywiscie zanizona

po drugie wyceniaja wartosc wraku- mi konkretnie wycenili ja za posrednictwem aukcji (do tych aukcji przystepuja firmy ktore maja z TU podpisana umowe) - najwyzsza cena ktora zaoferuje dana firma w "wirtualnej aukcji" Twojego samochodu (wraku) to wartosc wraku..

TU odejmuje od wartosci rynkowej wartoc wraku i wyplacaja na konto roznice..

wrak firma ktora wygrala ich aukcje ma obowiazek od Ciebie odkupic do 30dni, po cenie ktora zaoferowali (w tym wypadku wartosc wraku)

ale Ty nie musisz im tego wraku sprzedac.. mozesz albo go sobie naprawic, albo sprzedac drozej.. mi akurat sie udalo sprzedac wrak 5tys drozej niz oni mi zaoferowali i tylko dlatego wyszedlem +/- na zero bo o tyle zanizyli mi wartosc rynkowa auta ;)

fura to passat b5FL 2002 1.9TDI 130 a cala sprawa byla 3lata temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem niemiłą akcję ze szkodą całkowitą w HDI, tyle że chodziło o moto. Wycena moto przed szkodą zaniżona(+/-22500zł cena allegro, itp), bo wycenili na 16400zł, też była aukcja i wypłacili różnice. Moto sprzedałem sam i wyszedłem tylko lub aż o 4tyś w plecy :( odwołania nic nie dają, jak się nie pójdzie do sądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...