Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Proszę o poradę odnośnie zmiany oleju w 1.9 tdi 115km przebieg 190tyś.


massta80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od miesiąca jestem posiadaczem Audi A4 B5 Tiptronic 2000r. silnik 1.9tdi 115km AJM, przebieg 190tyś. na pewno nie cofany-mam wszystkie rachunki z ostatnich 10 lat. No i przyszedł czas na wymianę oleju tylko nie wiem który wybrać? Poprzedni właściciel zalewał go olejem LIQUI MOLY 5W-30 Leichtlauf Special co 30tyś km. Wyczytałem że większość ludzi nie poleca olejów o wydłużonym czasie wymiany i nie mam pojęcia czym go teraz zalać? Znalazłem parę informacji na ten temat ale nadal mam mętlik w głowie, biorę pod uwagę:

1.Motul SPECIFIC 505.01-505 5W-40

2.Castrol EDGE 5W-30

Proszę poradźcie co wybrać z tych które znalazłem lub jakieś inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość poleca Motul SPECIFIC 505.01-505 5W-40, też ostatnio taki zalałem, wcześniej był Castrol edge 5w40.Żadnej różnicy nie odczułem. Ważne aby do pompowtrysków był z normą 505.01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość poleca Motul SPECIFIC 505.01-505 5W-40, też ostatnio taki zalałem, wcześniej był Castrol edge 5w40.Żadnej różnicy nie odczułem. Ważne aby do pompowtrysków był z normą 505.01

wiesz Ty nie poczujesz ale z czasem twój silnik poczuje :naughty:

jeszcze nie wiesz co siedzi w tym castrolu kupowanym w PL

kupowac taki olej który nie jest rozlewany w PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki czyli kupuję Motul SPECIFIC 505.01-505 5W-40 i zalewam go. A jeszcze jedno czy wystarczy zlać ten liqui moly i wlać motul czy jakieś płukanie potrzeba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zlewasz stary i zalewasz nowy

wymiana max co 10tkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od miesiąca jestem posiadaczem Audi A4 B5 Tiptronic 2000r. silnik 1.9tdi 115km AJM, przebieg 190tyś. na pewno nie cofany-mam wszystkie rachunki z ostatnich 10 lat. No i przyszedł czas na wymianę oleju tylko nie wiem który wybrać? Poprzedni właściciel zalewał go olejem LIQUI MOLY 5W-30 Leichtlauf Special co 30tyś km. Wyczytałem że większość ludzi nie poleca olejów o wydłużonym czasie wymiany i nie mam pojęcia czym go teraz zalać? Znalazłem parę informacji na ten temat ale nadal mam mętlik w głowie, biorę pod uwagę:

1.Motul SPECIFIC 505.01-505 5W-40

2.Castrol EDGE 5W-30

Proszę poradźcie co wybrać z tych które znalazłem lub jakieś inne.

Liqui Moly to bardzo dobry olej, rzadko podrabiany.

Dziwie sie ze nie zalales tego samego oleju wymieniajac go w przyszlosci co 15 tys. km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...