Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Pedał sprzęgła powoli wraca


AEROO

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z którym nie może sobie nikt poradzić, otóż odkąd kupiłem samochód, pedał sprzęgła jakby wraca z opóźnieniem, a dwa razy wcale nie wrócił i został w podłodze. Jest to na tyle uciążliwe, że podczas szybkiego zmieniania biegu jest taka cofka jakby spowolnienie auta i taki skok. Byłem już u trzech mechaników na których zawsze mogłem polegać i żaden nie umiał sobie z tym poradzić. Sam też przeczytałem chyba już wszystkie wątki na forum związane z zostawaniem pedału w podłodze itp. i w sumie żaden z opisywanych rozwiązań nie pozolił mi na usunięcie usterki. Powiem tylko, że zostały już wymienione pompka przy pedale, sprężynka, wysprzęglika nie było sensu wymieniać tak stwierdzili mechanicy bo był na 100% dobry a dostarczyłem im go w razie czego, bo juz nie chcieli mnie naciągać na niepotrzebne koszty "strzelając" co tak naprawdę może mojemu Audi dolegać. Układ też dobrze sprawdzili i nie ma nigdzie wycieków i nieszczelności. Mam już naprawdę dość tego auta bo narazie to mam z nim więcej problemów niż radości. Jak macie jeszcze jakies pomysły to proszę o sugestie bo nie widzi mi sie zmienianie sprzęgła albo dwumasu, tak na ślepo i poźniej się przekonać, że to też nie pomogło jak dotychczasowe strzały... :wallbash: ;( :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to Cie na coś naprowadzi. u mnie w starej b3 mam takie objawy jak sprzegło przypale. pedał wraca powoli,i czesto nie do swego wyjściowego położenia tylko tak jakby był opadnięty. jak wszystko wystygnie to wraca do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to Cie na coś naprowadzi. u mnie w starej b3 mam takie objawy jak sprzegło przypale. pedał wraca powoli,i czesto nie do swego wyjściowego położenia tylko tak jakby był opadnięty. jak wszystko wystygnie to wraca do normy.

no u mnie za kazdym razem wraca powoli, aczkolwiek jest troszeczkę lepiej po wymianie tych elementów o których napisałem jednak prawie nie zauważalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płynu nie wymieniałem, ale niby sprawdzali go jakimś przyrządem i jest w za***istym stanie. Układ natomiast był odpowietrzany. Już tak sobie myślę, ze może gdzieś jest mikro dziurka której nikt nie zauważył i to przez to, bo już nie wiem co mogę zrobić, a wnerwiające to jest strasznie bo się płynnie jeździć nie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymien plyn,znaczy wyssac ze zbiorniczka i przelac przez pompe i wysprzeglik.

Moze sie zestarzał i zgęstniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie dałem im wysprzęglik to stwierdzili, że jest to bezsensowne naciąganie mnie na koszt bo to na pewno nie będzie wysprzęglik... a swoją drogą żeby wymienić wysprzeglik trzeba zrzucać skrzynie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...