Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Brak wspomagania na zimnym silniku po postoju nocnym


MATIUS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem po postoju nocnym zanika mi wspomaganie... tzn nie mam go wogule wczoraj wymieniłem płyn na ORI AUDi z Febi Zielonego przepłukałem układ wymyłem zbiorniczek, sitko odpowietrzyłem itp itd i problem nie znikł jak się nagrzeje kierownica chodzi dobrze a wspomaganie nie zanika... czy ktoś miał taki przypadek i czy może już Pompa wspomaganie nie domaga?? na zimnym silniku trochę ją słychać?

czy sprzęgło jednokierunkowe w alternatorze może mieć na to wpływ?? :hi: z góry dzięki za Pomoc :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem po postoju nocnym zanika mi wspomaganie... tzn nie mam go wogule wczoraj wymieniłem płyn na ORI AUDi z Febi Zielonego przepłukałem układ wymyłem zbiorniczek, sitko odpowietrzyłem itp itd i problem nie znikł jak się nagrzeje kierownica chodzi dobrze a wspomaganie nie zanika... czy ktoś miał taki przypadek i czy może już Pompa wspomaganie nie domaga?? na zimnym silniku trochę ją słychać?

czy sprzęgło jednokierunkowe w alternatorze może mieć na to wpływ?? :hi: z góry dzięki za Pomoc :hi:

na pewno nie pompa u siebie tez to mam wymienilem pompe i dalej to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sróbuj zrobić ze 2 razy wymiane i odpowietrzenie płynu. Być może jakiś paproch dostał się do maglownicy. Czasami może to pomóc. Czy pompa wspomagania się kręci na zimnym silniku? Sprawdziłeś pasek czy sie nie slizga jak jest zimny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze byc pare przyczyn , pompa, magiel, lub przewody. Mialem to samo wymienianie plynu nic nie pomoglo wymienilem pompe nie pomoglo zalalem olej hipola genstrzy i jak reka odja odpala auto i wspomaganie odrazu jest nie musze przejechac 10km zeby zaczelo dzialac. W tym poscie masz napisane jaki to dokladnie olej moze i tobie pomoze http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=165886.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magiel kolego magiel do regeneracji miałem to samo w pasku b5, sprawdź czy nie masz płynu w gumach tych przy drążkach kierowniczych. 100% magiel obstawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale płynu nie ubywa mi nic a pompe słychać takie syczenie zarówno na zimnym jak i rozgrzanym... :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerabiałem to, brak wspomagania na zimnym silniku w jedną strone lub obie i przy tym syczenie a raczej piszczenie to magiel, nie musi ci płyn uciekać bo jest szczelna ale przekładnia w środku magla jest rozsypana. Widzę kolego że jesteś z łodzi tam macie dobry warsztat zajmujący się maglownicami (ogłaszają się na alledrogo w przekładniach) podjedź do nich i ci zdjagnozują na 100%. to nic nie kosztuje a będziesz miał pewność co si się posypało. Daj znać jaka diagnoza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbubuje wymienić jeszcze raz płyn i przepłukać ukłąd bo mój płyn zmienił kolor na szaro metaliczny a ktoś mi powiedizałkiedyś że to oznaka padająćej pompy wspomagania...

kolega na forum miał też taki przypadek i wymienił na jakiś płyn czerwony i mu przeszło.. koszta regeneracji magla troche mnie odstraszają... na szczęście zanajomy ma dla mnie używkę jak by co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna pokombinować z plynem ale mało prawdopodobne ze przejdzie. daj znac koniecznie po operacji co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co Panowie radzicie teraz jak cieplej jest lepiej ale wspoma odrazu nie mam jeszcze... może spróbować wymienić pompę i płyn?? dodam iż kolor płynu zrobił się szarawo-czarny z zielonego ORi :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magiel !!!!!!!!!!!! miałem to samo jak zagrzejesz motor i zgasisz i postoii chwile to masz wspoma od razu. teraz jak jest ciepło to masz blokade przez chwile i puszcza. zimą trzeba było więcej czasu zeby wspomaganie puściło. robiłem magiel w passacie jak juz wczesniej pisałem wiec po jaką cholere idziesz w koszty i chcesz robic pompe??? nie kumam cie wogóle kolego. takie objawy to magiel!!!!!!!!!!!!!!!!!! ale rob jak chcesz wydaj 300 na pompe plus 150 robota i bedziesz mial to samo co miales. TO JEST ZJE......NY MAGIEL!!! masz w łodzi 3 zajeb.......ste warsztaty co się tym zajmują podjedź i ci powiedza to nic nie kosztuje te objawy to tylko magiel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...