Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Konfiguracja TP-Link W8901G potrzebna pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od jakiegoś czasu w sieci domowej mam wpięty router jak w temacie posta. Działa zarówno jako tradycyjny router po kablu oraz jako router WLAN. I z tym WLAN mam pewien problem. Otóż to urządzenie wysyła jakby sygnał dwóch sieci, jedna o zadanej przeze mnie nazwie i odpowiednio zabezpieczona i zahasłowana natomiast druga o jakiejś domyślnej nazwie i zupełnie swobodnym dostępie z zewnątrz. Nie wiem jak mam to skonfigurować żeby widoczna była tylko jedna sieć z ograniczonym dostępem. Szczerze mówiąc wogóle nie potrafię wyłączyć wlan w tym ustrojstwie. Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś kto ma pojęcie w temacie i potrafi pomóc. Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Router może na raz łączyć się tylko z jedna siecią wifi. Druga sieć którą widzisz na kompie to zapewne sygnał innej sieci (np. z drugiego laptopa) Wyłączyć można wlana w zakładce "Interface Setup" -> "Wireless" -> "Access Point" i zaznaczyć Deactivated.

Wlana zabezpieczasz w zakładce "Multiple SSIDs Settings" i "WPA-PSK". Ew. możesz też filtrować adresy MAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Jestem pewny ze ten model nie ma mozliwosci obslugi wiecej jak jednego WLANu. Wydaje mi sie nawet ze taki model u kogos instalowalem. Najlatwiej sprawdzic po przez wylaczenie go z zasilania ;-) Druga siec tak jak wspomnial kolega moze byc propagowana jako ad-hoc przez laptopa czy tez inne urzadzenie (a moze widzisz jakis WLAN sasiada?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga siec to pewnie kogos innego albo z laptopa :)

Nie ma takiej mozliwosci aby ten router wysylal dwa sygnaly

Możliwość jest ale nie w routerach SOHO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga siec to pewnie kogos innego albo z laptopa :)

Nie ma takiej mozliwosci aby ten router wysylal dwa sygnaly

Sratata pogoogluj:)

A co do tematu - to w konfiguracji znajdź coś takiego jak Guest Net - odznacz i po sprawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...