Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Spreżyny z allegro


coli1981

Rekomendowane odpowiedzi

Było to już kilka razy przerabiane. Sprężyny zależą od typu nadwozia, silnika i pewnie dodatkowego wyposażenia. Oznaczenia sprężyn można znaleźć w etce np. Jednak jest w tym logika. Wystarczy poszukać :wink4: To że sprzedają takie same do różnych wersji oznacza tylko tyle, że sprężyny będą "pasować" ale efekt ostateczny (czyli jak samochód będzie na nich "stał") jest nie do przewidzenia. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to, że w serwisie te sprężyny mają swoje osobne oznaczenia to jest dla mnie jasne. Nie jest jasne natomiast to, że jako zamienniki można wsadzić tą samą sprężyne do prawie każdej wersji...Z tego co wiem w ASO Audi/VW mają około 20 wersji sprężyn do Audi 95-2000r....

No nic, gościu twierdzi, że ma sprężyny LESJOFORS na przód do 1,8 manual po 135PLN/szt plus transport. Dzisiaj zamawiam bo wczoraj mi się żona zakopała w sniegu na parkingu pomimo założonych nowych pirelek winter carving edge. Mam nadzieje, że przód się troche podniesie i będzie łatwiej jeździć po śniegu. W sumie jak by się chciało być pewnym, że przód będzie wyżej to trzeba by zamówić sprężyny do 2,5TDI :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem sprężyny LESJOFORS, zamontowane w swoim aucie i mogę szczerze polecić.

Chciałem je nawet sprzedać założycielowi tematu za jakieś 200zł (roczne sprężyny+amortyzatory) ale nie był zainteresowany :wink4:

Teraz ktoś inny się cieszy świetnymi sprężynami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że wcześniej nie zainteresowałem się tym tematem. A tak nawiasem mówiąc dlaczego pozbyłeś się tych sprężyn?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że wcześniej nie zainteresowałem się tym tematem. A tak nawiasem mówiąc dlaczego pozbyłeś się tych sprężyn?

Bo mam sprężyny obniżające :naughty:

Kupiłem samochód obniżony (sportowe sprężyny + seryjne amortyzatory). Jeździło się fatalnie, więc kupiłem seryjne sprężyny. Pojeździłem rok, kupiłem 17' i wróciłem do gleby. Żeby seryjne zawieszenie nie zajmowało miejsca w garażu to je sprzedałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się domyslałem. Autko obnizone fajnie wygląda, ale na polskie warunki terenowe i pogodowe jest niestety niepraktyczne. U mnie na osiedlu koleiny w zimie mają czasami 20-30 cm głębokości i obnizonym autem się nie przejedzie, albo jak się przejedzie to wszystkie osłony plastykowe pourywane. Mam pytanie do tych co wymieniali sprężyny lub znawców tematu - czy przy okazji wymienia sie górne mocowanie kolumny? W Vetrze B po 7 latach były tam luzy masakryczne a nie wiem jak jest to zrobione w Audi , mam nadzieje, że lepiej. Co jeszcze od razu wypada sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...