Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Spreżyny z allegro


coli1981

Rekomendowane odpowiedzi

kolego na sprężynach nie oszczedzaj

ja w golfie u rodziców zamieniłem na jakiegoś no name i auto stało krzywo jak koza kupiłem ori i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kup Oryginalne używki niż podróbkę z allegro tylko zwracaj uwagę na kolory jakie masz na sprężynach :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a znalezienie odpowiednich spręzyn graniczy z cudem. Ja szukam juz 2 miechy i du...a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zastanawiam sie nad kupnem sprężyn z allegro czy ktos z was miał juz moze te sprężyny poniżej adres strony

http://moto.allegro.pl/sprezyna-audi-a4-95-2001-tyl-sprezyny-nowe-i1300887762.html

daj sobie luuz poczekaj do wiosny bede glebic swoja fure to ci orginaly moje sprzedam. Myślę ze nie warto kupowac nowych seryjnych no name na tym forum juz kilka ciekawych propozycji widzlaem wiec szukaj dokładniej.

Chyba ze musisz miec nowki ale wg mnie szkoda kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat :tongue4:

Otóż mam takie pytanko, czy sprężyny oryginalnie wyjęte z S4 B5 będą pasowały do zwykłej B5??? Bez Q?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko przód tył jest inny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma jakieś znaczenie rodzaj nadwozia czy to avant czy sedan? Albo pojemność silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie sprężyn z przodu. Mam A4 sedan 1,8 benzyna i wydaje mi się, że przód jest nisko. Dla porówniania mam drugie A4 1,9 TDI sedan i przód tam jest jakieś 2-3 cm wyżej. Czy wymiana sprężyn na nowe poprawi sytuację? Czy ewentualnie jest jakis inny patent? Na wiosnę wymieniłem komplet wahaczy bo m.in. były wybite dolne tulejki amortyzatorów i przód był jeszcze jakiś centymetr niżej. Jeździ się dobrze, ale juz dwa razy oberwałem zderzak na krawęzniku no i problem jest przy większym sniegu bo siada na przodzie i nie mozna wyjechac. Czy ktos wkładał sprężyny z diesla do benzyny? Na alegro są sprężyny od 65 do stu kilkudziesiędziu PLN/szt. Rozumiem, że raczej skupić się na tych droższych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W avancie sprężyny są wzmacniane , wiem bo wymieniałem :przebiegly:

W jaki sposób są wzmacniane? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.czesci24.pl/szczegoly/758002/Sprężyna-zawieszenia-AUDI-A4-B5-SDN-AVANT-11-94-

[/quote

SDN to sedan, więc do sedana też są wzmocnione. Ba, są nawet identyczne jak do avanta.

Wzmacniane niewzmacniane to Twój wybór, niezależny od wersji nadwozia :wink4:

Do ciężkiego silnika, LPG, częstych jazd z załadowanym bagażnikiem brałbym wzmacniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kodach wyposażenia są podane stopnie obciążenia dla przedniej i tylnej osi i podejrzewam, że w stosunku do tego należy dopasować sprężynę. U mnie w 1.9 TDi AVG mam coś takiego:

0YE = weight category rear axle weight range 5

0JF = weight category front axle weight range 6

Ale nie bardzo wiem jak na podstawie tego wybrać odpowiednią sprężynę. W aukcjach na allegro trafiają się takie że niby do wszystkich a4 pasują. Ale jakoś nie chce mi się wierzyć że ta sama sprężyna na przód może być dobra w 1.8 i w sporo cięższym 2.8

Tu są jakieś na przód do 1.9TDi http://allegro.pl/sprezyny-przod-audi-a4-b5-kayaba-wroclaw-i1310571943.html

a tutaj na tył do sedana http://allegro.pl/sprezyny-tyl-audi-a4-b5-kayaba-wroclaw-i1310571627.html

Podałem przykładowe, które mają sensownie napisane do czego się nadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że sprężyny LESJOFORS dają podobne parametry jak oryginalne a zwłaszcza to, że nie obniżają. Ci co założyli do pasków to je chwalą. Chyba się na nie zdecyduje. Zastanawiam się jeszcze nad jedną sprawą - tył jest u mnie wyraźnie wyżej i ciekawe czy to wina sprężyn z przodu czy ktoś założył na tył jakieś wzmacniane sprężyny i przez to obniżył się przód :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy do 1,6 idą inne niż do 1,8? Ciężko się doszukać jakiejś logiki w tych oznaczeniach. Niektórzy sprzedają te same sprężyny do wszystkich wersji silnikowych :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...