Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Regulacja zaworow w dieslu ?


Gambino

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Moj dieselek po dluzszym postoju (wlasciwie po calkowitym wystudzeniu) jest bardzo halasliwy. Ewidentnie klepie jakis zawor, i nie jest to typowe dla diesla halasowanie zimnego silnika. dokladnie da sie uslyszec ze to jeden zawor/popychacz. Dzieje sie tak przewaznie w okresie jesienno-zimowym ale oziwo jednego dnia rano halasuje do chwili az osiagnie wysoka temp. a innego dnia (podobnie chlodno zeby nie bylo :> ) odpala po cichutku.

Przebieg 270 000 km Olej Mobil 5W40. Poniewaz auto uzytkuje w klimacie, gdzie temperatury zimą nie spadaja ponizej -2* C pomyslalem, ze moze zalac by go jakims gestrzym smarowidlem np 10-w40 ? Co myslicie? A tak wogole to czy w naszych klekotach przeprowadza sie regulacje zaworow?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gęstszym olejem nie poprawisz stanu silnika, tylko poprawisz własne samopoczucie, a i to nie na długo... Gorsze smarowanie doprowadzi do jeszcze szybszego zużycia. Jak coś klepie to trzeba zajrzeć pod pokrywę i zobaczyć co się tam dzieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kolego też z rańca poklepie ale po chwili przestaje.Wymieniłem wszystkie popychacze i nic się nie zmieniło.Popychacze firmy INA. Gdzieś czytałem że to może pompa oleju na początku nie daje rady,ale sam już nie wiem.Jak się dowiesz czegoś daj znać. pozdrawiam :a4fan:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kolego też z rańca poklepie ale po chwili przestaje.Wymieniłem wszystkie popychacze i nic się nie zmieniło.Popychacze firmy INA. Gdzieś czytałem że to może pompa oleju na początku nie daje rady,ale sam już nie wiem.Jak się dowiesz czegoś daj znać. pozdrawiam :a4fan:.

Przy hydraulice to normalne z rana,nawet w instrukcji obslugi pisza o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma regulacji zaworow.Zalej 10W40 bo w belfascie nie jest az tak zimno jak u nas.

regulacja jest tylko hydrauliczna :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...