Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Czy takie są objawy uszkodzonego amortyzatora?


Vii

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy nadeszły mrozy i nagle zaczęło mi coś MEGA mocno walić w tylnym prawym kole, wali tak jakby zaraz miało odpaść albo wbić sie do bagaznika.. Co to bedzie, co moze być? Amortyzator ? jego górne mocowanie? Połozyłem łąpy na bagaznik i zaczałem bujać autem i rzeczywiscie slychać stukanie [tylko prawa strona] .. Jak dojść co to moze być? Dodam, ze nie sa to zadne piski, skrzypienia czy chrobotania to jest WALENIE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identycznie i też pojawiło się to wczoraj :confused4:

Wszystko wskazuje na amortyzator, po zajrzeniu w nadkole czuć zapach oleju z amortyzatora (pewnie rozlał się) i amortyzator jest oblany olejem. :thumbdown:

Mróz widać przyśpieszył znacznie zużycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamarzł amortyzator dzisiaj w fiacie panda mi się tak stało wstawiłem do garażu na odtajanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamarzł amortyzator dzisiaj w fiacie panda mi się tak stało wstawiłem do garażu na odtajanie

ale wkrótce bez wymiany już się pewnie nie obejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identycznie i też pojawiło się to wczoraj :confused4:

Wszystko wskazuje na amortyzator, po zajrzeniu w nadkole czuć zapach oleju z amortyzatora (pewnie rozlał się) i amortyzator jest oblany olejem. :thumbdown:

Mróz widać przyśpieszył znacznie zużycie.

Daj spokój, badałem je 2a miesiace temu na stacji diagnostycznej miały oba 80% zywotności i rzeczywiscie trzymały piekne.. Nagle zima, mróz z dobrych amorów zrobiły sie skonczone buble.. Wspolczuje Ci kolego tak samo jak i sobie, głownie wydatku 300 zł + wymiany + geometri czyli praktycznie 500 zł :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wali tak jakby zaraz miało odpaść albo wbić sie do bagaznika.. Amortyzator ? jego górne mocowanie? Połozyłem łąpy na bagaznik i zaczałem bujać autem i rzeczywiscie slychać stukanie [tylko prawa strona] .. Jak dojść co to moze być? Dodam, ze nie sa to zadne piski, skrzypienia czy chrobotania to jest WALENIE!

Tak to na pewno amortyzator miałem to samo. Amortyzator po wyjęciu sprawdziłem go , rozciągałem go na maksa i ściskałem i tylko przy końcu puszczał i to właśnie waliło a na przeglądzie pokazało 80 % skuteczności i co tera wyjąłem sprawdziłem sam a tu zonk .

Po wymianie amortyzatora wszystko jest cicho i jest ok.

Chłopie wymieniaj bo i tak to cie spotka, albo głośno muzyka i heja ( oczywiście z muzyką to żartuje)

Pozdrawiam , mi wymian amortyzatora z jednej strony zajęła jakieś 30 minut. i po kłopocie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wali tak jakby zaraz miało odpaść albo wbić sie do bagaznika.. Amortyzator ? jego górne mocowanie? Połozyłem łąpy na bagaznik i zaczałem bujać autem i rzeczywiscie slychać stukanie [tylko prawa strona] .. Jak dojść co to moze być? Dodam, ze nie sa to zadne piski, skrzypienia czy chrobotania to jest WALENIE!

Tak to na pewno amortyzator miałem to samo. Amortyzator po wyjęciu sprawdziłem go , rozciągałem go na maksa i ściskałem i tylko przy końcu puszczał i to właśnie waliło a na przeglądzie pokazało 80 % skuteczności i co tera wyjąłem sprawdziłem sam a tu zonk .

Po wymianie amortyzatora wszystko jest cicho i jest ok.

Chłopie wymieniaj bo i tak to cie spotka, albo głośno muzyka i heja ( oczywiście z muzyką to żartuje)

Pozdrawiam , mi wymian amortyzatora z jednej strony zajęła jakieś 30 minut. i po kłopocie .

dzieki kolego Ci! Nie bede na tym mrozie sie z tym meczył. Kolega mechanik wymieni mi za 40 zł oby 2a .. Gdzie normalnie obcy mechanik chciał 100 zł za 2a LOL :decayed: Geometria obowiazkowo po wymianie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba też sam się za to wezmę, ale poczekam jak się trochę ociepli.

Geometria obowiazkowo po wymianie?

podłączam się do pytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma potrzeby sprawdzania geometrii przy wymianie z tyłu amortyzatorów

nie ma? Kąty tylnie przecież ulegną zmianie? Zgłupiałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadne kąty nie ulegną zmianie, niby w jaki sposób? popatrz na rysunek tylnego zawieszenia :cool1:

czyli po prostu ziomek od geometrii chce zagarnać ode mnie 100 zł i posciemniać ze coś robi a nic nie zrobić? Ooo to jee** ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kilka dni temu też zaczęło walić w tylnym kole. Jutro pojadę na stacje sprawdzić co to może być. Oby nie amor :wallbash: Mam żółte Bilsteiny B8 Sprint, w sumie chyba nawet niedawno kupowane, kiedy dokładnie muszę spytać poprzedniego właściciela.

W quattro jak bym miał wymieniać amory z tyłu to pewnie takie same musiałbym mieć co z przodu co?? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...