Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Rosnąca temp... Proszę o porady

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Tak jak w temacie. Temp plynu chlodniczego rosnie do 100 stopni podczas jazdy w przedziale 3-4 k obrotow. Termostat wymieniony choc wiem ze ta czesc to sliski temat :wink4: nowa pompa wody (razem z rozrzadem) i dalej to samo. Podejrzewam uszczelke pod glowica (gorsza opcja) albo uszkodzony czujnik tem. plynu chlodniczego. W sumie na wezach od chlodnicy nie robi jakiegos kosmicznego cisnienia ale jest ono moim zdaniem podwyzszone. Po jezdzie trudniej jest odkrecic korek ale tragedii nie ma. prosze o pomoc bo moze ktos z was mial podobny problem i udalo sie go zwalczyc a przyczyna byla inna niz te ww wymienione :) Z gory dziekuje za pomocne posty

Opublikowano

Podobnego problemu nie miałem, ale zacznij od sprawdzenie czujnika - to nic nie kosztuje.

W dziale diagnostyka masz informacje, gdzie VAGiem sprawdzić poszczególne temperatury i co oznacza różnica pomiędzy nimi.

Opublikowano

Najprościej będzie sprawdzić VAGiem wskazania czujnika - przynajmniej wyeliminujesz jedną przyczynę. Szczegóły są podane w tym wątku: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=18478.0 Wprawdzie odnosi się do niedogrzewania silnika, ale procedura jest podobna.

Opublikowano
  • Autor

Dziekuje panowie.Niestety nie mam Vaga i nigdy nie mialem z nim do czynienia :confused4: Moze warto podjechac do jakiegos lepszego mechanika lub do serwisu VW bo Audi mam najblizej w Krakowie :wallbash: Jeden ze ,,znajomych" specjalistow stwierdzil z 99% pewnoscia usterke uszczelki pod glowica ale wolalem sie dopytac na forum niz od razu wymieniac to co on sobie wymysli...

Opublikowano

Kabel kupisz na allegro - na forum jest wątek o kabelkach. Tam znajdziesz linki do aukcji.

Program, trzeba pobrać - tu nie pomogę.

Ewnetualnie poszukaj na forum kogoś ze swoich okolic (w dziale spoty itd.), kto będzie mógł podpiąć VAGa.

Mechanik bez VAGa może Cię tylko naciągnąć na koszty.

Opublikowano
  • Autor

Mechanik bez VAGa może Cię tylko naciągnąć na koszty.

Wlasnie tego bym chcial uniknac :cool1:

Skad mozna pobrac ten program do Vaga :mysli: Mile widziany link :wink4:

Opublikowano

Kolego, skoro wymieniałeś pompe i termostat to sprawdź czy nie masz zapowietrzonego układu... Ja wymieniałem w lecie płyn i wydawało mi się że dobrze odpowietrzyłem a kiedy zacząłem go butować temp wzrastała gwałtownie po czym spadała jak ująłem gazu.... Odpowietrzyłem jeszcze raz i po temu w temp 36stopni na autostradzie 200km/h i równiuteńko 90stopni.... Mechanikiem nie jestem ale jeśli byłaby uszczelka to sprawdź czy nie wali Ci olejem do zbiorika wyrównawczego oraz czy po odkręceniu korka z owego zbiornika nie robi ciśnienia i czy nie dymi na biało...

Opublikowano
  • Autor

warto jeszcze raz odpowietrzyc :> a na vaga juz czekam i zobaczymy co on na to powie :wink4:

Opublikowano

:hi:

Panowie u mnie podobny problem. Wymieniłem rozrządzik wraz z termostatem, z ciekawości sprawdziłęm temperaturę płynu chłodzącego na klimatroniku o to wyniki przy temp powietrza ok 0 oC:

prędkość ok 90km/h temp cieczy 95oC

130km/h temp 109oC

Na wskaźnikach trzyma równiutko 90...

Mam się tym martwić? dodam jeszcze że termostat ori z ASO. :confused4:

Sprawdziłęm czujniki G2 i G62 VAG-iem i wyglądają na sprawne. Ma ktoś pomysł dlaczego rośnie temp??

Opublikowano
  • Autor

z ciekawości sprawdziłęm temperaturę płynu chłodzącego na klimatroniku

:mysli: Jak to zrobiles??? Uzyles Vaga czy jest na to jakis inny sposob???

Opublikowano

z ciekawości sprawdziłęm temperaturę płynu chłodzącego na klimatroniku

:mysli: Jak to zrobiles??? Uzyles Vaga czy jest na to jakis inny sposob???

poczytaj http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=70.0

Opublikowano

Powietrze w ukladzie - odpowietrzyc

Spróbuje ale wydawało mi się że sam po rozgrzaniu się odpowietrzy :mysli:

Opublikowano

Spróbuje ale wydawało mi się że sam po rozgrzaniu się odpowietrzy

W A4 jest odpowietrznik.... Mianowicie jak masz w grodzi akumulatora między nim a zbiornikiem z płynem hamulcowym, zaraz na podszybiu po środku 2 przewody idące do nagrzewnic należy wybadać powrót i na nim zsunąć kilka cm wąż... Króciec tam jest nieco dłuższy i w nim jest od góry mała dziura odpowietrzająca.... Celem odpowietrzenia należy w domowych warunkach najlepiej odkręcić zbiornik wyrównawczy i unieść go powyżej tych przewodów tak by był najwyższym punktem układu, zsunąć owy wąż aby dziura była na wierzchu i zalewać płynem dopóki nie poleci z tej dziury... Następnie nasuwamy wąż na króciec tak jak był i opuszczamy i zakręcamy zbiorniczek ewentualnie wyciągamy z niego nadmierną ilość płynu jeśli takowa jest.

Opublikowano

Spoko spróbuje. Ale na pewno sam się nie odpowietrzy? :decayed:

Opublikowano
  • Autor

U mnie temat raczej skonczony :evil: No wiec zapoznalem sie z trescia linku od kolegi daimos :good: Wszedlem na opcje z nr 51 na zimnym silniku i obserwowalem co sie bedzie dzialo... Gdy na wskazniku na desce bylo kolo 60 st to na wyswietlaczu klimatronika bylo rowne 90 i trzymalo tak az do momentu gdy wskazowka dogonila wartosc z wyswietlacza. Dlugo wszystko razem sie rownalo az w koncu zaczalem jazde w przedziale obrotow 3500 wzwyz :naughty: Jakis czas dalej wszystko sie rownalo.Temp na klimatroniku dalej 90 a na wskazniku na desce 95,100,110 i sie zatrzymala wiec na 99% uszkodzony jest czujnik temp plynu chlodzacego lub cos odpowiedzialne za podawanie wartosci na konsoli a nie uszczelka pod glowica (jak wczesniej pisalem nie bylo takich objaw a tak stwierdzil mecher). Mysle ze mam racje choc chcialbym zapoznac sie z wasza opinia i ew sugestiami :wink4: jeszcze raz dzieki dla kolegi Daimos za pomoc :oklaski:

Opublikowano

Spoko spróbuje. Ale na pewno sam się nie odpowietrzy? :decayed:

Nie wiem czy sie odpowietrzy, ale ja robiłem jak pisze w książce od audi... Teoretycznie każdy układ ze zbiorniczkiem powinien się sam odpowietrzać, ale skoro ten odpowietrznik jest to raczej nie od picu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.