Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Bardzo słabe xenony -hid


lukasz2223

Rekomendowane odpowiedzi

Stary, NO WAY. To niemozliwe zeby palniki D2S pasowaly w gniazda H7. To jakies brednie!

H7 D2S

d22b9634c0d09f26.jpgcf874762a5be487c.jpg

Kowi wytłumacz koledze że jest mozliwe :decayed:

a czego ja mam tłumaczyc, przecież ja mam h7 :mysli: rafalekx przełozył teraz całe odbłysniki D2S do lamp pod H7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, NO WAY. To niemozliwe zeby palniki D2S pasowaly w gniazda H7. To jakies brednie!

H7 D2S

d22b9634c0d09f26.jpgcf874762a5be487c.jpg

Kowi wytłumacz koledze że jest mozliwe :decayed:

Lustra po H7 od kolegi rafalekx już odkupiłem.

Tak w nawiasie to czy są tam D2S czy H7 nie ma znaczenia, różnica w mocowaniu, i chyba prościej założyć żarnik H7 do gniazda H7 niż wymagający adaptera D2S, no chyba że się mylę :mysli: specjalnie jest ten adapter aby źródło światła było w odpowiednim miejscu, czyli tam gdzie ma go oryginalna żarówka H7 i żarnik H7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ori lampy D2S a siedzi u mnie H7 :rolleyes:

a na mnie zwalił żebym tłumaczył :polew:

Adapter montowałeś :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mam b6 soczewki oczywiscie :polew: i takie moje pytanie kupilem wlasnie Hidy

http://allegro.pl/zestaw-slim-digital-hid-h7-xenony-xenon-wawa-i1301809434.html

z tej aukcji z żarnikami 4300K H7 ale jeszcze nie zalozylem bo znajomi mi mowia ze ta barwa w soczewce bedzie swiecic na prawie żółto,wiem ze 3000K swieca na żółto i teraz nie wiem czy zakladac 4300K czy kupic żarniki 5000K lub 6000K chcialbym zeby wygladalo jak ori xzenon wiec jaka barwe musze wybrac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz o twoich lampach i wszystko jasne czy H7 czy D2S http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=167450.msg2015682#msg2015682

Wlasnie obejrzalem fote ktora jest tam zamieszczona dokladnie na stronie do ktorej wkleiles linka-mam identyczna lampe i tu widac,ze D2S siedzi i pasuje :) mam identyczną jota w jote lampe i mocowanie to samo...wiec..da sie wsadzic d2S czy nie.... hmm ? piekne duze foto... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ori lampy D2S a siedzi u mnie H7 :rolleyes:

a na mnie zwalił żebym tłumaczył :polew:

Adapter montowałeś :mysli:

bo myslałem ze wisz :tongue4:

nie montowałem nic a barwę zmienię na mniejsza z czasem jak te palniki sie spalą :wink4: bo chyba ich krótki zywot , przetwornice juz mi padły wiec i pewnie niedługo palniki :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialbym zeby wygladalo jak ori xzenon wiec jaka barwe musze wybrac?

4300K to jedyna dopuszczona do ruchu barwa swiatla w xenonie i widocznosc dla ludzkiego oka w nocy,inne barwy to wynalazki,ładnie prezentuja sie jeszcze 5000K ale gorzej z widocznascia w deszczu noca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialbym zeby wygladalo jak ori xzenon wiec jaka barwe musze wybrac?

4300K to jedyna dopuszczona do ruchu barwa swiatla w xenonie i widocznosc dla ludzkiego oka w nocy,inne barwy to wynalazki,ładnie prezentuja sie jeszcze 5000K ale gorzej z widocznascia w deszczu noca.

a ja wlasnie slyszalem ze ory xsenony to 5000K ale moze to tylko kogos gadanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz o twoich lampach i wszystko jasne czy H7 czy D2S http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=167450.msg2015682#msg2015682

Wlasnie obejrzalem fote ktora jest tam zamieszczona dokladnie na stronie do ktorej wkleiles linka-mam identyczna lampe i tu widac,ze D2S siedzi i pasuje :) mam identyczną jota w jote lampe i mocowanie to samo...wiec..da sie wsadzic d2S czy nie.... hmm ? piekne duze foto... :)

Właśnie na tej fotce założony jest żarnik D2S z adapterem do H7, zerknij dokładnie to go tam zauważysz taki metalowy pierścień.

chcialbym zeby wygladalo jak ori xzenon wiec jaka barwe musze wybrac?

4300K to jedyna dopuszczona do ruchu barwa swiatla w xenonie i widocznosc dla ludzkiego oka w nocy,inne barwy to wynalazki,ładnie prezentuja sie jeszcze 5000K ale gorzej z widocznascia w deszczu noca.

a ja wlasnie slyszalem ze ory xsenony to 5000K ale moze to tylko kogos gadanie

Najlepiej widać przy 4300K i takie zakładaj, ponoć ori są 5000K ale ciężko je dostać a 6000K to porażką w deszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem cale dwa wątki po 19 stron,czy pierscien jest czy go nie ma prawie zadnej róznicy-kwestia scisłego przylegania zapinki ( drucika) i tak nie ma skąd wziąsc tych pierscieni ,szukalem ,podpytywalem autora tego zdjecia ale nie uzyskalem odpowiedzi.przetrzepałem kilka watków ale wszystki stare,albo też mowa o tym,ze nie ma pierscieni nigdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem cale dwa wątki po 19 stron,czy pierscien jest czy go nie ma prawie zadnej róznicy-kwestia scisłego przylegania zapinki ( drucika) i tak nie ma skąd wziąsc tych pierscieni ,szukalem ,podpytywalem autora tego zdjecia ale nie uzyskalem odpowiedzi.przetrzepałem kilka watków ale wszystki stare,albo też mowa o tym,ze nie ma pierscieni nigdzie :)

To znaczy że nie założysz żarników D2S bo te adaptery są potrzebne po to:

1 aby zamocować żarnik D2S w gnieździe H7

2 aby źródło światła było na odpowiedniej wysokości w lampie

Jak dla mnie Amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak dla mnie nie amen :mysli:http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=16972.165

co prawda 19 stron do przejrzenia,ale warto.akurat link z jedna ze stron ze zdjeciami , do tych lamp chlopaki wkladają D2S bez zadnego adapteru ktory jest tylko pierscieniem dodatkowym i to z tyłu palnika co by sie nie ruszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na xenonach w nocy prawie że tak, jakbym jechał na pozycyjnych. Moim zdaniem jasność xenonów zależy w 90% od czystości soczewki i stanu odbłyśnika. Uszkodziłem reflektor. Kupiłem nowy. Rozebrałem stary (10-letni). Soczewka była zakurzona, że można było po niej pisać palcem. Podobnie szyba i odbłyśnik, który nawet po odkurzeniu był matowy. Do nowej założyłem "stary" żarnik. Różnica niesamowita (na korzyść). Terax muszę oczyścić lewy reflektor. Niestety, zespołu soczewki nie można wyjąć do tyłu - za mały otwór. Nie mam warunków do zrobienia tego zimą. Zmrożony zderzak trudno zdjąć. Trzeba odkleić szkło w piekarniku. Podobno w temp. 80 stopni na 5 - 7 minut. Po oczyszczeniu podobnie zagrzać i docisnąć. Dodatkowego kleju nie trzeba. SAM JESZCZE TEGO NIE ROBIŁEM !. Jest też firma, która się tym trudni => http://www.regeneracja-hc.com/, albo: Wojtczuk Dariusz. Metalizacja próżniowa, 05-230 Kobyłka, Napoleona 39 woj. Mazowieckie, pow. Wołomiński, gm. KobyłkaBranża: Metalizacja Próżniowa, Tel.: 22 786 23 86, Kom.: 506 12 42 47, [email protected].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na xenonach w nocy prawie że tak, jakbym jechał na pozycyjnych. Moim zdaniem jasność xenonów zależy w 90% od czystości soczewki i stanu odbłyśnika. Uszkodziłem reflektor. Kupiłem nowy. Rozebrałem stary (10-letni). Soczewka była zakurzona, że można było po niej pisać palcem. Podobnie szyba i odbłyśnik, który nawet po odkurzeniu był matowy. Do nowej założyłem "stary" żarnik. Różnica niesamowita (na korzyść). Terax muszę oczyścić lewy reflektor. Niestety, zespołu soczewki nie można wyjąć do tyłu - za mały otwór. Nie mam warunków do zrobienia tego zimą. Zmrożony zderzak trudno zdjąć. Trzeba odkleić szkło w piekarniku. Podobno w temp. 80 stopni na 5 - 7 minut. Po oczyszczeniu podobnie zagrzać i docisnąć. Dodatkowego kleju nie trzeba. SAM JESZCZE TEGO NIE ROBIŁEM !. Jest też firma, która się tym trudni => http://www.regeneracja-hc.com/, albo: Wojtczuk Dariusz. Metalizacja próżniowa, 05-230 Kobyłka, Napoleona 39 woj. Mazowieckie, pow. Wołomiński, gm. KobyłkaBranża: Metalizacja Próżniowa, Tel.: 22 786 23 86, Kom.: 506 12 42 47, [email protected].

Kolego poszukaj na forum są co najmniej 2 tematy na temat regeneracji odbłyśników.

Chciałem powiedzieć tylko ze nie trzeba rozklejać lampy wystarczy wyciąć otwór w miejscu przetwornicy.

A jak dla mnie nie amen :mysli:http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=16972.165

co prawda 19 stron do przejrzenia,ale warto.akurat link z jedna ze stron ze zdjeciami , do tych lamp chlopaki wkladają D2S bez zadnego adapteru ktory jest tylko pierscieniem dodatkowym i to z tyłu palnika co by sie nie ruszał.

Łukasz ja tez miałem lampy Depo w poprzednim Audi i tam miałem problem z gniazdami H7, po prostu partactwo, żarówka odchylała się w pionie być może u Ciebie jest to samo.

Żarówką można było swobodnie poruszać w gnieździe po zapięciu jej drutem ,co powodowało słabsze świecenie, może tu tkwi problem twoich reflektorów.

Chciałem jeszcze dodać że po nie całym roku w jednym reflektorze zżółkło lustro zewnętrzne w raz z lustrem świateł drogowych. :wallbash:

Te reflektory to marna podróba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...