Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Podczas mrozu wycieraczki nie wycierają całej szyby w czym problem?


niuniek222

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Podczas mrozu moje wycieraczki dziwnie wycierają. Na srodku szyby zostawiaja nie wytarte pole (około 4cm na 3cm) tak jakby w tym miejscu wycieraczka nie przylegała do szyby. Problem ten wystepuje zarówno od pasażera jak i od kierowcy Wycieraczki zmieniłem jakies 2 miesiace temu na valeo aero wiec nie sądze, ze to wina jest wycieraczek a może szyba jest nierówna? Co zrobić aby podczas mrozu dobrze wycierały wycieraczki bo przyznam, że taka jezda z niewytarta cała szyba byla uciażliwa i to w dodatku na samym srodku. jeżeli pada deszcz i nie ma mrozu wycieraczki wycierają idealnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lodu nie ma w tych miejscach. Ale zauwazyłem jedna rzecz, jak w tym miejscu co nie chce scierać wytarłem szybe szmatą to po paru przetarciach wycieraczek zaczęło zobrze wycierać. Tak miałem wczoraj ok godz 17 po czym dzis nad ranem ok 3 ten problem powrócił ale na dworze był mróz ok - 20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może wycieraczka podczas pracy w tych miejscach dobrze nie zbiera i to się odkłada i marznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie zatarły ci się ramiona wycieraczek Jak kładziesz wycieraczkę na szybie powinieneś użyć trochę siły żeby o nią nie uderzyła jeśli całe ramiona kładą sie raczej lekko to znaczy że za słabo przyciskają pióra do szyby i w czasie pracy odstają [br]Dopisany: 06 Grudzień 2010, 06:26_________________________________________________A tak w ogóle mógłbyś trochę poczytać na następnej stronie był podobny wątek :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Ja miałem ten problem i faktycznie. Jedna wycieraczka praktycznie nie kładła się sama na szybie. Pomogło dokładne czyszczenie spirytusem ( ;( :naughty: ) + smarowanie + rozruszanie. Teraz działa dużo lepiej chociaż dalej nie jest idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest ten sam problem co kolega opisuje na początku ,tylko że prawa wycieraczka zostawia plamę 10x10 a wycieraczki założone miesiąc temu valeo ,a co do ich docisku to dość mocno dociskają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie było podobnie pomogło usunięcie całego lodu wszędzie i przesmarowanie piór wycieraczek silikonem do uszczelek :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie było podobnie pomogło usunięcie całego lodu wszędzie i przesmarowanie piór wycieraczek silikonem do uszczelek :cool1:

Dokładnie na konstrukcji wycieraczek zamarza płyn ze sprysków i woda z drogi dlatego przestają wycierać, brak ruchu całej konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie było podobnie pomogło usunięcie całego lodu wszędzie i przesmarowanie piór wycieraczek silikonem do uszczelek :cool1:

dokładnie tak samo zrobiłem wczoraj i dziś wycierają jak w lato, no ale jest tylko -2C i nie pada śnieg, więc nie ma co zamarzać. Zobaczymy jak będą się sprawować jak przyjdzie wichura ze śniegiem :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam wycieraczki valeo xtrm i ten sam problem - rozwiązanie to raczej inne wycieraczki niż przecieranie szyby itp (wszystko to juz u siebie robiłem - moim zdaniem po prostu te wycieraczki nie nadają się)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wszystko wróciło do normy i wycieraczki zaczęły dobrze wycierac i najlepsze jest to, ze nic nie robiłem. Wczoraj byl mniejszy mroz wiec pewnie dlatego wszystko bylo ok a gdy przyjdzie wiekszy mroz zapewne ten problem znow powroci. Zrobie to co koledzy wyzej napisali napewno nie zaszkodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to i wina wycieraczek ale jak ja rozruszałem ramiona blisko 0.5h na jedno ramie :embarrassed: to teraz i te wycieraczki dają radę a są stare i z tej pasażera już pióro odpada po zewnętrznych stronach ale na zimę nie będę zmieniał bo auta nie garażuje (a jeszcze działają :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pomogła wymiana wycieraczek na nowe... Problem też z kilku miesięcznymi valeo xtrm, generalnie te wycieraczki to dla mnie drogi syf, od początku wycieraczka kierowcy źle zbierała i skakała po szybie, zaciągała też przy powrocie część wody na szybę ... Przyszedł mróz i było jeszcze gorzej, do tego wycieraczka pasażera zaczęła też nie zbierać części wody z szyby (zesztywniała na mrozie).

Kupiłem tanie bezpiórowe marketowe wycieraczki UniPoint po 12 zł za sztukę i valeo mogą się schować ;).

Ale nie był to zakup w ciemno bo znajomy polecił, poczytałem też na innych forach i wszyscy zadowoleni, tylko ciężko je dostać (ja kupiłem w leclercu) :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie było podobnie pomogło usunięcie całego lodu wszędzie i przesmarowanie piór wycieraczek silikonem do uszczelek :cool1:

Dokładnie na konstrukcji wycieraczek zamarza płyn ze sprysków i woda z drogi dlatego przestają wycierać, brak ruchu całej konstrukcji.

Potwierdzam, należy rozruszać całą konstrukcje wycieraczek i gumkę by się swobodnie przesuwała po swoich prowadnicach :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...