Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Osłona silnika i skrzyni


Kowal

Rekomendowane odpowiedzi

show it please

a ja mogę polecić osłonę firmy rezaw/plast, już drugą zimę ją posiadam i sprawuje się super (mam osłonę pod silnik i skrzynię)

tylko mocowanie zrobiłem sobie wg własnego patentu bo to fabryczne jest do bani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rozważam coś takiego :kox:

dsc00251qc.jpg

oczywiście homemade, tylko z kanałem problem :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z innym pytaniem. Czy każda osłona jest taka sama? Dokładnie to chodzi mi, czy osłona skrzyni od silnika 2.0TDI BPW avant, będzie pasowała do mojej osłony silnika 2.0TDI BLB sedan? W moim autku nie było osłony skrzyni, a znalazłem używaną ORI za 50zł w niezłym stanie(nie połamana i całe uchwyty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będę miał chwilę to pstryknę fotkę i wrzucę.

W sumie wygląda jak na zdjęciu wyżej, tyle że krótsza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem krotko.Wylacznie oryginalna,chocby nawet uzywka ale ori!!! Reszta to lipa.

REZAW-PLAST produkuje bardzo dobre osłony, nie zawsze ori jest najlepsze

A czy bez obudowy plastikowej silnika i skrzyni biegów praca silnika jest głośniejsza?

na zewnątrz na pewno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, ja pracuje w branży metalurgicznej.. i tak nie miałem jeszcze możliwości zajrzeć dokładniej pod auto jeszcze. Ale czy jest ktoś w stanie powiedzieć czy znalazły by się jakieś oryginalne otwory do których można by przytwierdzić taką osłonę.

Planuje wyciąć coś na Laserach z nierdzewki i podgiąć na prasie krawędziowej. Cięcie i gięcie na maszynach CNC a potem tylko zmieniało by się w cadzie rozstaw otworów w zależności od modelu. I można by tak zamawiać do siebie. Musiał bym do biura podejść żeby sprawdzić ile wyjdzie za palenie i koszt blachy. Ale myślę że aż tak wielki on nie będzie. A trwałości lepszej się nie znajdzie

Może ktoś by się skusił na takie coś ? Ale podejrzewam że najpierw musiał bym zrobić coś takiego dla siebie i wtedy zaprezentować innym.

Ale może ktoś poradzi coś w temacie montażu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu mocowanie wytrzyma.Mysle,ze z tylu trzeba bedzie wzmocnic ten plaskownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie muszę podczyścić trochę podwozie i wybrać się jakoś do kumpla na warsztat aby rozkiminic sprawę tego mocowania.. :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rdzewek_RdK- myślę, że jak masz dostęp do takich maszyn to nie ma żadnego problemu, skoro ja w garażu zrobiłem przy pomocy spawarki i podstawowych narzędzi, to Ty z takim sprzętem napewno :) Co do zamocowania, to podejdzie jak najbardziej tylko zamiast tego śmiesznego płaskowniczka trzeba dać np. profil zamknięty 30mm*30mm i do niego przymocować, a sam profil śrubami do ori mocowań. Jak zostawisz ten płaskownik, to on pod ciężarem śniegu się wygina i wtedy jak cofasz to nawet jest w stanie zderzak Ci wypchnąć (jak u mnie).

Jak masz jeszcze całą osłonę, to połapiesz sobie oryginalne rozstawy i nie będzie problemu, ja nie miałem tej możliwości, bo osłona poszła się ...... :kwasny: i robiłem na "przymiarki".

Parę postów wcześniej kolega wypowiadał się, że "tylko ori reszta to badziew..." nie zgodzę się, właśnie te osłony fabryczne to lipa.

Jak masz jeszcze nie do końca zniszczoną fabryczną osłonę, to nawet wygłuszenie (piankę) dało by radę nakleić na tą którą sam zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zamocowania, to podejdzie jak najbardziej tylko zamiast tego śmiesznego płaskowniczka trzeba dać np. profil zamknięty 30mm*30mm i do niego przymocować, a sam profil śrubami do ori mocowań. Jak zostawisz ten płaskownik, to on pod ciężarem śniegu się wygina i wtedy jak cofasz to nawet jest w stanie zderzak Ci wypchnąć (jak u mnie).

Jak masz jeszcze całą osłonę, to połapiesz sobie oryginalne rozstawy i nie będzie problemu

O widzisz, dzięki za dobrą radę :wink4: dam znać z frontu co i jak :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...