Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AHU] Trudny rozruch na mrozie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

Na liczniku ma 200000 z książką ale tak naprawdę może być różnie. Mechanik sprawdził dzisiaj, jak jest w miarę ciepło i wyszło na każdym cylindrze po 32 więc jest ok(pali bez problemu). Z mojej strony ogromna pomyłka ponieważ dopytałem się i okazało się że sprawdzał-i wał, cały silnik się kręci przy próbie odpalania tylko bez, nie wiem czy dobrze się wyrażę, zapłonu w cylindrach, nie ma żadnego oporu "chechłania", tylko świst. Jak podgrzeje około cztery razy to już w miarę łapie. Sprawdzał wtryskiwacze, świeczki, kompresje wszystko ok. A z diagnozą w tym przypadku to już trzeci mechanik ma problem więc dlatego piszę. Pozdrawiam i dzięki za radę.

Opublikowano

Na liczniku ma 200000 z książką ale tak naprawdę może być różnie. Mechanik sprawdził dzisiaj, jak jest w miarę ciepło i wyszło na każdym cylindrze po 32 więc jest ok(pali bez problemu). Z mojej strony ogromna pomyłka ponieważ dopytałem się i okazało się że sprawdzał-i wał, cały silnik się kręci przy próbie odpalania tylko bez, nie wiem czy dobrze się wyrażę, zapłonu w cylindrach, nie ma żadnego oporu "chechłania", tylko świst. Jak podgrzeje około cztery razy to już w miarę łapie. Sprawdzał wtryskiwacze, świeczki, kompresje wszystko ok. A z diagnozą w tym przypadku to już trzeci mechanik ma problem więc dlatego piszę. Pozdrawiam i dzięki za radę.

ja dzisiaj jadę ustawić kąt wtrysku bo u mnie jest 41 a powinno być koło 60 myślę że to pomoże w zimie bo jak jest ciepło to odpala elegancko a jak tylko jest z -10 stopni to musi ze 2-3 razy przekręcić. A u Ciebie jaki jest kąt wtrysku?

Opublikowano
  • Autor

Nie podam wartości bo nie pamiętam, ale od tego zacząłem sprawdzanie i jest ok., zapłon był trochę przestawiony poprawił ale dalej to samo

Opublikowano

witam.Ja mam problem w swoim 1z ze przy wiekszych mrozach silnik po odpaleniu przez kilkanascie sekund brzydko pracuje,rzuca nim a obroty sa podwyzszone i troche faluja,dodam ze strasznie czuc wtedy sapliny, bo czlowiek w tym momencie szyby skrobie. pozniej wszystko sie normuje i jest ok.Pali od strzala nawet jak -20 tylko ta brzydka praca i smrod spalin..swiece zmienione, elektryk sprawdzal czy dochodzi napiecie do swiec, dochodzi bo odpinal czujnik tem. i wymuszal grzanie czy jakos tak, rozrzad wymieniony 5 tys temu i ustawiony kat wtrysku.Filtr paliwa zmieniany przy wymianie oleju na nowy.Oleju silnik nie bierze praktycznie wcale, moze ze 100ml na 10 tys.Az mnie serce boli jak w duze mrozy musze go odpalac ale nie wiem jak mu moge ulzyc i gdzie moze byc przyczyna tej brzydkiej pracy silnika.I czemu te spaliny tak mocno czuc...pzdr

Opublikowano

witam.Ja mam problem w swoim 1z ze przy wiekszych mrozach silnik po odpaleniu przez kilkanascie sekund brzydko pracuje,rzuca nim a obroty sa podwyzszone i troche faluja,dodam ze strasznie czuc wtedy sapliny, bo czlowiek w tym momencie szyby skrobie. pozniej wszystko sie normuje i jest ok.Pali od strzala nawet jak -20 tylko ta brzydka praca i smrod spalin..swiece zmienione, elektryk sprawdzal czy dochodzi napiecie do swiec, dochodzi bo odpinal czujnik tem. i wymuszal grzanie czy jakos tak, rozrzad wymieniony 5 tys temu i ustawiony kat wtrysku.Filtr paliwa zmieniany przy wymianie oleju na nowy.Oleju silnik nie bierze praktycznie wcale, moze ze 100ml na 10 tys.Az mnie serce boli jak w duze mrozy musze go odpalac ale nie wiem jak mu moge ulzyc i gdzie moze byc przyczyna tej brzydkiej pracy silnika.I czemu te spaliny tak mocno czuc...pzdr

Akumulator sprawdzałeś ?

Opublikowano

...a bateria ma cos do rzeczy skoro pali na dotyk?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.