Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wyciek płynu chłodniczego, dziwny przypadek.


dante0018

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przypadek dziwny jak dla mnie wiec zwracam sie o pomoc.

audi_dal.jpg

troche bliżej

audi_bl.jpg

Chodzi o to miejsce na zdj. Dzis rano kiedy odpaliłem auto, otworzyłem maskę znajdował się tam płyn chłodniczy. Wygladało jakby wyleciał uszczelką pod głowicą bo na niej w rancie też było widać płyn, tylko że przyglądałem sie chwile i nie widziałem żeby gdziekolwiek leciało. Zdarzyło się to drugi raz w ciągu 2 tyg.

Wczesniej też po porannym odpaleniu silnika się tam znajdował i pózniej nic. Nastepnego ranka sytuacja sie nie powtórzyła, aż do teraz.

I znowu tylko rano.

Jakieś sugestie ????

20101207046.jpg

Druga sprawa to zbiorniczek. możliwe by ciekł na lączeniu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

obstawiam króciec który idzie do głowicy ,sam niedawno miałem taki sam przypadek,wymieniłem oring pod króćcem i dalej to samo ,dopiero po wymianie tego króćca problem znikł.okazało się że od środka była widoczna minimalna rysa -pęknięcie także radze się temu przyjrzeć pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na silikon nie dalo rady zakleic??

nie da

Kup w motoryzacyjnym, koszt niewielki i spokój na conajmniej rok :naughty: zamiennik kosztuje max 20zł, wymiana z 10-30min, ori troche droższy ale szansa ze długo wytrzyma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czemu to leci co jakiś czas?

A ze zbiorniczkiem to chyba korek , tak dzis przyuważyłem :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest z tym króćcem, jednego dnia potrafi połowa uciec drugiego dnia nic :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo. O ring jak i silikon nie pomaga bo tak wcześniej robiłem. Wymień króciec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

króciec do wymiany normalny objaw w a4 19tdi tylko kup oryginał koszt 50zł bo zamienniki pękają ja to przerabiałem ostatnio proponuje tez nowy oring od czujnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze z tego że przy wyjściu węża z głowicy nie było widać jakich kolwiek zacieków ani płynu. Tylko w szczelinie uszczelki głowicy i niżej.

:>

Ale skoro tak mówicie to bedzie trza się tym zająć żeby gdzieś znowu nie stanąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie maja rację choć ja mam podobnie. Z tym że u mnie mechanik stwierdził ze wyciek u mnie jest pod korkiem na zbiorniczku. A mokre mam tam bo mi ropa zapierdziela z pompy :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomału mnie juz ta moja audi irytuje bo co rusz jakies coś.

Ostatio łapie tryb awaryjny. Raz przy 3tys raz przy 4tys. Przez jakis czas było dobrze i bez problemu sie jezdziło. Na co to najbardziej wskazuje???... Jutro wymienie zawor strujący i zobaczymy.

Czy to bardziej zapieczone łopatki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym stawiał na zapieczone kierownice albo sparciałe wężyki. Jesli wężyki ok to postaraj sie przegonić go tak z minute z pedałem w podłodze i około 4500 obrotów na jakims niższym biegu. U mnie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...