Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wykaz usterek ogrzewania postojowego - Fabrycznego Webasto


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Przepalales porzadnie webasto i czy dobra ropke lejesz :) na poczatku zawsze lekko dymi , sprawdz jakie masz spalanie C02

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepalales porzadnie webasto i czy dobra ropke lejesz :) na poczatku zawsze lekko dymi , sprawdz jakie masz spalanie C02

Ropkę leję dobrą, dodałem jeszcze dodatek do paliwa z shell a webasto przepalam przy każdej okazji :)

Ustawiłem dawkę na 200 ms, więc zobaczymy co będzie. Jak sprawdzić spalanie C02?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ustawieniu na 200ms, ogrzewanie nie ruszyło - błąd no flame. Wydaję się to być oczywiste, bo chyba przesadziłem zmniejszając o 1/7 (prawie 15 %).

Po odpaleniu silnika ogrzewanie też się dało uruchomić ale bardzo dymiło, pewnie dlatego, że za poprzednim niepowodzeniem odpalenia zostało zalane ropką :)

Teraz zmniejszyłem o niecałe 5% i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie jest jakoś możliwe uruchomienie mojego webasta dodam że wywala mi taki błąd:

1 Fault Found:

01410 - Heater Over-Temp

30-00 - Open or Short to B+

błąd był kasowany ale pojawia się ponownie, webasto nie odpala.

Webasto jest wymienione jakies dwa miesiace temu bo poprzednie się przegrzało i stopił się wentylator, nowe ogrzewanie działało z miesiąc i od tego czasu nie chce się uruchomić .

Jakieś sugestie, pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz ten sam blad co wczesniej miales przy starym webascie :wink4: czyli 01410 urządzenie grzewcze przegrzane , zadziałał bezpiecznik termiczny ogrzewania . Wyciagnij wtyke od sterownika na kilka minut moze cos pomoze w skasowaniu bledu :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po małej przerwie,

Kupiłem i wymieniłem pompkę, bo na starej była dawka prawie 40ml. Zaraz po założeniu nowej sprawdziłem z ciekawości jaką ma dawkę, okazało się, że identyczną jak stara! :wallbash:

Jak to wytłumaczyć? :naughty:

Wcześniej przeprowadziłem diagnozę wszystkich połączeń tak jak to jest opisane w ELSA. Nic nie budziło zastrzeżeń.

Gdy przywrócę dawkę na 175ms to dymi strasznie i raz nie zadziałało nawet po 3 próbach odpalenia - pewnie zalewa...!

Gdy dam 200ms albo więcej, to nie potrafi odpalić za pierwszym razem tylko za drugim. Po odpaleniu dymi ok. 5 min. a potem już nic.

Wątpię, że rozpylacz jest popuszczony, bo po odkręceniu świecy i wykonaniu testu wyjść widzę, że się kręci, nie ma luzów itp. Mogę jeszcze spróbować go przyhamować wkrętakiem podczas testu, ale nie wiem czy czegoś nie uszkodzę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz na sprzedaż ori pompkę :naughty: ja bym nie wsadzał nic do środka , jeszcze rzeczywiście na pytasz sobie biedy :confused4: Ja bym juz teraz nic nie ruszal , szkoda kasy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtct, te pompki mają regulacje dawki (tak mi mówił mechanik), z resztą sa od 3,1 do 5 KW więc raczej muszą mieć.

Wykręca sie któryś króciec i tam coś podobno jest.

Ale jak pisałem ja bym pompki nie obstawiał.

Na Twoim miejscu bym wymontował całe webasto i przejrzał dokładnie i wyczyścił.

PS.

Jak w dobrej cenie to odkupie tą pompkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w dobrej cenie to odkupie tą pompkę.

Przekręciłem króćce ze starej do nowej, więc nie wiem czy się komuś taka przyda...

Pomożecie spisać wszystkie elementy (uszczelki, simeringi, oringi itp.) jakie trzeba mieć, żeby zabrać się za regenerację?

Elementy:

1. Nafta do mycia wnętrza

2. Specjalna taśma klejąca - 8E0 261 136

Będę się za to zabierał na wiosnę, postaram się też przygotować odpowiednią dokumentację tego zadania :)

Dzięki![br]Dopisany: 28 Luty 2011, 18:59_________________________________________________Panowie, a może warto kupić webasto używane, ale nowsze i ewentualnie wyregenerować i założyć?

Znalazłem takie na allegro, ale chyba widać, że było już coś z nim robione bo brakuje jednej śruby a opaska na wężu paliwa nieoryginalna. Były jeszcze nowsze modele do montażu w poziomie, tak żeby u mnie zrobić p&p?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz szukac swiezego webasta 2006 -> troszke je uszczelnili i nic nie dymi :decayed: tutaj popytaj http://moto.allegro.pl/audi-a4-b7-2-0tdi-webasto-i1465464936.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wersja lezaca patrzac po mocowaniach :) ze sterownikiem , pompa ,swieca itd :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupować? Zważywszy na to, że sama nowa świeca kosztuje 250zł oraz to, że jak zrobię regeneracje mojego pieca to i tak może dymić dalej, no nie?

Mam nadzieje, że nie będę musiał przekładać żadnych kabli w ori wtyczkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pasuje P&P bierz a reszte gratow sprzedaz :wink4: Spytaj gostka o numer sterownika jeszcze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety już ktoś go zarezerwował.

Da się moje wyregenerować i zastosować podobne części jak w tych nowszych wersjach, tak żeby pozbyć się dymienia?[br]Dopisany: 01 Marzec 2011, 11:42_________________________________________________Znalazłem blisko siebie firmy, które regenerują ogrzewania postojowe.

Tutaj autoklima-ogrzewanie powiedzieli, że nie ma problemu z regeneracją, ale części będą raczej kupować w audi, więc nie do końca można im zaufać co będą robić itp...

Za to tutaj R-Service powiedzieli, że Nordic'ów nie regenerują, bo nie mają dokumentacji i części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze poszlo webasto :kwasny: . Czesci do regeneracji ( podzespoly ) sa drogie w ASO wiec tylko pozostaje dobra uzywka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa drogie w ASO wiec tylko pozostaje dobra uzywka

Będę polował na allegro. Jaki nr sterownika szukać?[br]Dopisany: 01 Marzec 2011, 12:26_________________________________________________W tym pierwszym serwisie, powiedział, że bardzo prawdopodobne jest popuszczenie rozpylacza i paliwo dostaje się do tłumika i dlatego dymi. Co więcej, u mnie dymi również zaraz po wyłączeniu, więc pewnie jest to efekt resztek paliwa na gorącym tłumiku.[br]Dopisany: 01 Marzec 2011, 12:33_________________________________________________Jak pomożecie dobrać uszczelki to pewnie się sam zabiorę za przegląd tego podgrzewania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W webascie nie ma tam ososbno uszczelek itp. jest tylko zestaw naprawczy 8E0 298 021C ktory kosztuje 2150 PLN :cool1: Takze rozkrec wyczysc i uszczelnij :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W webascie nie ma tam ososbno uszczelek itp. jest tylko zestaw naprawczy 8E0 298 021C ktory kosztuje 2150 PLN :cool1: Takze rozkrec wyczysc i uszczelnij :wink4:

Na allegro do tego modelu nie występują jakieś części?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...