Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wykaz usterek ogrzewania postojowego - Fabrycznego Webasto


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

a czy ten rozpylacz z rurką jest taki sam w benzynowej wersji pieca ?

Inny jest do diesla a inny dla benzynki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeżeli spod tego białego wyciekało paliwo a z końcówki dyszy nie to czy rozpylacz jest całkowicie uszkodzony czy wystarczy przetkać rurkę z dyszą i będzie działał normalnie? [br]Dopisany: 12 Listopad 2011, 09:23_________________________________________________udało mi się przetkać tą rurkę z dyszą ale teraz jak podam ciśnienie to leci i z dyszy i spod tego białego czegoś, tu zdjęcie jak to wygląda

http://screenshooter.net/7772204/rozpylacz[br]Dopisany: 12 Listopad 2011, 16:50_________________________________________________czy tak ma być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno nic kapac wtedy zakloca spalnie w komorze :confused4:[br]Dopisany: 12 Listopad 2011, 17:44_________________________________________________Od 02.2004 montowany jest zmieniony parnik paliwa bo tak jak u ciebie wystepowalo dymienie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno nic kapac wtedy zakloca spalnie w komorze :confused4:[br]Dopisany: 12 Listopad 2011, 17:44_________________________________________________Od 02.2004 montowany jest zmieniony parnik paliwa bo tak jak u ciebie wystepowalo dymienie .

mój jest najprawdopodobniej nowszy niż 02.2004,

czyli co mogło się w środku stać w tym rozpylaczu?pękła membrana czy co ?

[br]Dopisany: 12 Listopad 2011, 18:29_________________________________________________a co myślicie o tym żeby zupełnie zatkać ten odpowietrznik pod białą zatyczką ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasuje zeby sprawdzic w jakims innym webascie czy rzeczywiscie ma byc tak szczelne .

No właśnie.. Teraz prośba do innych użytkowników, jakby ktoś miał możliwość sprawdzenia samemu albo jakiś zaprzyjaźniony serwis żeby sprawdzić czy z rozpylacza ma lecieć ropa TYLKO z końcówki dyszy czy z pod tej białej zatyczki też[br]Dopisany: 14 Listopad 2011, 17:37_________________________________________________a może kolega "wtct" ma swój stary rozpylacz i mógłby rozebrać i zobaczyć co jest w środku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem przed chwilą z miłym gościem z serwisu i powiedział że pomimo tego że pisze na naklejce eberspacher to jest to ARDIC 912D i jest problem z serwisowaniem ;(

Zagadaj do gościa http://moto.allegro.pl/naprawa-ogrzewan-nordic-do-volvo-i-audi-i1924433775.html

500zł ale może daje gwarancję i warto może zainwestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem coś takiego, rzućcie na to okiem, mam przetłumaczone teksty w tłumaczu jakby ktoś chciał to moge wysłać mailem plik tekstowy, można coś zrozumieć, i może ktoś ma pomysł jak ładnie rozgiąć blache na rozpylaczu i z czego membrane zrobić

http://wiki.auto4life.ru/s60-v70/other/238----912d-webastoggnordic-.html

[br]Dopisany: 16 Listopad 2011, 12:06_________________________________________________dzisiaj zregenerowałem rozpylacz tak jak gość w tym linku, może jutro uda mi się złożyć piec i odpalić :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglbys zrobic fotki tej operacji oraz rozebranego pieca :wink4: przyda sie innym :)

fotki są ale wszystko wygląda tak samo jak w tym ruskim linku

oglądałeś go ???

W sumie tak ;) Jakby zrobil to by bylo po Polsku :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałbyś też to do pierwszego posta: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=173098.msg2055013#msg2055013

Byłoby mini kompendium w jednym temacie ;)

P.S. Idę zapisać adaptacje sterownika tego piecyka. Bądźcie gotowi na pytania :naughty::lol1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeżeli spod tego białego wyciekało paliwo a z końcówki dyszy nie to czy rozpylacz jest całkowicie uszkodzony czy wystarczy przetkać rurkę z dyszą i będzie działał normalnie?

Jeżeli z tego białego Ci wycieka paliwo to masz rozpylacz do wyrzucenia (miałem tak samo i webasto dymiło i często nie odpalało). Niestety nigdzie go nie dostaniesz, no chyba, że używany. W serwisie volvo możesz kupićcałe wnętrze do tego webasta w o wiele atrakcyjniejszej cenie niż w audi. A cóż o tym już pisałem wcześniej (na początku roku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...