Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wykaz usterek ogrzewania postojowego - Fabrycznego Webasto


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka jest standardowa wartość w kanale 087 dla nowszych piecyków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest standardowa wartość w kanale 087 dla nowszych piecyków?

Ja mam zablokowany ten kanał :confused4: Trzeba pytać w ASO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest standardowa wartość w kanale 087 dla nowszych piecyków?

Ja mam zablokowany ten kanał :confused4: Trzeba pytać w ASO :)

Oj tam, oj tam :decayed:

Login "22222" i już odblokowany.

Sprawdzisz? Proszę ....[br]Dopisany: 08 Styczeń 2012, 14:43_________________________________________________

VAG-COM Version: Release 704.1

Address 18: Aux. Heat

Control Module Part Number: 8E0 909 509 J

Component and/or Version: Standheizung Diesel 0416

Software Coding: 00011

Work Shop Code: WSC 00000

1 Fault Found:

01409 - Repeated Flame-Out

35-00 - -

Opis z błędów pierwszej strony czytałem. Co znaczy "35-00"?

Przykład informacji w tekście :wink4: najpierw podane jest miejsce błędu, w drugiej linijce rodzaj błędu, jeśli jest to jakiś sporadyczny błąd to pojawi się dodatkowo trzecia linijka. W przypadku gdy rodzaj i miejsce występowania błędu jest nieznane, podane zostaną tylko liczby.

dsc0044up.th.jpg

"-I say we take off and nuke the entire site from orbit

-It's the only way to be sure"

Aliens - "I say we take off and nuke the entire site from orbit"

:decayed:

=====

Kolejny pacjent:

Wednesday,11,January,2012,19:26:17:59303

VAG-COM Version: Release 704.1

Address 18: Aux. Heat

Control Module Part Number: 8E0 265 105 A

Component and/or Version: Standheizung Diesel 0110

Software Coding: 00011

Work Shop Code: WSC 63351

1 Fault Found:

01406 - No Flame

35-00 - -

Zasys i wydech drożny. Wydech drożny jak **** :naughty:

Pompa dozująca właśnie kupiona, ilość paliwa w trybie testowym w normie (36-37 ml), mierzone po odpięciu wężyka przy piecyku.

**** wie w jakim stanie rozpylacz i wirniczek.

Czyli co, trzeba wytargać wkład? :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy cos pomogą moze jeszcze Nastawy Podstawowe w Adaptacjach kanal 08 :mysli: Trzeba sprawdzic jakie sa tam wartosci zapisane .

Znaczy się nie przenosimy się do wątku o problemach z piecykami i pompujemy ten temat?

Na czas pomiaru ilości paliwa było "250", wczoraj w trakcie zwykłej pracy było "0". Jaki to ma związek z faktem, że nie ma płomienia?

Szukamy przyczyny to i to trzeba sprawdzić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz, co masz na myśli pisząc o 'Nastawach podstawowych' (04), 'Adaptacjach' (08) i kanale '08'?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś ma numer świecy i cene ? Pozdro

Od 1 euro na ebay: http://www.ebay.de/itm/Gluhkerze-Audi-8E-A4-Avant-2-5-TDI-Standheizung-Ardic-912-/180790018017?pt=DE_Autoteile&fits=Make%3AAudi&hash=item2a17ecbfe1

Ardic 3730104 Beru Ireland 0 102 174 304 12V

8E0 963 115

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Andyn, 1 Euro to pewnie zjechana aż miło :mysli:

Bardziej chodziło mi o info, że na ebay są. I o symbole świecy, które są w opisie tej aukcji

Jaki dokładnie numer błędu? Bo "no-flame" to niekoniecznie świeca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u mnie jeszcze obstawiam aku, jak po zresetowaniu webasto uruchomię je na odpalonym silniku to na pewno, bo coś mi się wydaje że na vag widziałem kątem oka napięcie oscylujące w granicach 11.... :disgust:

01406 - No Flame

35-00 - -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u mnie jeszcze obstawiam aku, jak po zresetowaniu webasto uruchomię je na odpalonym silniku to na pewno, bo coś mi się wydaje że na vag widziałem kątem oka napięcie oscylujące w granicach 11.... :disgust:

01406 - No Flame

35-00 - -

Masz prostownik? Odpal piecyk z podłączonym prostownikiem (chyba wytrzyma :decayed:) - wyeliminujesz w ten sposób akumulator jako przyczynę problemów.

Jaką masz wartość wpisaną w 1 kanale adaptacji sterownika piecyka?: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=163320.msg1882722#msg1882722

Słaby akumulator to błąd "01408"

[br]Dopisany: 13 Styczeń 2012, 17:53_________________________________________________

====

Zanim wydasz choć złotówkę na nową świecę weź w łapę miernik i sprawdź czy rzeczywiście świeca jest spalona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u mnie jeszcze obstawiam aku, jak po zresetowaniu webasto uruchomię je na odpalonym silniku to na pewno, bo coś mi się wydaje że na vag widziałem kątem oka napięcie oscylujące w granicach 11.... :disgust:

01406 - No Flame

35-00 - -

A jak reste Webasto zrobic ? Moze u mnie cos sie w sterowniku przywiesilo po wymianie pompki i 3 rozbiorkach pieca ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz wyłaczyć wtykę od sterownika na jakiś czas moze sie wtedy zresetowć . Masz zapisany ten błąd wielokrotnie w pamięci , jak będzie ze 3 razy to wtedy nie odpalisz webasta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz wyłaczyć wtykę od sterownika na jakiś czas moze sie wtedy zresetowć . Masz zapisany ten błąd wielokrotnie w pamięci , jak będzie ze 3 razy to wtedy nie odpalisz webasta .

Albo wyciągnąć bezpiecznik.

Nie było mnie wczoraj przy tym rezaniu ale zakładam, że błędy VAGiem były kasowane :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz wyłaczyć wtykę od sterownika na jakiś czas moze sie wtedy zresetowć . Masz zapisany ten błąd wielokrotnie w pamięci , jak będzie ze 3 razy to wtedy nie odpalisz webasta .

Albo wyciągnąć bezpiecznik.

Nie było mnie wczoraj przy tym rezaniu ale zakładam, że błędy VAGiem były kasowane :mysli:

błąd kasowałem Vagiem.

Podmiana świecy dzisiaj nic nie dała. pompka dozuje paliwo ale piecyk nie odpala i nie wchodzi na obroty. Pojęcia nie mam czemu - wcześniej wszystko hulało. Złożony jest w 100% poprawnie tyle że zalany paliwem i może od tego ? silniczek tez mokry był ( po drugiej rozbiórce ) ....

no nic - chyba pozostaje mi wywalenie tego z auta i wsadzenie nowego pieca lub zamknięcie tematu..zima i tak się kończy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaś a dlaczego nie osuszyłeś przed złorzeniem ? Przynajmniej z Twojej wypowiedzi tak zrozumiałem ? Może jakiś czujnik nie pozwala odpalić pieca !?

przedmuchałem sprężonym powietrzem ale wiesz jak to z ON .. raczej tzreba by to wypalić a aby to zrobić musiałbym to całkiem z auta zdemontować i wypiąć puche z układu chłodzenia.. nie było aż tyle czasu.

piecyk nie ma takiej kontroli, jedyne czujniki to - płomień i temp. cieczy.. pozatym wew. jest silniczek z kostką i świeca na obudowie.

Czemu nie działa na 3 rozpylaczach ?????????? NIE MAM JUŻ POJĘCIA

jutro sprawdzę jeszcze błędy i zrobie test elementów ... choć to gówno da ale przynajmniej będę spokojniejszy :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aydaho nie poddawaj sie :wink4: Sprawdz jeszcze wszystkie przewody paliwowe bo rzeczywiscie masz teraz mętlik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...