Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wykaz usterek ogrzewania postojowego - Fabrycznego Webasto


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, na kleju do gwintów jaki zastosowałem napisane jest że aby to rozkręcić ponownie trzeba podgrzać powyżej 150*C. Ja odkręcałem u siebie śrubę na zimnie i niestety się ukręciła :facepalm: Mam nadzieję że nowy silniczek będzie okej i w końcu wszystko zacznie śmigać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam i ja podepne sie do tematu.

Problem z webastem jast tego typu, ze strasznie zaczeło dymic. Oczywiscie błąd wywala NO FLAME. Wszystko było fajnie pięknie działało bez problemu. I jakis tydzien temu Webasto odpaliłem na postoju działało normalnie i sie wylączyło. Jak odpaliłem znów to już z dymem. Oczywiście rozebrałem cały piec i wszystko jest ok, brak nagaru, rdzy jak nówka. Świeca podmieniona i dalej to samo. Możliwe, że sterownik poszedł w piz.... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kanały sprawdzałem. Do paliwa dolałem srodka czyszczacego wtryski ale juz lalem nie raz i wszystko bylo ok.

A jest moze ktos z Wrocławia lub okolic i moze sprawdzic moje dwie świece ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupowałem ostatnio dwie części w volvo do webasta 912D i pomyślałem, może komuś się przydadzą numery tych części:

1. Dysza: nr 3731100 cena 360 zł

dysza.jpg

2. Rozpylacz: nr 3731014 cena 183 zł

rozpylacz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupowałem ostatnio dwie części w volvo do webasta 912D i pomyślałem, może komuś się przydadzą numery tych części:

1. Dysza: nr 3731100 cena 360 zł

http://s23.postimg.org/hc56evqpz/dysza.jpg

2. Rozpylacz: nr 3731014 cena 183 zł

http://s23.postimg.org/5lr8xhxxj/rozpylacz.jpg

Dziekx :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie działa webasto a błędy mam takie:

1415 - Pompa V55 przerwa lub zwarcie do plusa

1415 - Pompa V55 zwarcie do masy

nr sterownika 8E0265105A,

Czy można do tego webasta dokupić pilota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie działa webasto a błędy mam takie:

1415 - Pompa V55 przerwa lub zwarcie do plusa

1415 - Pompa V55 zwarcie do masy

nr sterownika 8E0265105A,

Czy można do tego webasta dokupić pilota?

Dodatkowa pompka wody zdechla lub skonczyly sie szczotki w niej.

Mialem to samo i u mnie wymiana pompki przyniosla efekt. Mozesz rowniez zregenerowac swoja pompke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie działa webasto a błędy mam takie:

1415 - Pompa V55 przerwa lub zwarcie do plusa

1415 - Pompa V55 zwarcie do masy

nr sterownika 8E0265105A,

Czy można do tego webasta dokupić pilota?

Dodatkowa pompka wody zdechla lub skonczyly sie szczotki w niej.

Mialem to samo i u mnie wymiana pompki przyniosla efekt. Mozesz rowniez zregenerowac swoja pompke.

ok. jakaś z allegro podejdzie?

A jak ze sterowaniem z pilota, można dokupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z webastem, niedawno działało a teraz wywala kod:

01410 - Heater Over-Temp

30-00 - Open or Short to Plus

Wyczytałem że oznacza to przegrzanie webasta, jednak po skasowaniu tego błedu pojawia się on ponownie po uruchomieniu webasta, jednak "uruchomienie" to zadziałanie tylko wentylatora, nawet nie dochodzi do zapłonu, nie słychać pykania pompki paliwa. Webasto (tylko wentylator) się po około 30 sekundach wyłącza. I zostawia ten błąd. Czyli pojawia się on w chwili gdy webasto jest zimne. Nie ma mowy o tym aby się coś przegrzewało, wcześniej jak pamiętam zdarzało się że odpalało podobnie i wyłączało się, ponowna próba jednak kończyła się sukcesem. Teraz permanentnie włącza się tylko wentylator i nie dochodzi do zapłonu.

Czyżby padł obwód czujnika termicznego G18 ? A może bezpiecznik termiczny S24 ? Jak interpretować zapis: obwód przerwany albo zwarty do plusa ? Ile tam kabli idzie ? Czy ten czujnik jest jakimś przełącznikiem czy może elementem zmieniającym rezystancję płynnie w zależności od temperatury ?

Czy ma ktoś może starą wiązkę z tymi czujnikami ?

---------- Post dopisany 29-11-2013 at 22:53 ---------- Poprzedni post napisany 23-11-2013 at 18:30 ----------

Problem rozwiązany, padł bezpiecznik termiczny S24 - miał permanentne rozwarcie czyli zgłaszał do sterownika że webasto ma temperature powyżej normy.

Wymieniłem ten bezpiecznik i wszystko działa jak talala.

Szkoda że dobranie się do tego dynksa zajeło mi cały dzień.... musiałem zdjąć zderzak i intercooler. Przejee....ane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Taki mam problem z webastem, padnięta jest pompka obiegu, błąd 1415 - Pompa V55 przerwa lub zwarcie do plusa, czy mimo tego błedu webasto po zapaleniu silnika bedzie się załaczać? U mnie poniżej pewnej temp na zewnątrz się załącza i bardzo dymi, czasem nawet kilka razy podczas jazdy potrafi mocno kopcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Wyczyściłem moje ogrzewanie i teraz po zamontowaniu go odpaliło kilka razy i od pewnego momentu ciągle brak płomienia. gdy zmierzyłem napięcie między przewodem do świecy a minusem akumulatora to miernik pokazał 7.5 V. Czy przyczyną może być taka wartość napięcia?

Pomóżcie bo codziennie o 5,00 rano marznę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze by było jak by nam Grześ potwierdził jakie powinno być napięcie na świece, bo albo ona, albo sterownik wariuje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i u mnie było wszystko OK a wywala teraz błąd o braku płomienia. mój piecyk jeszcze rozbierany nie był :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,u mnie też jest komunikat No Flame -brak płomienia ,chyba dobrze piszę a w jaki sposób sprawdzić czy wogóle pompka podaje paliwo, gdzie jest serownik od webasto chcę odłączyc na chwilę do restartu może to pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja mam nie typową prośbę :

czy ktoś był w stanie użyczyć mi na sprawdzenie sterownika webasto bo u mnie coś się z pilota nie chce działać tzn raz działa raz nie, sprawdziłem okablowanie wszystko jest OK zamieniałem się na odbiorniki z pilotem i to samo teraz został tylko sterownik piecyka

wiadomo nie ma nic za darmo odwdzięczę się :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...