Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wykaz usterek ogrzewania postojowego - Fabrycznego Webasto


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Przy samym webascie, pompka pompuje nie mierzylem ile ale dziala napewno. Wczesniej nigdy nie bylo problemow z webastem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co wydechem ma leciec ropa ? Mozna jakos sprawdzic czy ropa przechodzi przez rozpylacz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakies 4 razy, swieca grzeje do czerwonisci ale wyglada tak jakby nie dochodzilo paliwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem przypadkiem znalazłem rozpylacz jakby ktoś potrzebował: http://allegro.pl/ardic-nordic-webasto-volvo-audi-wtrysk-paliwa-i5765135152.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje webasto przez przypadek odpalilo, niestety podejrzewam ze uszczkodzil sie rozpylacz przez jakies zabrudzenie ktore dostalo sie przez pekniety przewod. Po odpaleniu masakrycznie dymi na niebiesko, dymi do tego stopnia ze boje sie aby cos sie nie zapalilo wiec nie pozwolilem mu sie nawet wypalic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypalac sie takze moze pozostala ropa w piecu i dlatego tak dymi. ja bym dwa razy go wypalil.

moze byc jeszcze rak ze uszkodzona jest membranka i polowa paliwa daje na rozpylacz a polowa ucieka po podajniku. bez rozebrania pieca nie sprawdzisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ktoś ma jakiś pomysł na poniższy błąd? Każdorazowo gdy chce włączyć piec to wywala tylko ten błąd

4e6b69a3c71bbf4f2363f6ddb01a3986.jpg

Wysłane z mojego XT1068 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


:hi:

01490 czujnik płomienia , niewiarygodny sygnał , przerwa zwarcie z potencjałem plus , zwarcie z masą - przy usterce ogrzewanie postojowe nie uruchomi się. Ogrzewanie postojowe może zostać ponownie uruchomione dopiero wówczas, gdy nie będzie już usterki.
Czujnik płomienia to fototranzystor, gdy tylko jasność płomienia zadziała na czujnik płomienia , przełącza się on. Stan przełączenia czujnika płomienia wyświetlany jest w bloku wartości mierzonych komputera sterującego ogrzewania dodatkowego.

- usterka w przewodzie łączącym biegnącym od komputera sterującego ogrzewania dodatkowego do czujnika płomienia
- zabrudzony lub uszkodzony czujnik płomienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znajduje się ten czujnik?

Wysłane z mojego XT1068 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znajduje się ten czujnik?

w pierwszym poście masz cały opis :)

SPRAWDZANIE , WYMONTOWANIE i ZAMONTOWANIE CZUJNIKA PŁOMIENIA (G64)

– Wymontować ogrzewanie postojowe

– Wymontować górną część obudowy z prowadnicą zasysanego powietrza

– Podważyć ostrożnie czujnik płomienia A np. za pomocą wkrętaka z zamocowania w zespole palnika ogrzewania postojowego.

Czujnik płomienia jest częścią składową wiązki przewodów i obecnie nie może być wymieniany oddzielnie.

Czujnik fotoelektryczny (fototranzystor) A w czujniku płomienia można sprawdzić tak jak opisano w Elektrycznym sprawdzaniu podzespołów ogrzewania postojowego

eśli czujnik fotoelektryczny A czujnika płomienia lub otwór B (prowadzący do komory spalania) jest zabrudzony, należy je wyczyścić. Jeżeli z powodu usterki w innym podzespole, w komorze spalania ogrzewania postojowego znajduje się większa ilość nagaru (np. sadza, osady z koksu lub popiół z powodu usterki w zasilaniu powietrzem spalania lub układzie wydechowym), wymontować ogrzewanie postojowe, rozmontować je i wyczyścić komorę spalania.

czujnikplomienia.png

czujnikplomienia1.png

WYMONTOWANIE I ZAMONTOWANIE (WYMIANA)

– Wymontować ogrzewanie postojowe

– Wymontować górną część obudowy z prowadnicą zasysanego powietrza

– Podważyć ostrożnie czujnik płomienia A np. za pomocą wkrętaka z zamocowania w zespole palnika ogrzewania postojowego.

– Podważyć złącze wtykowe prowadzące do dmuchawy powietrza spalania D z zamocowania i rozłączyć je.

– Rozłączyć różne złącza wtykowe i wymontować z ogrzewania postojowego podłączone do wiązki przewodów podzespoły

Przed zamontowaniem czujnika płomienia sprawdzić, czy czujnik fotoelektryczny A i otwór B(do komory spalania) nie są zabrudzone i w razie potrzeby wyczyścić. Jeżeli z powodu usterki w innym podzespole, w komorze spalania ogrzewania postojowego znajduje się większa ilość nagaru (np. sadza, osady z koksu lub popiół z powodu usterki w zasilaniu powietrzem spalania lub w układzie wydechowym), rozmontować ogrzewanie postojowe i wyczyścić komorę spalania.

Podczas zamontowania czujnika płomienia zwrócić uwagę na prawidłowe ułożenie wiązki przewodów B, nie może ona dotykać koła wentylatora dmuchawy powietrza spalania C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
podłącze się do tematu bo myślę że to ma trochę związek z ogrzewaniem postojowym,ale zacznę od początku w grudniu wyładowała mi się bateria w aucie i przy okazji zepsuły mi się zegary.Podładowałem baterie i wszystko wróciło do normy.W lutym znowu wysiadła mi bateria :facepalm: wiec kupiłem nową,niestety w tamtym tygodniu ta nowa bateria też się wyładowała :cry: po wielu poszukiwaniach doszedłem do tego że mój Audi nie zostaje uśpiony po zamknięciu,a przyczyną tego jest ogrzewanie postojowe ,po wyjęciu bezpiecznika z ogrzewania usypia jak dziecko i ma 0,001mA .Najgorsze jest to że wszystko działa wyłącza się i załącza ,żadnych błędów w VCDS,
jedyne błędy co mam to w Navi I Radio 16352 i 00466 ale te mam już 6 lat jak kupiłem Auto.
i jeden w Klimie 01317 ale ten podobno nie jest ważny bo bardzo często występuje a po wykasowaniu i tak nie usypia Auta
Dodam jeszcze że obie baterie są w porządku , wyczytałem już pół netu ale niestety nic nie znalazłem.Ogrzewanie postojowe jest oginalne Arctic 4,7kw .Może ktoś się z czymś takim już spotkał ?Za jakąkolwiek wskazówkę bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam fabryczne Webasto w 1.8t i w poprzednią zime załaczało sie webasto ale chodziło z pare minut po czym wyłaczało sie i tak w kółko vcds pokazał jeden bład:

01406 - No flame

35 --10 Intermittent

mówie dobra po wakacjach zrobie i przez pół roku nie odpalałem webasta

Dzisiaj chciałem sprawdzic, a tu zonk wogole nie złacza i błedy wywala takie:

2 Faults Found:
01415 - Recirculating Pump (V55)
30-00 - Open or Short to Plus
01415 - Recirculating Pump (V55)
29-00 - Short to Ground
Od czego zacząć ??
Od pompki obiegu V55 ?? A co z tym "no flame" swieca do wymiany ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jest ktos w stanie powiedziec jaka potrzebuje swiece do webasto w a4 b7 06r 3.0tdi asb? Moge ew. zczytac model z vcds...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jest ktos w stanie powiedziec jaka potrzebuje swiece do webasto w a4 b7 06r 3.0tdi asb?

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/106226-montaz-i-dzialanie-webasto-diesel-19-20-tdi-all-b6b7/

ORI swieca do webasta Ardic 3730104 Beru Ireland 0 102 174 304 12V 8E0 963 115

Moge ew. zczytac model z vcds...

dawaj.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jest ktos w stanie powiedziec jaka potrzebuje swiece do webasto w a4 b7 06r 3.0tdi asb?

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/106226-montaz-i-dzialanie-webasto-diesel-19-20-tdi-all-b6b7/

ORI swieca do webasta Ardic 3730104 Beru Ireland 0 102 174 304 12V 8E0 963 115

Moge ew. zczytac model z vcds...

dawaj.... :D

Mam:

20161020_1005402.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...