Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wykaz usterek ogrzewania postojowego - Fabrycznego Webasto


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Pikuś sprawdził mi wyposażenie i mam sterownik pilota

Auxiliary heating 9M9 Parking heater with radio remote control

więc teraz poszukiwania pilota

jakbyście wiedzieli o kimś kto ma do sprzedania albo o jakiejś aukcji to proszę dajcie znać :good::hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pikuś sprawdził mi wyposażenie i mam sterownik pilota

Auxiliary heating 9M9 Parking heater with radio remote control

więc teraz poszukiwania pilota

jakbyście wiedzieli o kimś kto ma do sprzedania albo o jakiejś aukcji to proszę dajcie znać :good::hi:

na allegro sa - tylko bez klapki .... były

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pikuś sprawdził mi wyposażenie i mam sterownik pilota

Auxiliary heating 9M9 Parking heater with radio remote control

więc teraz poszukiwania pilota

jakbyście wiedzieli o kimś kto ma do sprzedania albo o jakiejś aukcji to proszę dajcie znać :good::hi:

na allegro sa - tylko bez klapki .... były

http://allegro.pl/pilot-audi-a4-8e0-eberspacher-sterownie-radiowe-i2069444524.html (jedną sztukę kupił user z tego forum, działa)

Albo ebay - tylko ten kurs euro .... :sick3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karwa - nigdzie nie ma tych pieprzonych sterowników do zdalnego ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw jak wpływa używanie podgrzewania na żywotność silnika, bo chyba to spora różnica dla silnika odpalać przy np. 20 st. mrozie :)

Olej w silniku szybciej osiąga temperaturę roboczą, piecyk ogrzewania postojowego ogrzewa płyn znajdujący się w płaszczu wodnym bloku silnika.

Choć pewnie 'cold-start' jest podobny. Prawie cały olej masz w niepodgrzewanej misce.

karwa - nigdzie nie ma tych pieprzonych sterowników do zdalnego ;(

Trzeba było brać ten za 49 ojro :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć pewnie 'cold-start' jest podobny. Prawie cały olej masz w niepodgrzewanej misce.

Z tym olejem to masz racje, chociaż olej też się trochę zagrzeje, bo cały blok się grzeje, a miska jest aluminiowa. W golfie 3 miałem dodatkowa plastikową nakładkę, więc taka by się tu przydała : )

Dotykałem parę razy nawet kolektor ssący i był ciepły, więc ciepło dość prędko się rozchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karwa - nigdzie nie ma tych pieprzonych sterowników do zdalnego ;(

Trzeba było brać ten za 49 ojro :confused4:

to mi naprawdę pomogło :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw jak wpływa używanie podgrzewania na żywotność silnika, bo chyba to spora różnica dla silnika odpalać przy np. 20 st. mrozie :)

Olej w silniku szybciej osiąga temperaturę roboczą, piecyk ogrzewania postojowego ogrzewa płyn znajdujący się w płaszczu wodnym bloku silnika.

Choć pewnie 'cold-start' jest podobny. Prawie cały olej masz w niepodgrzewanej misce.

Oj nie, mylisz się. Start po webasto chodzącym minimum 30min, a po prostu start kostką lodu w -20 to nie ma mowy o żadnym cold-start. Bez webasto to silnik chyba sam nie wiem co się z nim dzieje przy próbach startu, aż ledwie łapie...mnie osobiście szkoda było przy próbach i wolałem na kilka razy odpalać. Natomiast po webasto zapalam jak by jeździł z 10 min, czyli ciepłym. Zresztą jak dłużej webasto działa czyli około 40min. to nawet widzę jak wskazówka temp. płynu lekko idzie do góry. Także Panowie różnica jest ogromna. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj przyszedł mi pilot :>

i wszystko się zakodowało pięknie, czyli Pikuś dobrze rozkodował mi vin :good:

tylko pojawił się nowy problem :angry: od 3 dni rano przy mrozach -20 nie może odpalić webasto, włącza się pompa wody i dmuchawa ale niesłychać pompy paliwa, niema cykania i dopiero po dwóch trzech próbach odpalenia pojawia się cykanie pompy paliwa i odpala normalnie,

na vag'u błedy to tylko 1406 brak płomienia

czy możliwe że kiepskie paliwo i parafina albo woda w paliwie "zakleja" wnętrze pompy paliwa że tłoczek nie może się poruszać i dopiero po kilku próbach daje radę ???

dodam że przed wczoraj nie odpaliłem silnika (zapalał i gasł po sekundzie)i dopiero ogrzanie suszarką filtra paliwa pomogło i odpaliłem a dwa dni wcześniej zalałem pełny zbiornik ON VERVA orlen :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze to wina paliwa :( zobacz fotke i porownanie . W przewodach ich przekroj jest bardzo mały wystarczy ze gdzies wytrąci sie kawałeczek parafiny i wszystko zatyka . A VERVA :mysli: jest przereklamowana .

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam że przed wczoraj nie odpaliłem silnika (zapalał i gasł po sekundzie)i dopiero ogrzanie suszarką filtra paliwa pomogło i odpaliłem a dwa dni wcześniej zalałem pełny zbiornik ON VERVA orlen :wallbash:

brat zalał do nowego Rangera cały zbiornik Vervy w piatek - w sobote rano odpalił .. przejechał 2 km i silnik zgasł ... Assistans dopiero uruchomił jak nawalili nafty i jakieś uszlachetniacza

ORLEN Verva to ZŁO :naughty: [br]Dopisany: 07 Luty 2012, 06:48_________________________________________________

image.jpg

a możesz to nieco objaśnić ? bo niewiem co to niby za test kolorów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki jest kolor ropy w zalezności od Stacji :)

acha ... więc ktory kolor najlepszy ? :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki jest kolor ropy w zalezności od Stacji :)

acha ... więc ktory kolor najlepszy ? :wink4:

Najbardziej klarowny czyli ten biały ( Staoil ) :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam problem z uruchomieniem webasto przy cieniutkim paliwie, ale ja właśnie aktualnie mam golda i na zero dymku i problemów z odpaleniem... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam problem z uruchomieniem webasto przy cieniutkim paliwie, ale ja właśnie aktualnie mam golda i na zero dymku i problemów z odpaleniem... :)

Gold może i tak ale zwykły ON na statoilu nie polecam, 2 lata temu w firmie zamarzły nam 3 samochody (fakt że 2 ciężarówki i autobus) i odtąd lejemy depresator a jak duży mróz to właśnie golda bo akurat mamy karty statoila :kwasny: Co ciekawe osobówki na tym samym paliwie raczej nie mają problemów i to bez żadnych dodatków (Toyota Yaris). Na orlenie też nie tankuje bo nie dość że drogo to kiedyś po zalaniu Fabii 1,9 TDI auto osłabło o 30 KM,dolanie innego paliwa i jak ręką odjął. Poza tym omijam Carrefour.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajoma ma b7 2.5 bdg z webasto.

Chce sie pozbyc calego kompletu ogrzewania postojowego.

Jaka relna cena za te graty??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, może z częścią tych postów przenieśmy się do tematu o rezaniu webasto.

Bo z usterkami posty te mimo dużej dozy dobrej woli nie mają nic wspólnego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...