Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Montaż grzałki cieczy?


marcinusss

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej zbędna rzecz montaż takiej grzałki,takie cos to raczej do diesla,a benzyna V6 szybko lapia temperaturę,chyba ze cos nie tak z termostatem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja mam zamontowaną taką grzałke w bloku silnika, jest to grzałka szwedzkiej firmy DEFA, bardzo pomaga przy rozruchu, ale mój to diesel a w benzynie to raczej zbędna rzecz. trzeba by ze dwie godziny wcześniej podłaczyć samochód . grzałka pobiera 600WATT . więc policz czy ci sie to opłaca. Gdyby nie to że była już zamontowana u niemca to ja bym tego nie montował, bo nawet diesel zapala dobrze w zimie, a co dopiero benzyna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ABC myślę że nie ma sensu tego zakładać, ten silnik na upartego na postoju można rozgrzać a po 2 kilometrach jazdy już strzałka temperatury wstaje :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi kiedyś grzałka uratowała tyłek, tzn. zostawiłem samochód na dwa tygodnie na parkingu lotniskowym gdzie dzień w dzień było ponad -25C, (środkowa norwegia), podczas gdy walczyłem z zamkami żeby drzwi otworzyć silnik się już grzał podłączony do 220v :kox:, po takim postoju olej wygląda pewnie jak gęsty karmel ;), no ale to było tylko raz więc myśle że jest to zbędne nawet w dieslu. (Ps. chyba każda wersja skandynawska była wyposażona w takie webasto ale rzadko kto tego już używa nawet w krainie północy :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...