Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Mapa gazu


predki74

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem chwilę Magic III u siebie i nie polecam. Przy tym silniczku sprawdza się tak sobie. Duże spadki, słaba reakcja na gaz. Sprzedałem go i u kolegi pojeździł raptem 2 miesiące i poszedł z niego gaz w układ chłodzenia. Tragedia.

Wtryski MJ są OK, mówimy oczywiście o tanim rozwiązaniu. Nie kupuj na listwie, kup pojedyncze. Mieszczą się przy głowicy na wężykach 5 cm. Ja mam dysze 2,5 i jest OK. Warunek - spadki nie większe niż 0,2 bar. To auto musi mieć dobry reduktor, bo czasy wtrysków przy WOT są długie. Inaczej będzie zapętlało.

moze trafiles na jakis feler... dlatego spadki... co do wody owszem dlatego mowie zeby patrzyl na serie wyprodukowana po 15.10.2010...

sam na magicu jezdze i obrabia mi elegancko ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też słyszałem, że te nowe są już lepsze i dali jakieś inne uszczelki. Ale osobiście zraziłem się do tych reduktorów, uważam, że producent najpierw powinien zrobić porządne testy i dopiero wypuszczać wyrób na rynek. A oni testują na nas. Te reduktory miały już kilka poprawek. Tak naprawdę, to nie wiadomo, co jeszcze wyjdzie. Wielką zaletą tego wyrobu jest jednak cena.

prędki74, ja osobiście po kilku wymianach różnych reduktorów pozostałem przy Scorpionie ST. Mimo kilku jego wad uważam, że najlepiej sprawuje się w tym silniku. Jak masz trochę więcej gotówki i planujesz pojeździć tym autem to weź sobie Scorpiona GT. Będziesz na pewno zadowolony i reduktory są sprawdzone. Nie ma takich niespodzianek jak w Magic III. Ale wyjdzie Ci o 100 zł. drożej. Termicznie i ciśnieniowo będzie torpeda. Do tego nawet wtryski MJ dadzą radę, dobra regulacja i zapominasz o instalacji LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pływa dalej, ale przy dobrej elektronice nie ma to znaczenia. Różnice są tylko w momencie nagrzewania się reduktora. Później już jest OK. U mnie nie ma też różnic między pełnym i pustym zbiornikiem. Z tego co zauważyłem, optymalne ciśnienie to 1,2 - 1,4 bara. Wtedy reduktor jest najbardziej stabilny. Oczywiście ma to wpływ na dobór wtryskiwaczy, bo nie wszystkie mogą pracować na takim ciśnieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też słyszałem, że te nowe są już lepsze i dali jakieś inne uszczelki. Ale osobiście zraziłem się do tych reduktorów, uważam, że producent najpierw powinien zrobić porządne testy i dopiero wypuszczać wyrób na rynek. A oni testują na nas. Te reduktory miały już kilka poprawek. Tak naprawdę, to nie wiadomo, co jeszcze wyjdzie. Wielką zaletą tego wyrobu jest jednak cena.

bez przesady.. Polska nie dostala magica na testy... w drugim aucie mam jeszcze reduktor z pierwszych parti przed modyfikacja podcisnienia... z reduktorem nic sie nie dzieje...

najwiecej szkody zrobili ludzie ktorzy zaczeli kupowac magicIII jaki magic jety.. JAK NAJTANIEJ! dziwne aukcje internetowe dziwne sklepy itp tid... i poprostu dostawali chlam... potem poszlo na wszelkie fora internetowe jakie to czeskie produkty sa zle.... a wcale tak nie jest...

znam przypadek gdzie magicjety wytrzymaly 100 000km na L-ce czyli dochodza do tego motogodziny na placu... wtryskiwacze jezdza dalej.... taki przebieg jest dla wtryskiwaczy z nizszej polki nielada wyczynem...

co do wszelakich scorpionow... mam zle doswiadczenia.. trafilo sie kilka sztuk ktore MEGA spadki cisnienia mialy przy dodadniu gazu bez obciazenia!! a co dopiero mowic o jezdzie.... ale podobno ludzie chwala... ja tego raczej juz nigdy nie zaloze...

ale to troche jednak zlazi na OT

wiec tak jak pisalem wczesniej polecam magic III wyprodukowanego po 15.10.2010 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, czytam Twój post i zastanawiam się na jego treścią. Jaki wpływ na jakoś Magic III ma jego cena zakupu. Czyżby istniały różne wersje Magika w różnych sklepach. Wydaje mi się, że to ten sam towar, a ceny zakupu są raczej podobne na poziomie 160 zł. Jeśli jest inaczej, to zakup tego reduktora stwarza wielkie ryzyko. Ja kupiłem w znanej hurtowni z Białegostoku za 160 zł. i puścił gaz w układ chłodzenia. Może pech, ale nie odosobniony. Jeśli autem jeździ ktoś, kto nie patrzy na wskaźnik temperatury, skutki tego mogą być bardzo poważne. Ale z drugiej strony faktycznie wiele osób ma ten reduktor i nic złego się nie dzieje. Loteria.

Co do wtrysków MJ też są złe opinie. Ja osobiście jednak jestem z nich zadowolony i uważam, że za te pieniądze nic lepszego nie kupi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, czytam Twój post i zastanawiam się na jego treścią. Jaki wpływ na jakoś Magic III ma jego cena zakupu. Czyżby istniały różne wersje Magika w różnych sklepach. Wydaje mi się, że to ten sam towar, a ceny zakupu są raczej podobne na poziomie 160 zł. Jeśli jest inaczej, to zakup tego reduktora stwarza wielkie ryzyko. Ja kupiłem w znanej hurtowni z Białegostoku za 160 zł. i puścił gaz w układ chłodzenia. Może pech, ale nie odosobniony. Jeśli autem jeździ ktoś, kto nie patrzy na wskaźnik temperatury, skutki tego mogą być bardzo poważne. Ale z drugiej strony faktycznie wiele osób ma ten reduktor i nic złego się nie dzieje. Loteria.

Co do wtrysków MJ też są złe opinie. Ja osobiście jednak jestem z nich zadowolony i uważam, że za te pieniądze nic lepszego nie kupi się.

bo widzisz... zyjemy w Polsce gdzie jakby nie patrzec duzo ludzi kombinuje...

co ma jakosc do ceny... a no ma... sa sprzedawcy ktorzy sprzedaja chaupniczo(raczej w Polsce) regenerowane produkty z czech.. zarowno reduktory jak i wtryskiwacze... jako funkiel nowki... jak wiadomo na aukcjach tego pelno... zwykly uzytkownik ktory nigdy nowego produktu nie wiedzial moze sie nie zorientowac ze ktos sprzedal mu poprostu bubel...

co do puszczana gazu w wode faktycznie problem duzy... hl propan przyznal sie do bledu podobno go naprawil... czas zobaczy jak sie beda zachowywac nowe reduktory z nowej parti. jednak z doswiadczania wiem ze problem puszczania gazu w wode i tak stosunkowo rzadko wystepowal.... co nie zmienia faktu ze wystepowal/wystepuje i uwage na to trzeba zwrocic!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...