Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Zerwana plastikowa opaska przy tylnej belce


cayenne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dziś na spocie kolega zauważył,że wisi coś pod moją :a4fan:. Okazało się ,że pękła ta plastikowa opaska. Wisiała ona na tylnej belce. Patrząc pod inne :a4fan: opaską tą spleciona jest belka i cieńszy drążek. Do czego tak naprawdę służy ta opaska i jaką spełnia ona funkcję.Bo przecież po cośona tam jest... Czy ktoś miał podobny przypadek i czy dostanie czegoś takiego poza ASO jest kłopotliwe.O co prosić w sklepie?

Za wszystkie odp.serdeczne dzięki

7aca06fa71509ab4m.jpg

b0831dd3ce18b90cm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

A tak sobie pomyślałem zamiast kupować oryginalną opaskę to nie można zastosować opaski do przewodów elektrycznych, tylko oczywiście w odpowiedni rozmiarze. Nie wiem czy spełni do końca stawiane jej wymagania, ale na pewno będzie tańsza niż ten oryginał kupiony w serwisie. No chyba że musi być oryginalna no to nie zostaje ci nic innego jak kupić nową.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos mi tu smierdzi niedorobka Audi, cos przy projektowaniu zrabali i to bylo rozwiazanie, ale moge sie mylic, wie ktos po co to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W książce piszą tak "zadaniem jest zmniejszenie pochylania nadwozia na zakręcie i poprawie stateczności auta podczas jazdy" ale jest tak napisane że nie wiadomo o co chodzi czy o tą spinkę co Ci pękła czy o cały stabilizator ( ta cieńsza rurka ). A nie zauważyłeś różnicy na zakrętach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tutaj chyba chodzi raczej o ten drążek.Wątpię żeby taki kawałek plastiku był odpowiedzialny za przechyły na zakrętach :chytry: Już tak myślę,może to jest od tego,żeby belka nie upadłą przy wymianie amorów,choć pewnie to nie od tego. Nic innego mi do głowy nie przychodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też bardzie obstawiam eliminację drgań czy coś takiego.

Co do opaski to elektryczna na długo sie nie zda bo nie jest tak elestyczna, w zimnie twardnieje i łatwo można ją zerwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec tak dziś wymieniałem m. in. filtr paliwa w swojej niuni i zauważyłem ze tez mam ta opaskę zerwana. i już wiem po co ona jest. przed belka jest taki pręt tak jakby trzymający belkę i ta opaska jest (albo w naszym przypadku była) po to by ten pręt nie wchodził w rezonans...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...