Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BRE] Bierze olej


Narvik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym porównać jak to wygląda u innych urzytkowników?. Posiadam od dwóch miesięcy nowy z salonu Audi A4 S line z motorem 2,0 tdi 140 kucy. Przejechałem 12tyś km i już trzy razy dolewałem olej w sumie 1,5 litra(Mobil 1 ESP Formula 5W30, taki zalecił mi serwis). W serwisie mówią , że to normalne przy tych silnikach, a pozatym nowe silniki potrafią brać olej zanim się dotrą. Poprzedno jeździłem VW 1,9 TDI - zero dolewek między wymianami i trochę mnie dziwi, że nowy samochód z przebiegiem pare tysięcy bierze olej. Czy możecie wypowiedzieć się jak to wygląda w waszych przypadkach. Czy po pierwszej wymianie silnik przestanie brać. Pozdrawiam.

Edit by Baskecior: pamiętaj o poprawnym nazywaniu tematów. Nie zakładaj dwóch identycznych tematów. Zdublowany temat zamknąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się, jeśli dolałeś 1.5 litra przy tak niewielkim przebiegu (12.000 km), to po około 50.000 km nie będzie brał nic lub pół miarki czyli 0.5 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, ze ASO Audi zalecają Castrola - przeważnie tak jest, a tutaj widzę polecają Mobila :)

Ale z tą dolewką to trochę sporo. Ale może rzeczywiście musisz odjeździć swoje.

Tylko nie zalewaj go nigdy olejem typu Long Life :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tą dolewką to trochę sporo. Ale może rzeczywiście musisz odjeździć swoje.

nie ma w tym nic dziwnego ... to sa uroki posiadanai nowego TDI ... :naughty:

pozniej wzmozona konsumpcja oleju powinna ustapic ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...