-
[B7 BRE] Chip do auta ?
Ten motor nie ma FAPa Większe problemy robią 2.0 TDI poprzeczne i w A6 (już kiedyś o tym pisałem - za duży i za ciężki samochód na ten motorek - puchnie chłodnica oleju, pękają bloki, ogólne niedomagania zamęczonego motoru). Po 60kkm nadal bierze olej a z bagnetu nie da sie korzystać normalnie. Po takim przebiegu nic z silnikiem się nie dzieje. Z tego co słyszałem w serwisie to 170km motor jest bardziej zawodny.
-
[B7 3.0TDi] Problem z odpalaniem
Z tego co pamiętam to tylko przez pierwszy rok można wydłużyć gwarancję (a raczej wykupić ubezpieczenie od usterek). Ja za 5 lat płaciłem 7k chyba więc mocno się opłaca. Może w 3.0 da się poźniej...
-
[B7 BRE] Silnik 2,0 TDI/140 km - ogólne opinie.
Z tego co mi mówili w serwisie Audi (i co sam widziałem): 2.0 TDI w A6 to pomyłka - przy mnie chłopaki wyciągali taki z pękniętym blokiem po parunastu kkm, chłodnice oleju padają Wersja od paska też miała problemy (ogólnie poprzeczne coś nie tak miały). W A4 w miarę ok - trzeba się liczyć, że co 120-180kkm turbo i dwumas do wymiany i to wszystko. Lubi łyknąć oleju. Bagnet jes mocno nie czytelny - też informacja z warsztatu - najlepiej do sprawdzenia spuścić olej - kilka razy wyczyścić bagnet i wtedy po zalaniu 2-3 razy odczyt jest w miarę czytelny. Ostatnio zmieniali soft w silnikach. Pozdrawiam
-
[B7 BRE] Bierze olej
Litr - półtora na 15kkm, teraz zmiana na motula spec do pompek 5W40 i ubytków brak. Podobno tak mają. Jeżeli nie masz oleju w zbiorniczku wyrównawcym to powinno być ok (ponoć chłodnice oleju siadają, a i blok potrafi pęknąć - ale to w A6). Pozdrawaim
-
[B7 BRE] Akcja serwisowa 26D9
Zmienia jedynkę - silnik mocniej ciągnie do ok 2k obr, a potem jakby odpuszczenie gazu (takie wrażenie jak nie deptać). No i jakby twardziej pracuje na jałowym - pewnie cała różnica to przymknięcie egra na jałowym, tak jak napisał Pre. Jeszcze do aktualnośi akcji - poprzednim razem (w lipcu) jeszcze akcji nie było, teraz dopiero jest dostępna. Przy przeglądach jest obowiązkowa (albo utrata gwarancji).
-
[B7 BRE] Akcja serwisowa 26D9
Mi zrobili przy okazji przeglądu, za free, oczywiście trzeba podpisać papiery, że nie ma chipa. Soft ciągną bespośrednio z niemiec, całość trwa jakieś 40 min :/. Wszystko w ASO.
-
[B7 BRE] Akcja serwisowa 26D9
Witam, Słyszał ktoś coś o akcji serwisowej 26D9? (Zmiana softu w BRE). W serwisie mówią, że nie wiedzą z czym jest związana . Jedyne co zauważyłem to jakby zwiększony ogranicznik momentu na 1wszym biegu, ale może to być tylko złudzenie. Pozdrawiam.
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Ktoś z VAGiem potrzebny na mokotowie (a3 1.9). Znalazł by się ktoś chętny? Autko staneło na drodze immo miga :/ pilne
-
[B6 AVB] Zużycie oleju
Marni producenci - np. audi . Wcześniej mi brał ok 1L na 15kkm, teraz jakby przestał. Spotkałem się z twierdzeniem, że jak nowoczesny silnik nie bierze oleju to jest zepsuty...
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Macie jakieś plany na sobotę? O której trzeba przyjechać?
-
[B5 AEB] Pytanko o kolektor wydechowy i takie tam :)
http://www.grand-am.com/ARCHIVE/grandamcup/img/tif/Porsche993turbo.pdf autko z tą turbinką K16/24 Trzeba by nie sprawdzić czy to nie rzeźba jakaś cięższa
-
[B7] bluetooth + concert?
I o to chodziło. Dzięki wielkie. Pozdrawiam
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Nie zamkneli Was? Szkoda
-
[B7] bluetooth + concert?
znalazłem coś takiego: http://public.fotki.com/Avanteix/audi/my_avant/goodies/nav/bluetooth/ http://www.audiworld.com/tech/elec141.shtml nie wiecie czy to działa z concertemII?
-
[B7] bluetooth + concert?
Ale niefabryczne radio ma wygląd porażka, nie lubię jak mi coś miga, mruga i śmiga. Nawet badziewne C5 ma to w standardzie :/.
frontside
Pasjonat - Nowicjusz
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta