Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni forumowicze co to może być

Komputer nie chce się włączyć tzn monitor nie reaguje

wszystkie podzespoły sprawdzone

karta graficzna sprawna, pamięć sprawna bo tylko jest jedna, procek sprawny, zasilacz sprawny nawet bios resetowałem zworką i baterie wyciągałem i nadal nie chce wstać karta chodzi na innym kompie pamięć też jak przełoże pamięć z innego kompa sprawnego to też nie wstaje . Po włączeniu kompa wiatraczek na procesorze pracuje czyli płyta dostaje napięcie ale po włączeniu jest dzwięk bi.....bi.bi. czyli dzwięk pojedyńczy i zaraz dwa, według sygnałów i opisu na necie wychodzi że błąd pamięci rozszeżonej czy coś takiego. Co to może być czy płyta walneła płyta firmy GIGABYTE GA-K8NF-9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm zrób przekładkę na inną płytę. Masz taką możliwość ?

Zobacz jeszcze z inną kartą graficzną na tej płycie. Odkurzałeś może kompa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm zrób przekładkę na inną płytę. Masz taką możliwość ?

Zobacz jeszcze z inną kartą graficzną na tej płycie. Odkurzałeś może kompa ?

Próbowałem wkładałem bo mam dwa kompy w domu i ze sprawnego przekładałem pamięć karte zasilacz i nic też nie chce wstać a tamte rzeczy sprawne bo po przełożeniu do innego kompa chodzi i pamięć też wykrywa może coś sie z Biosem zpiprzyło ale nawet po zresetowaniu nie chce wstać sa jakię kombinacje klawiszy czy coś takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi komp normalnie śmiga po przekładce gratów ? odpala się monitor ?

Zerknij w padniętym na płytę i kondensatory czy nie spuchnięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi komp normalnie śmiga po przekładce gratów ? odpala się monitor ?

Zerknij w padniętym na płytę i kondensatory czy nie spuchnięte.

właśnie wszystko sprawdziłem kondensatory wydają się ok dziś spróbuje może jakąś inną pamięć podmienić o innych parametrach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpal go bez ramu i zobacz czy tak samo sygnalizuje. Potem bez grafiki ale z ramem.

Jak zmieni rodzaj sygnalizowania to będziemy wiedzieli co go boli :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy gdyby bateria na płycie była bardzo słaba to czy komp powinien się włączyć bo niby włącza się wentylator coś dyskiem zamieli itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak odpali się ale wyskoczy komunikat. z tego co pamiętam F6 pomija się to i odpala się system

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpal go bez ramu i zobacz czy tak samo sygnalizuje. Potem bez grafiki ale z ramem.

Jak zmieni rodzaj sygnalizowania to będziemy wiedzieli co go boli :good:

Po odpięciu ramu jest długi sygnał i co kilka sekund bi..............bi............bi.........

czyli błąd pamięci gdy włoże pamięć i wiciągne grafike to jest taki sygnał jak w pierwszym poście czyli jeden sygnał i dwa krótkie czyli błąd pamięci jakiejś tam Ale karte graficzną wkładałem z innego kompa sprawnego i też nie działa

[br]Dopisany: 13 Grudzień 2010, 10:46_________________________________________________czyli chyba płyta walneła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta jest na agp czy pci ?

czyżby gniazdo grafiki ?hmmmm wyciągnij kartę wyczyść może kurz siedzi. Miałem tak kiedyś jak wentyl zmieniałem na grafie.

Zobacz jeszcze na grafie czy nie szyna grafy jest ok.

Jak wszystko ok to gniazdo na płycie czyli płyta do wywalenia. Podaj mi model płyty głównej.

Na 100 % to nie ram a coś z grafą.

http://z1.przeklej.pl/prze2807/efb2da75000a5f244af5afa9/bledy-biosu-sygnalizacja-dzwiekowa-pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karta jest na PCI

ale ciężko jest kupić płytę nową na socket 939 na PCI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poodpinaj wszystko co jest zbędne czyli ma zostac podłaczony tylko płyta, procek, pamięć i grafika. Często się coś takiego dzieje jak pada jakas karta rozszerzeń. Ja obstawiam problem z kontrolerem dysku choć mogę się mylić. Posprawdzaj wszystkie wtyczki. W takich sytuacjach wyciąga się wszystko by wyeliminować zbędne podzespoły. Gdy z minimum hardware'u ruszy to wtedy dokładasz pojedynczo kolejne i będzie wiadomo co. A jak masz sprawdzone karte, pamięć i nie wstanie to niestety płyta i niema co dalej wróżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 długi & 2 krótkie - Problem z kartą grafiki (CGA). Zazwyczaj jest to spowodowane jednym z dwóch poniższych przypadków: 1) błąd w obrębie BIOS-ROM - suma kontrolna jest nieprawidłowa. 2) nieprawidłowe zamontowanie karty w slocie. Należy wyciągnąć i jeszcze raz zamontować kartę, pamietając o wkręceniu śrubki zabezpieczającej przed wysunięciem, a w konsekwencji tego nawet i wypadnięciem

a na necie znalazłem też że jest to też pamięć tylko teraz w robocie jestem a tu mi google nie chodzi [br]Dopisany: 13 Grudzień 2010, 10:57_________________________________________________

też ją patrzyłem tylko trzeba by wymienić wiatrak bo jest na inne mocowania :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też ją patrzyłem tylko trzeba by wymienić wiatrak bo jest na inne mocowania :decayed:

No to już nie powinno stanowić problemu :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poodpinaj wszystko co jest zbędne czyli ma zostac podłaczony tylko płyta, procek, pamięć i grafika. Często się coś takiego dzieje jak pada jakas karta rozszerzeń. Ja obstawiam problem z kontrolerem dysku choć mogę się mylić. Posprawdzaj wszystkie wtyczki. W takich sytuacjach wyciąga się wszystko by wyeliminować zbędne podzespoły. Gdy z minimum hardware'u ruszy to wtedy dokładasz pojedynczo kolejne i będzie wiadomo co. A jak masz sprawdzone karte, pamięć i nie wstanie to niestety płyta i niema co dalej wróżyć.

wszystko było odpięte tylko został procek pamięć i karta grafiki jak będe w domu to posprawdzam jeszcze dokładnie może by tak spróbować baterie na płycie na nową ale chyba nie ma sensu skoro płyta dostaje napięcie i coś tam się dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateria takich głupot nie zrobi. Najwyżej będa się resetować ustawienia biosu i zegarek. Ewidentnie jest problem elektryczny czyli którys podzespół albo płyta szwankuje. Tak jak kolega wczesniej podpowiadał powyjmuj wszystko co się da i pozakładaj jeszcze raz bo może faktycznie być zakurzone. A dla pewności jeszcze weź i przemyj sloty spirytusem salicylowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozkładałem już z 10 razy zobacze jeszcze ten slot karty może coś wpadło i tak się dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam mycie spirytusem salicylowym :polew: Zostają osady po nim i dopiero potem może być problem z kontaktem :shocked:

Do mycia użyj czystego spirytusu, specjalnego środka do mycia styków (ale nie typu WD-40, bo on zostawia tłuste powierzchnie - myje i smaruje :naughty:) albo czystej wódki w ostateczności :cool1:

Powodzenia :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj z tym spirytusem salicylowym. W życiu nie spotkałem się z żadnymi osadami i zawsze go używam bo dobrze schodzi syf i w mgnieniu oka wyparowuje. W życiu nie miałem najmniejszych problemów po czyszczeniu. Ale dla jasności robi się to najlepiej patyczkami kosmetycznymi a nie leje hurtowe ilości :polew: :polew:

Co do pozostałych środków wymienionych przez Tomiego się tez zgadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...