Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Czy termostat może się sam naprawić ?


Doman13

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam podobny problem...

W moim przypadku temperatura na wskaźniku jest ok.75-80st. nagrzewa się chyba szybko bo po ok.3-5km mam już pow.60st ale do 90 nie dochodzi... :(

czy to może być wina termostatu? ;(

dodam że nie mam dolnej osłony silnika i skrzyni czy to też ma wpływ na temp.silnika?

Podobnie miałem na koniec zeszłej zimy - pierw grzał się tylko do 80 kilku stopni i po kilku tygodniach nie był w stanie osiągnąć 80 i odrazu wymienilem i teraz bite 90.

Dolna osłona w dieslu ma kilka finkcji - aerodynamika wygłuszenie i osłona przed brudem pendem powietrza (zimnego) dodatkowo jak niefortunnie gdzien będziesz manewrował pierw usłyszysz osłonę a nie że uszkodziłeś mise olejową (co skutecznie może unieruchomić auto). Polecam szukanie używki może być z passata (ja taką kupiłem latem z rocznika 2002).

Wymieniłem termostat i teraz jest super... :dance: nagrzewa się szybko i temperaturka trzyma na 90st. nie dostałem oryginału :audi: ale jest to jakiś do VW Golfa :embarrassed:

no ale jest dobrze i to się liczy :a4fan:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Dawno nie byłem. Miałem niby problem z termostatem. Wymieniłem go, ale po 5000 km problem się powtórzył. Mój mechanik mówi, że trzeba wymienić termostat, a ja na to, aby sprawdził w komputerze. I okazało się, że padnięty jest czujnik. Wymieniłem i na razie jest ok. :hi: :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem u tego sprzedawcy, orginalny i działa

http://www.allegro.pl/item462060303_termostat_audi_seat_skoda_octavia_volkswagen_org.html

będziesz jeszcze potrzebował oring uszczelniający do niego 4 zł w ASO i 2 butelki 1,5 litra koncentratu G12+ też kupisz u tego sprzedawcy u mnie jeszcze walnięty był czujnik temperatury http://www.allegro.pl/item456684518_czujnik_temperatury_skoda_octavia_vw_golf_iv_audi.html

Możesz też kupic te rzeczy w ASO bo nie jest dużo drożej Termostat 80 zł+ oring 4zł, czujnik też 82 zł+ oring 4zł i butelka koncentratu 1,5 litra 42 zł.Wymiana opisana w dziale "warsztat" lub 30 zł u mechanika. Jak te rzeczy wymienisz to z temperaturą będziesz miał spokój na długi czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzieki za pomoc z klimatroniciem. Mam jeszcze pytanie dot. wymiany termostatu w silniku 2.5 TDI. Czy to prawda, ze nie ma innej opcji tylko do wymiany trzeba demontowac przod razem z chlodnica i rozrzadem? W serwisie powiedzieli mi, ze to caly dzien roboty aby wymienic glupi termostat. A czy czujnik temp. latwiej wymienic? Moze to on szwankuje i lepiej od tego zaczac.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dziś zmiana termostatu i jak ręką odjął trzyma sztywno temp. 90. :)

Sprawdź wskazania zegarów ze wskazaniami klimatyzacji i VAGiem

Wtedy będziesz miał pewność, że wszystko jest OK

[br]Dopisany: 16 Grudzień 2008, 20:57_________________________________________________

na allegro taki Wahler ze znaczkiem audi jest za 50 zł.

Właśnie się zastanawiam czy to oryginały bo można to kupić za niecałe 30 PLN - http://www.allegro.pl/item505272553_termostat_wahler_audi_a4_1_9tdi.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...