Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Znosi na prawą stronę


Luka3s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie, kilka dni temu byłem u kumpla za miastem wymienić opony na zimówki tzn. całe koła... wracająć poczułem że znosi mnie coś na prawą stronę, wcześniej na letnich nie było nic takiego, wydaje mi się że koła dobrze założyliśmy tak jak być powinny, tylna opona ma leciutkiego guzka, czy to moze mieć wpływ na to że mnie znosi ? Może za słabe ciśnienie w ogumieniu z jednej strony? Dodam że niedługo po tym padł mi przegub lewy na amen, czy to on mógłbyć przyczyną? Czy poprostu odwrotnie założyliśmy koło któreś .. ?

Sorry jeżeli temat umieściłem nie tu gdzie potrzeba, jakby co to prosze o przeniesienie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak opony nie nowe a jak piszesz że z tyłu "masz" guzka to pewnie używki to pewnie ich wina. Przełóż na chwilę na przedniej osi z jednej strony na drugą nawet jak masz kierunkowe to tylko na chwilę i zobacz czy ci będzie ściągał w drugą stronę. Jak tak to wiadomo a jak nie to szukasz wtedy w zawieszeniu itp.

Aha zacznij tak jak pisałeś sam od sprawdzenia ciśnień w kołach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak opony nie nowe a jak piszesz że z tyłu "masz" guzka to pewnie używki to pewnie ich wina. Przełóż na chwilę na przedniej osi z jednej strony na drugą nawet jak masz kierunkowe to tylko na chwilę i zobacz czy ci będzie ściągał w drugą stronę. Jak tak to wiadomo a jak nie to szukasz wtedy w zawieszeniu itp.

Aha zacznij tak jak pisałeś sam od sprawdzenia ciśnień w kołach

Opony używki jasna sprawa, guz jest z tyłu na prawej oponie z boku, ale taki minimalny prawie że nie zauważalny. Zrobię przegub, podjadę to wyrównam ciśnienie w oponach bo na pewno nie jest takie samo. Myśle że nic z zawieszenia ze względu na to iż na letnich oponkach wszystko grało jak należy nic nie ściągało itp. Po zmianie opon wyraźnie zacząłem to odczuwać, podjade do mechanika z przegubem to niechzmieni odrazu koła i sprawdzi może, pod blokiem za bardzo nie mam jak się rozstawić tym bardziej że auto stoi teraz jedną stroną na krawężniku ze względu na to że było holowane bo przegub mi pierdyknął w mieście na środku ulicy. W każdym bądź razie przed świętami muszę się uporać z tymi usterkami bo na święta koniecznie jest potrzebne sprawne auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. nie wiem wojciu, może być i tak. zobaczymy co powie mechanik i tak będę i tak więc niech coś tam poradzi odrazu :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na letnich było luzik, nic nie znosiło i była gitara, poczułbym skoro na zimówkach nagle poczułem że znosi to i na letnich bym poczuł.

Jestem niemal pewny, że to właśnie po zmianie kół na zimowe. [br]Dopisany: 14 Grudzień 2010, 17:06_________________________________________________chyba że one niepowyważane :blink::mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na c**j te zimówki, na letnich było bezproblemów :kox: [br]Dopisany: 14 Grudzień 2010, 17:13_________________________________________________Dobra przed świętami to zrobię póki co muszę polatać troche z bucisza, pokolei się zajme wszystkim i luz, jeszcze termostat mnie czeka po drodze. Jak zrobię to dam znać. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.sprawdź ciśnienie

2. poprzekładaj i zobacz czy ściąga na inna strone

3. wyważ (jak to nie pomoże)

4.wymiana opon (tej felernej )

a zbieżność odpada skoro na letnich było ok ja bym szukał winy w oponach :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oponka ma guz to na 99% jest przyczyną, lub jak często lubią być używki w pięknym stanie "ścięte" i dlatego też może być powodowane ściąganie samochodu na jakąś stronę. bądź poprostu ciśnienie i wyważanie ..ale 1 i 2 opcja najbardziej prawdopodobna :):audi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...