Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL] 1,8t 20v Kolektor dolotowy 2-komorowy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Czy ktoś się orientuje w kolektorach dolotowych dwu komorowych do wzdłużnych 20vt r4?

Ma ktoś taki kolektor założony u siebie? Gdzie coś takiego wyrwać?

Wszystkie jakie znalazłem niestety pasują do poprzecznych....

Poniżej fotki z kolektorów do poprzecznych.

35942570.th.jpg

81016583.th.jpg

Byłbym wdzięczny za jakieś wskazówki.

Pozdr Krzysiek

Opublikowano

Wydaje mi się że kolektor pochodzi z firmy podanej poniżej w linku więc możesz do nich napisać. A tak poza tym to pierwszy raz widzę taki kolektor i sam jestem ciekaw jakie są efekty po montażu.

http://www.handcraftedracing.com/index.html

Opublikowano

Ten kolektor to jakiś rarytas, bo jeszcze takiego do 1.8T nie widziałem. To coś w stylu sportowego kolektora dwu komorowego w słynnym Audi Quattro.

Można sobie taki kolektor pospawać z Alu, jeśli ma się nieco pojęcia co i jak. Czego się wogóle spodziewasz po wymianie na taki kolektor.

Opublikowano

Bardzo ciekawy przedmiot ;) mam chrapkę :cool1:

Opublikowano

Za wielką wodą takie kolektory widziałem po 500$ ( innego producenta )

Opublikowano

Takie kolektory jako pierwsza na świecie wprowadziła swedzka firma dahlback racing:

http://www.dahlbackracing.se/english/main.asp

797r.jpg

Niestety cena kosmos bo koło 800 euro ale podobno daje 20Ps. Mamy taki jeden nowy egzemplarz na sprzedaż ale nie było okazji aby go przetestować a do tfsi nie pasuje:)

Opublikowano

Takie kolektory jako pierwsza na świecie wprowadziła swedzka firma dahlback racing:

http://www.dahlbackracing.se/english/main.asp

797r.jpg

Chyba do 1.8T , to tak :wink4:

Opublikowano

Zeby jeszcze ten kolektor był na szerokim kanale... :/

Opublikowano
  • Autor

Zeby jeszcze ten kolektor był na szerokim kanale... :/

Wowo ale one są na szerokim kanale, zanim zamówisz musisz im podać kod silnika, wtedy robią dokładną obróbkę pod daną uszczelkę, tak bynajmniej pisze na jednej aukcji(ebay.de)

Tylko, że wszystkie są do poprzecznych...czyżby zapomnieli o nas :confused4:

Takie kolektory były już lata temu, więc żaden tam wynalazek.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Tylko z "normalnego" kolektora nie da rady wybrać tyle materiału, by stał się kolektorem na dużym kanale. Różnica jest zbyt duża, musi to być zatem osobny odlew.

Opublikowano

Jak ja bym planował zmienić kolektor to nie bawiłbym się w coś takiego tylko bym pospawał porządny dwu komorowy kolektor z większymi kanałami, ale to już zależy od zdolności manualnych każdego, no i jeszcze trzeba to zrobić zgodnie ze wszelkimi prawami przepływu. Dać pospawać jakiejś firmie taki kolektor to duży wydatek. IMO nie opłaca się w takie coś bawić dla jakiejś małej turbiny, dlatego bym go nie zmieniał. Przerost formy nad treścią. To już lepiej zmienić turbo na większe będzie lepszy efekt.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.