Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Czy radio 4x50W mosfet pociągnie głośniki 16cm POWERBASS


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Długo szukałem jakiś konkretów ale bez efektów dlatego pytam, bo być może któryś z was ma tak podłączone. Chciałbym zmienić nagłośnienie w Audi A4 Avant B5. No i tak zastanawiam się nad zestawem (jest na allegro)POWERBASS 2x16cm, 2x tweter no i 2x zwrotnica. Mam radio PIONEERa o mocy 4x50 na mosfet. No i teraz pytanie czy to radio da sobie radę z tymi głośnikami czy też może będzie konieczny wzmacniacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srednio :gwizdanie: grać będą grały ale nie pokażą swoich możliwości :gwizdanie:

radio ma 4x27w na kanał w rms jak dobrze pamietam, a głośnik ma 75w zapewne jak myśle o tych samych co chcesz z pb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki kolego czyli musiałbym poszukać czegoś słabszego jak rozumiem bo prawdę mówiąc nie uśmiecha mi się jeszcze zakup wzmacniacza.

nie koniecznie, no ale jak z góry zakładasz że wzmacniacza nie bedzie to w sumie pewna moc tego głośnika nie bedzie nigdy wykorzystana i po pierwszym odsłuchu mozesz nie być zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego powiedz mi jaki musiałby to być wzmacniacz(jakiej mocy) jeżeli już miałby być zakupiony. Tak przy okazji jak uważasz jakie głośniki byłyby odpowiednie pod radio?[br]Dopisany: 19 Grudzień 2010, 21:14_________________________________________________Poszukałem czegoś słabszego od POWERBASSa. Co o tym sądzisz?

http://allegro.pl/alpine-sxe-1750s-dealer-ekspresowa-wysylka-kurier-i1369123258.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod radio Helix DB.

Ale samą poprawę grania zacznij od wygłuszenia drzwi.

Ps. Setny raz już piszę to samo w ciągu tego miesiąca. Ludzie czy wy używacie opcji szukaj czy tylko zakładacie nowe wątki bo jest wygodniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w drugim samochodzie głośniki firmy PHONOCAR pod samym radiem Pioneer i do tego skrzynkę z głośnikiem 25cm zamkniętą. Gra to powiem bardzo dobrze a nie kosztuje majątku. Tak jak już koledzy wcześniej wspomnieli nie zapomnij o dobrym wygłuszeniu drzwi bo nawet najlepszy głośnik nic nie pokaże jeśli tego nie zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak koledzy piszą, do PB już przydałoby się wygłuszyć drzwi, co do wzmaka to u mnie PB ES-6C grały pod sonym XM6020 (stary klocek- nie mylić z aktualnym badziewiem sony) i dla mnie była to piękna kombinacja ;) co prawda ten sony ma "tylko" 60W na kanał ale masz tam prawdziwe waty które słychać czysto i dobrze. zagadaj do rysia, kiedyś wystawiał go na allegro. Ale na początek weź się za wygłuszenie, potem wzmak :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pb l-60 są 3 Ohmowe, wykorzystają 25% więcej z radia ale czy nie obciążą zbytnio końcówek mocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie generalnie jaki głośnik nadaje się pod radio do ilu WAT, oczywiście mocy realnej czyli RMS. Czy mając radio 4X50w Pioneer mogę podłączyć głośniki 70W RMS?

Możesz podłączyć nawet 100 rms tylko to będzie brzęczeć a nie grać.

Że się tak zapytam co Ty kombinujesz?? Chłopaki już Ci podali jakie głośniki nadają się a jakie nie pod radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś w Mondeo Mk1 założone w drzwiach głośniki 5X7 Boschmana 70W RMS no i muszę przyznać, że grało dość przyzwoicie mimo tego, iż nie miałem wygłuszonych drzwi. To że jeśli podłącze zbyt mocny głośnik pod radio to akurat wiem jak on będzie grał. Sądziłem po prostu, że któryś z was ma podłączone jakieś konkretne głośniki 16cm w A4 pod samym radiem z wygłuszonymi drzwiami i gra to dość ładnie. Jeśli kolego Kamilu nie masz nic ciekawego do powiedzenia w tej sprawie to po prostu się nie wypowiadaj, a swoje riposty typu użyj szukaj zachowaj dla siebie, nie pisałbym tego posta gdybym znalazłbym coś konkretnego. Widzę, że to forum zaczyna się upodabniać do forum forda wszyscy wszystkich pouczali, jak człowiek poprosi o pomoc to najczęstszą odpowiedzią było "użyj opcji szukaj" jakbym nie wiedział o istnieniu takiej opcji i wcześniej niczego nie szukał.

Jeśli moderator stwierdzi, iż temat nie prowadzi do niczego to nich zamknie temat lub sam napisz do maderatora Panie Kamilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...