Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Centralny nie otwiera z pilota


Obsession

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj pojawił się problem z centralnym. Gdy chcę otworzyć auto z pilota, po naciśnięciu kierunkowskazy migają prawidłowo i słychać pompkę centralnego, a samochód nie otwiera się :confused4: Z kluczyka otwiera się bez problemu i potem mogę normalnie zamknąć z pilota. W czym może być problem skoro zamyka a nie otwiera? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok 2-3 sekund :chytry:[br]Dopisany: 25 Grudzień 2010, 05:44_________________________________________________dziwne bo dziś wszystko wróciło do normy.. :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobnie i jak sie okazało trzeba było wymienić głupie bateryjki w pilocie. ja niestety nie zrobiłem tego za wczasu i tak sie stało że pomimo późniejszej wymiany było już za późno bo wszystko sie rozkodowało i ponowne zakodowanie nie przyniosło rezultatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko, że ja swoją bateryjkę wymieniałem w te wakacje. Też mi się wydaje, że to coś z przewodami ciśnieniowymi, ale to tylko gdybanie.. zobaczymy czy problem powróci :gwizdanie:[br]Dopisany: 01 Styczeń 2011, 13:53_________________________________________________No i problem powrócił... było dziś 3 na plusie. Przypomniało mi się, że wtedy też była odwilż.. może gdzieś jakaś woda blokuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obrazi :wink4: jest nas dwóch.. Dokładnie tak jak u mnie. Ja nie mam alarmu (mam tylko centralny z pilota) więc i tak nie piszczało, ale kierunkowskazy migają. Zamyka, a nie otweira :kwasny: M ma jakiś problem z zasysaniem powietrza? Ale gdy wymuszę otwarcie kluczykiem to bez problemu otwierają się wszystkie zamki. O co kaman? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiło się cieplej i znowu problem z centralnym. Dziś w pracy nie mogłem zamknąć nawet z kluczyka bo rygle się cofały. Zdejmowałem przewody pneumatyczne z pompki i normalnie pompuje powietrze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakis czas temu mialem identyczna sytuacje. tj w czasie powodzi... pompke zabralem do domu. rozebralem. poczyscilem wysuszylem i dziala dobrze tylko ze przy otwieraniu dluzej ja slychac niz kiedys ale dziala dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup strzykawkę i sprawdz szczelność przewodów - 1 jest tylko do drzwi kierowcy, a 2 (gróbszy) do pozostałych.

Jak puścisz strzykawką 100ml powietrze to powinna się trochę cofnąć, co pokaże, że ciśnienie trzyma, to samo z podciśnieniem zrób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam właśnie ten sam problem tylko z bagażnikiem. Auto się otwiera normalnie, lecz poajwia się problem przy odpalaniu. Klapa automatycznie się otwiera. Tak jakby woda się gdzieś pojawiła koło elektromagnesu[br]Dopisany: 10 Styczeń 2011, 21:55_________________________________________________Aaa i pompka u mnie też słychać że pracuje bez problemu. Lecz bagażnik nie zawsze chce się otworzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozebrałem swoją pompkę, przesuszyłem, złożyłem i tego dnia problemu już z nią nie było. Kolejnego dnia miała zagrania, a następnego (czyli dziś) znów żadnej reakcji na pilota. Dmuchałem przed chwilą w przewód ciśnieniowy z całych sił (zasysałem również) i jedynym siłownikiem który reaguje jest ten od wlewu paliwa :confused4: (klapy bagażnika nie jestem pewny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź kup strzykawkę, ja z taką wielką jeździłem z tydzień zanim dorwałem pompkę ze sprawnym kompresorem.

W moim przypadku nieszczelność układu doprowadziła do nadmiernego rozpędzania kompresorka, który jest zbudowany z grafitu i płytek grafitowych.

Spowodowało to szybsze jego zużycie przez co nie podawał odpowiedniego ciśnienia i przy otwieraniu czy zamykaniu auta pompka chodziła o wiele dłużej niż zwykle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś nie mogłem wyjść z samochodu bo rygle się zamknęły i przy ciągnięciu klamek nie dało się otworzyć drzwi. Musiałem otworzyć okno i kluczykiem na zewnątrz otworzyć :decayed: Czyli trzeba będzie się rozglądać za pompką..

Czy kupując trzeba spasować po numerze czy wszystkie z tego rocznika były takie same?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz spasować, ale sprawdz najpierw czy znowu nie ma mokro oraz czy układ masz szczelny :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...