Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wymiana łożyska przód


mech15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niedawno mechanior wymieniał mi przednie łożyska. Ściągnął stare, porównał z nowym i dzwoni do mnie że złe kupiłem:

Stare:

241220101890.jpg

Nowe:

241220101889.jpg

Może nie widać dokładnie, ale wewnętrzny pierścień jest dwurzędowy problem polega na tym, że w starym łożysku ten pierścień był podzielony w proporcji około 1:2, a w nowym 1:1, czyli dokładnie w połowie. Sprawę skonsultowałem w sklepie z częściami (łożysko SKF, dobrano poprawnie) i u innego mechanika - niepewnie twierdzili, że nie ma problemu z montażem, dopiero mechanik z ASO mnie przekonał. Łożysko już zamontowane, ale ciągle mam wątpliwości, więc pytam - czy wszystko będzie OK z tym łożyskiem?? :mysli:

I jeszcze foto z czopem z piasty:

241220101887.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez zmienialem to lozysko sam i wg mnie nie ma to zadnego znaczenia. nie ma sie czym przejmowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, już wszystko złożone i jeździ. Jak się coś wysypie to dam znać :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmmm tu własnie tkwi problem bo gdy jade na wprost lekko szumi skręce w lewo szum sie nasila a gdy w prawo jest cisza . Wymieniłem prawe bo tak mi dochwalili FAG na prasie zakładany wszystko pieknie

A szum jest nadal opony moge wykluczyć podmieniałem z innej A4 teraz pytanie co robić dalej???

Lewe wymienić czy coś innego szukac jeszcz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mech15 mam pytanie które łożysko z przodu wymieniałeś lewe czy prawe i jakie miałeś dokładnie objawy przed wymiana opisz mi bo borykam sie z wymianą wymieniłem i nadal wyje i niewiem o co kaman

hej

to ty pisałeś do mnie na gg? :mysli:

u mnie było takie rytmiczne dudnienie w szybkich zakrętach, wymieniłem łożyska z przodu po obu stronach, ale do tego doszły też jeszcze po 2 wahacze na stronę i teraz mam ciszę

gdzie robisz auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mech15 mam pytanie które łożysko z przodu wymieniałeś lewe czy prawe i jakie miałeś dokładnie objawy przed wymiana opisz mi bo borykam sie z wymianą wymieniłem i nadal wyje i niewiem o co kaman

może być tak, że wymienisz drugie i dalej będzie wyło - wtedy zmienisz opony i ..... będzie cisza :) miałem podobny przypadek, mechanik tez twierdził że łożysko - najpierw jedno, wyminił, szumi, no to dawaj drugie :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega pisał mi na gg że zmienił opony i nic się nie zmieniło, więc opony odpadają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli huczy przy skręcaniu w prawo to lewe i na odwrót. Powodem jest zewnętrzna bieżnia łożyska lub wewnętrzna wtedy jest odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie problem rozwiązany wymieniłem jeszcze lewe w rezultacie jedno i drugie mam nowe FAG.

Teoria ze w lewo wyje a w prawo cisza to prawe do wymiany nie jest prawdziwa!!!!!!!!!!!! Na to tak naprawde nie ma reguły!!!!!

Dałem się wprowadzić w błąd ale nauka kosztuje mam zmieniony komplet i nie zaszkodzi teraz jak makiem zasiał:)

Takze Grzegorz sory ale akurat nie masz racji i wiele osób na forum jakies na dziwne przekonanie co do tej kwesti

Przekonałem sie na własnej robocie pozdro :wink4:[br]Dopisany: 03 Luty 2011, 17:52_________________________________________________Mech15 dzięki Ci wielki za podpowiedzi pozdro w twoją strone :good: :>

owocna praca cieszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...