Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B6] moje a4 ciagle sie zmienia :)

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

jakiś "młot" za blisko zaparkował i otwierając drzwi zrobił mi pokazne wgniecenie

Takich kretynów to powinno się rozstrzelać :wallbash: zero poszanowania dla czyjejś własności :angry:

Opublikowano

Wrzuć zdjęcia wnętrza do pierwszego postu.

Ładna B6 i + za sedana :>

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

jakiś "młot" za blisko zaparkował i otwierając drzwi zrobił mi pokazne wgniecenie

Takich kretynów to powinno się rozstrzelać :wallbash: zero poszanowania dla czyjejś własności :angry:

a co ja mam powiedzieć, jak to zobaczyłem mało ch...ry nie dostałem, auto mam od 3 tyg. i już pierwszy wgniot :kwasny: jak bym dorwał łosia.....[br]Dopisany: 28 Grudzień 2010, 14:15_________________________________________________

Wrzuć zdjęcia wnętrza do pierwszego postu.

Ładna B6 i + za sedana :>

dzięki, twoja też się ładnie prezentuje, w pierwszym zamierzeniu brałem b5 pod uwagę, ale wpadło trochę więcej grosza trochę szukania i proszę co znalazłem :) [br]Dopisany: 28 Grudzień 2010, 14:18_________________________________________________witam w nowym roku, zycze wszystkim miliona kilometrow i bezawaryjnosci waszym maszynom :hi:

bylem w warsztacie i zrobilem maly przeglad mojego audiczka :)

wymienilem wszystkie filtry (w filtrze powietrza bylo wszystko chyba: pety, liscie, ziemia o lodzie nie wspomne dobre ma ssanie:)), olej i amortyzatory z tylu na kayaby (w oryginale byly monroe),

zrobilem juz 1500 km i nie wzial jak do tej pory grama oleju (5W30 taki byl wczesniej zalany i na taki i ja wymienilem), padla lewa zarowka pozycji z tego co zauwazylem to tam sa chyba 2 pozycje, jedna jakby obrysowka a druga polaczona ze stopem - i ta padla-musze ja wkoncu wymienic bo moze wnerwic to piszczenie...

co mnie jednak zmartwilo w czasie jazdy to fakt ze audiczka ma tendencje do "tanczenia", pytanie czym to jest uwarunkowane nowymi amorami, mniejszym obciazeniem czy pogodzie?! z pelnym obciazeniem (4 osoby i pelen bak i bagaznik przed wymiana amorow) szela jakby przyklejona do drogi, a teraz nieprzyjemnie buja, szwagier ma taka sama a4 i jego tez tanczy - czy to slabostka tego modelu??

Opublikowano

bylem w warsztacie i zrobilem maly przeglad mojego audiczka :)

wymienilem wszystkie filtry (w filtrze powietrza bylo wszystko chyba: pety, liscie, ziemia o lodzie nie wspomne dobre ma ssanie:)), olej i amortyzatory z tylu na kayaby (w oryginale byly monroe),

zrobilem juz 1500 km i nie wzial jak do tej pory grama oleju (5W30 taki byl wczesniej zalany i na taki i ja wymienilem), padla lewa zarowka pozycji z tego co zauwazylem to tam sa chyba 2 pozycje, jedna jakby obrysowka a druga polaczona ze stopem - i ta padla-musze ja wkoncu wymienic bo moze wnerwic to piszczenie...

co mnie jednak zmartwilo w czasie jazdy to fakt ze audiczka ma tendencje do "tanczenia", pytanie czym to jest uwarunkowane nowymi amorami, mniejszym obciazeniem czy pogodzie?! z pelnym obciazeniem (4 osoby i pelen bak i bagaznik przed wymiana amorow) szela jakby przyklejona do drogi, a teraz nieprzyjemnie buja, szwagier ma taka sama a4 i jego tez tanczy - czy to slabostka tego modelu??

Ciężko powiedzieć, nie powinna tak "tańczyć" a przyczyn może być też dużo, geometria, zbieżność, najlepiej sprawdź to na stacji diagnostycznej to będziesz miał pewność co się dzieje :)

Opublikowano

A CZY PO WYMIANIE AMORÓW ZROBIŁEŚ ZBIEŻNOŚĆ? JEŻELI ZMIENIAŁES OPONY TO TO TEŻ MOŻE BYĆ PRZYCZYNA ZWŁASZCZA JAK UŻYWKI KOPIŁEŚ. ALE JA OBSTAWIAM ZA ZBIEŻNOŚCIĄ.

Opublikowano
  • Autor

sam tego nie zmieniałem, byłem w warsztacie - u brata szwagra ma swój, a on też ma a4 (i mnie pytał czy u mnie też tak rzuca-a on nie wymieniał amorów,) jak moja więc nie sądzę by mi wała wyciął, do tej pory wszystko było z nim OK,

może dla pewności wybiorę się i jeszcze raz sprawdzę zbieżność albo wrzucę kilka krawężników do bagażnika :>

Opublikowano

No autko faktycznie ładne, oby silnik się dobrze sprawował. Co do bujania to chyba najlepiej będzie na stacje podjechać i zbieżność sprawdzić.

Opublikowano

z całym szacunkiem dla szwagra mechanika, ale wiem z doświadczenia ze żadnemu mechanikowi nie ufać. Swego czasu moim autem Fordem Escortem opiekował nie dobry kumpel mechanik. Zleciłem mu wymianę 4 amorków i wahaczy z przodu. Jak się potem okazało, żadnej zbieżności nie zrobił ale to pikuś z tym co zobaczyłem jak zajrzałem do niego w czasie naprawy bez zapowiedzi. Auto stało na jakiejś przedziwnej konstrukcji 1.5 m dan ziemią :shocked: Od tamtej pory auta naprawiam tylko w autoryzowanych serwisach. Bo możesz być pewny, że jak coś nie stanie z autem to nikt się nie przyzna.

Jeżeli przed wymianą amorków nie rzucało a teraz rzuca to jest pewniak.

pozdrawiam

Opublikowano

jakiś "młot" za blisko zaparkował i otwierając drzwi zrobił mi pokazne wgniecenie

Takich kretynów to powinno się rozstrzelać :wallbash: zero poszanowania dla czyjejś własności :angry:

a co ja mam powiedzieć, jak to zobaczyłem mało ch...ry nie dostałem, auto mam od 3 tyg. i już pierwszy wgniot :kwasny: jak bym dorwał łosia.....[br]Dopisany: 28 Grudzień 2010, 14:15_________________________________________________

Wrzuć zdjęcia wnętrza do pierwszego postu.

Ładna B6 i + za sedana :>

dzięki, twoja też się ładnie prezentuje, w pierwszym zamierzeniu brałem b5 pod uwagę, ale wpadło trochę więcej grosza trochę szukania i proszę co znalazłem :) [br]Dopisany: 28 Grudzień 2010, 14:18_________________________________________________witam w nowym roku, zycze wszystkim miliona kilometrow i bezawaryjnosci waszym maszynom :hi:

bylem w warsztacie i zrobilem maly przeglad mojego audiczka :)

wymienilem wszystkie filtry (w filtrze powietrza bylo wszystko chyba: pety, liscie, ziemia o lodzie nie wspomne dobre ma ssanie:)), olej i amortyzatory z tylu na kayaby (w oryginale byly monroe),

zrobilem juz 1500 km i nie wzial jak do tej pory grama oleju (5W30 taki byl wczesniej zalany i na taki i ja wymienilem), padla lewa zarowka pozycji z tego co zauwazylem to tam sa chyba 2 pozycje, jedna jakby obrysowka a druga polaczona ze stopem - i ta padla-musze ja wkoncu wymienic bo moze wnerwic to piszczenie...

co mnie jednak zmartwilo w czasie jazdy to fakt ze audiczka ma tendencje do "tanczenia", pytanie czym to jest uwarunkowane nowymi amorami, mniejszym obciazeniem czy pogodzie?! z pelnym obciazeniem (4 osoby i pelen bak i bagaznik przed wymiana amorow) szela jakby przyklejona do drogi, a teraz nieprzyjemnie buja, szwagier ma taka sama a4 i jego tez tanczy - czy to slabostka tego modelu??

z zarówka to minuta roboty :wink4: chyba wiesz jak się lampe wyjmuje nie? :naughty:

Opublikowano
  • Autor

"No autko faktycznie ładne, oby silnik się dobrze sprawował. Co do bujania to chyba najlepiej będzie na stacje podjechać i zbieżność sprawdzić"

mi też się podoba :> dlatego ją mam :>

z całym szacunkiem dla szwagra mechanika, ale wiem z doświadczenia ze żadnemu mechanikowi nie ufać. Swego czasu moim autem Fordem Escortem opiekował nie dobry kumpel mechanik. Zleciłem mu wymianę 4 amorków i wahaczy z przodu. Jak się potem okazało, żadnej zbieżności nie zrobił ale to pikuś z tym co zobaczyłem jak zajrzałem do niego w czasie naprawy bez zapowiedzi. Auto stało na jakiejś przedziwnej konstrukcji 1.5 m dan ziemią :shocked: Od tamtej pory auta naprawiam tylko w autoryzowanych serwisach. Bo możesz być pewny, że jak coś nie stanie z autem to nikt się nie przyzna.

Jeżeli przed wymianą amorków nie rzucało a teraz rzuca to jest pewniak.

pozdrawiam

dlatego też pojadę na stację i sprawdzę zbieżność - w dzisiejszych czasach można tylko na siebie liczyć

"z zarówka to minuta roboty wink4 chyba wiesz jak się lampe wyjmuje nie? naughty"

tak wiem jak to leci - już kiedyś próbowałem na a4 szwagra :) i to i owo pękło :kox: ale nic strasznego,

a u siebie jak z jajkiem się obchodziłem :> ciężko gołymi rękoma wyjąć lampę z uchwytu-polecam gumowe rękawiczki - prawie sama wyszła :)

planuję z przodu wymienić żarówki, to są chyba H7, bo te wydają mi się "nadwęglone" i żółte a ja bym wolał coś bielszego jak te gały :shocked::polew:

znalazłem na allegro coś takiego:

http://allegro.pl/zarowki-xenon-white-h7-100w-audi-alfa-romeo-bmw-i1402287060.html

co myślicie o nich?

Opublikowano

"No autko faktycznie ładne, oby silnik się dobrze sprawował. Co do bujania to chyba najlepiej będzie na stacje podjechać i zbieżność sprawdzić"

mi też się podoba :> dlatego ją mam :>

z całym szacunkiem dla szwagra mechanika, ale wiem z doświadczenia ze żadnemu mechanikowi nie ufać. Swego czasu moim autem Fordem Escortem opiekował nie dobry kumpel mechanik. Zleciłem mu wymianę 4 amorków i wahaczy z przodu. Jak się potem okazało, żadnej zbieżności nie zrobił ale to pikuś z tym co zobaczyłem jak zajrzałem do niego w czasie naprawy bez zapowiedzi. Auto stało na jakiejś przedziwnej konstrukcji 1.5 m dan ziemią :shocked: Od tamtej pory auta naprawiam tylko w autoryzowanych serwisach. Bo możesz być pewny, że jak coś nie stanie z autem to nikt się nie przyzna.

Jeżeli przed wymianą amorków nie rzucało a teraz rzuca to jest pewniak.

pozdrawiam

dlatego też pojadę na stację i sprawdzę zbieżność - w dzisiejszych czasach można tylko na siebie liczyć

"z zarówka to minuta roboty wink4 chyba wiesz jak się lampe wyjmuje nie? naughty"

tak wiem jak to leci - już kiedyś próbowałem na a4 szwagra :) i to i owo pękło :kox: ale nic strasznego,

a u siebie jak z jajkiem się obchodziłem :> ciężko gołymi rękoma wyjąć lampę z uchwytu-polecam gumowe rękawiczki - prawie sama wyszła :)

planuję z przodu wymienić żarówki, to są chyba H7, bo te wydają mi się "nadwęglone" i żółte a ja bym wolał coś bielszego jak te gały :shocked::polew:

znalazłem na allegro coś takiego:

http://allegro.pl/zarowki-xenon-white-h7-100w-audi-alfa-romeo-bmw-i1402287060.html

co myślicie o nich?

olej to :thumbdown:

http://allegro.pl/osram-night-breaker-plus-extra-lifetime-90-h7-i1377644384.html

Opublikowano
  • Autor

o coś takiego właśnie mi chodziło :good: dzięki

następna rzecz która chcę zrobić to podłączyć zmieniarkę "USB", w wyposażeniu nie było wogóle zmieniarki CD (którą i tak uważam za przeżytek - opa oszczędzał na wyposażeniu :)) znalazłem na allegro zmieniarkę ale są dwa rodzaje podłączenia 8-12 pin:

http://allegro.pl/zmieniarka-usb-sd-xcarlink-audi-vw-seat-skoda-i1397650403.html

ale mam problem bo nie wiem jaką mam navi plus :kwasny:

na tym linku widac np. navi plus (rns-d) albo navi plus 2 - a jaka jest różnica pomiędzy nimi?

dogrzebałem się w mojej navi coś takiego:

http://img227.imageshack.us/img227/7568/10122010970.jpg[/img]

może to pomoże w określeniu co to za model i który kabel potrzebuję by podłączyć to do siebie

w miedzy czasie juz wiem co mam :) i jestem w trakcie nabywania zmieniarki usb :)

teraz potrzebuje swiezszej mapy do navi (navi plus 2DIN RNS4.x) obecna ma 10 lat juz:) moze wiecie gdzie lub skad moge taka mape dostac interesuje mnie mapa na polske i niemcy

pozdrawiam

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.