Jump to content

Montaż układu spryskiwaczy reflektorów

Recommended Posts

Następny do kolekcji :decayed: - Grzechu graty bo naprawdę sporo ludzi czekało za tutorialem do sprysków :good:

pieknie :good: co prawda za robote wezme sie wiosna ale juz teraz moge pytac...czy po podlaczeniu wg schemtu ktory podales (elektryka) beda sie wlaczaly z opoznieniem??

pieknie :good: co prawda za robote wezme sie wiosna ale juz teraz moge pytac...czy po podlaczeniu wg schemtu ktory podales (elektryka) beda sie wlaczaly z opoznieniem??

Tak będą się włączał z opóźnieniem :wink4:

no i okazalo sie ze jedyny modul ktory nie obsluguje spryskow lamp siedzi wlasnie u mnie 8E0907279C...czyli został mi tylko wymiana MCE??

Ma moze ktos na sprzedaz w dobrych pieniadzach taki ktory obsluzy??

chce zeby dzialalo jak Ori a jak zepne z silniczkiem spryskiwacza szyb to bedzie sie lało na lampy zawsze jak sikne na szybe :confused4:

przekażnik 2 tranzysatory bd147, kondensator 220uF/16V przekaźnik jakikolwiek. dwie diody zenera ok. 11V i rezystor na wyjściu ... po poskladaniu do kupy masz gotowy przekaźnik ktory:

po ok 3 sek .wlacza przekaźnik

i po ok 3 sek po puszczeniu zasilania ( puszczenie spryskiwania tylnej szyby np. ) puszcza przekażnik. u mnie to dzialalo bez najmniejszego problemu w Mondeo... jak oryginal :)

a mozna tez chyba kupic taki gotowy przekznik z taką funkcją. ale nie wiem gdzie i jak to nazwac:)

to ja juz wole kupic uzywany MCE ktory to obsluzy :) Stolkien nie mowie oczywisci ze Twoj pomysl jest zly ale klocki Lego (patrz.moduly) wole skladac niz elektronike od "podstaw"

No ja rozumiem. Ale po prostu wspominam stare czasy jak jeszcze miałem więcej samozaparcia. :) teraz to i ja kupił bym nowy moduł. :good: i tak też będę musiał zrobić. ale myslę narazie jaki zderzak kupić oczywiście pod Spryski.

ja mam juz wszystko poza: modulem, pompka i kablem...

Ma ktos moduł na srzedaz w dobrych pieniadzach??

ja mam juz wszystko poza: modulem, pompka i kablem...

Ma ktos moduł na srzedaz w dobrych pieniadzach??

Tu masz w dobrych pieniadzach:) http://allegro.pl/audi-a4-komputer-sterownik-8e0907279b-temic-i1392534986.html

Masz zaznaczony otwor z biala zaslepka , musisz ja wyciagnac wlozyc trojik (kup w motoryzacyjnym ) z przewodem i polaczyc z malym zbiornikiem

img5575f.jpg

Z tylu na dole zbiorniczka masz krotki krociec ktory laczysz wezykiem z duzym zbiornikiem plynu . Nie zapomnij o uszczelce pod pomke :wink4:

img5572ev.jpg

Dobra a kto powie jaki jest numer wtyczki do pompki no i piny przy okazji?

Mniemam że te wtyczki sa takie same jak przy pompce sprysków wycieraczek.

Jak kupowalem na ALLEGRO nowa pompke z linku DIY-a dostalem przewody i piny :) Przy podlaczaniu nie moglem znalezc wtyki i zalalem to silikonem.Nie wiem czy ta wtyka przypasi w ETCE znalazlem cos takiego 1J0 973 722

wtyka_sp.jpg

Jak już Grześ napisał mamy dwa rodzaje zbiorniczków pod spryski

jeden jest na zdjęciu powyżej

drugi

1382566681.jpg

trzeba by było ułatwić poszukiwania zborniczka pod dany model silnika :mysli:

ja mam motor AVF i mam zbirniczek taki jak pokazał Grześ wyżej , czyli ten z doczepianym dodatkowym małym zbirniczkiem (inny za cholere nie pasuje)

czy ktoś mógłby podejrzeć zbirniczek pod xeny w AWX???

Ten z fotki nie pasuje ci ? bo miałem zamiar właśnie taki kupić :gwizdanie:

Ten z fotki nie pasuje ci ? bo miałem zamiar właśnie taki kupić :gwizdanie:

tak jak pisałem mam AVF i ten z foty nie chciał tam wejść za nic, dlatego trzeba to jakoś obcykać pod które motory psuje taki zbiorniczek z doczepianym malutkim zbirniczkiem(napewno pasi do AVF), a pod który taki jak na focie :mysli:

...do B6 pod spryski w etce widać tylko dwa rodzaje te które na początku zapodał Grześ, w B7 zdaje sie są 3 ,2 powtórzone z B6 i jakiś jeszcze jeden zdaje sie że ten z Twojego zdjęcia nr5

też sprawdzałem w etce ale na allegro jest jak by więcej jak 2 rodzaje :wink4: